печерський районний суд міста києва
Справа № 757/39134/24-к
пр. 1-кс-33957/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Києві клопотання прокурора Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 про арешт майна,
В С Т А Н О В И В :
02.09.2024 прокурор Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді з клопотанням про накладення арешту на тимчасово вилучене майно.
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на те, що Головним слідчим управлінням Національної поліції України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42023000000001998 від 18.12.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, ОСОБА_5 у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 369 КК України та за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що член Комісії для розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого маршруту, продовження дії дозволу на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування (далі -Комісія), затвердженої 15.09.2015 Наказом Міністерства інфраструктури України № 365 зі змінами затвердженими 17.01.2024 Наказом Міністерства Інфраструктури України № 43, ОСОБА_4 , яка є службовою особою, діючи за попередньою змовою з невстановленими особами, одержала неправомірну вигоду, від ОСОБА_5 , за вчинення в інтересах ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС» (код ЄДРПОУ 42759248) дій з використанням наданого ОСОБА_4 службового становища.
15.09.2015 Наказом Міністерства інфраструктури України № 365 «Про затвердження складу Комісії для розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого маршруту, продовження дії дозволу на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування» зі змінами, затвердженими 17.01.2024 Наказом Міністерства інфраструктури України № 43 «Про внесення змін до Складу Комісії для розгляду звернень перевізників та прийняття рішень про відкриття, закриття, внесення змін до функціонуючого маршруту, продовження дії дозволу на регулярних міжнародних автомобільних маршрутах загального користування», затверджено Комісію, до складу якої входять представники Міністерства інфраструктури України, Державної служби з безпеки на транспорті та профільних громадських організацій, у тому числі ОСОБА_4 , як заступник Голови Громадської спілки «Транспорт. Логістика. Інфраструктура», та яка у складі Комісії здійснює тимчасову діяльність, яка має організаційно-розпорядчий характер, тобто є службовою особою.
Так, приблизно в березні 2024 року, більш точний час досудовим розслідуванням не встановлений, службові особи ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС» (код ЄДРПОУ 42759248) подали на розгляд Комісії заяви щодо відкриття міжнародних автомобільних маршрутів загального користування та додані до них документи, зареєстровані за вхідними №№ 18251/0/7-24, 20238/0/7-24, 22267/0/7-24, 18244/0/7-24, 22267/0/7-24.
Після чого в невстановлений досудовим розслідуванням час та місці, але не пізніше 15.03.2024 у ОСОБА_4 виник злочинний умисел спрямований на одержання неправомірної вигоди за вчинення дій в інтересах ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС», а саме сприяння у відкритті міжнародних автомобільних маршрутів загального користування, рішення про які приймаються Комісією, до складу якої входить ОСОБА_4 .
Реалізуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 , діючи з корисливих мотивів, залучила до вчинення кримінального правопорушення невстановлених досудовим розслідуванням службових осіб, які входять до складу Комісії з метою одержання позитивного результату під час голосування членами Комісії за відповідне рішення, вступивши в ними в злочинну змову.
Продовжуючи реалізацію спільного злочинного умислу спрямованого на одержання неправомірної вигоди, діючи з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб з невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами, ОСОБА_4 , в невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 15.03.2024, перебуваючи в невстановленому досудовим розслідуванням місці, під час спілкування з ОСОБА_5 , яка представляла інтереси ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС» висунула вимогу про надання неправомірної вигоди у розмірі 2000 доларів США, за сприяння у відкритті міжнародних автомобільних маршрутів загального користування, рішення про яке приймаються Комісією, до складу якої входить ОСОБА_4 .
ОСОБА_5 , яка представляє інтереси ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС» погодилась на злочинну вимогу ОСОБА_4 надати неправомірну вигоду з метою отримання позитивного рішення Комісії щодо відкриття міжнародних автомобільних маршрутів загального користування.
21.03.2024 приблизно о 09 годині 30 хвилин ОСОБА_4 , усвідомлюючи, що отримає грошові кошти в якості неправомірної вигоди у вищевказаному розмірі від службових осіб ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС», знаходячись у приміщенні Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури України, розташованому за адресою: проспект Берестейський 14, під час засідання Комісії за попередньою змовою групою осіб з невстановленими досудовим розслідуванням службовими особами, проголосувала за відкриття міжнародних автомобільних маршрутів загального користування ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС», рішення про яке було прийнято протоколом засідання комісії № 235 від 21.03.2024 та у подальшому затверджено Наказом Міністерства розвитку громад територій та інфраструктури України.
Про прийняття Комісією рішення про відкриття міжнародних автомобільних маршрутів загального користування, ОСОБА_4 повідомила представнику ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС» ОСОБА_5
22.03.2024 о 19 год. 20 хв. ОСОБА_5 , яка представляла інтереси ТОВ «ЛЮКС-РЕЙЗЕН БІС» заздалегідь обговореним способом, а саме відправленням поштовим зв`язком за допомогою оператора ТОВ «Нова Пошта», направила на адресу ОСОБА_4 неправомірну вигоду у готівкових коштах у розмірі 2000 доларів США, яка на час вчинення злочину по курсу Національного банку України становить 77 846,8 грн, за прийняття позитивного рішення Комісією щодо відкриття міжнародних автомобільних маршрутів загального користування, та які о 21 год. 22 хв. 23.03.2024 ОСОБА_4 отримала у поштоматі № 4477 вказаного поштового оператора, розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
Крім того, протягом 2024 року представники суб`єктів господарювання, які займаються діяльністю в області міжнародних пасажирських перевезень, надали неправомірну вигоду службовим особам Комісії за сприяння в прийняті позитивного рішення Комісією щодо продовження перевізникам дії дозволу, відкриття автомобільних міжнародних маршрутів загального користування та внесення змін до міжнародних автомобільних маршрутів загального користування.
Установлено, що ОСОБА_6 , який є співзасновником ТОВ «УКР ТРАНС КОНСАЛТИНГ» (код ЄДРПОУ 38063376), яке займається підготовкою документів автоперевізникам для подачі на Комісію, проживає за адресою: АДРЕСА_2 , який згідно Державного реєстру речових прав на праві власності належить ОСОБА_6 .
Під час досудового розслідування на підставі ухвали Печерського районного суду м. Києва від 14.08.2024 проведено обшук за адресою: АДРЕСА_2 , в ході проведення якого виявлені предмети, які тимчасово вилучені, а саме:
- мобільний телефон Samsung galaxy A71, imei 1: НОМЕР_1 ; imei 2: НОМЕР_2 .
Під час досудового розслідування встановлено, що підозрювані та інші фігуранти у кримінальному проваджені здійснювали спілкування за допомогою мобільних телефонів, під час якого обговорювалися злочинні дії, направлені на надання та одержання неправомірної вигоди. Вказаний мобільний телефон визнано речовим доказом.
Слідчий або прокурор у судове засідання не з`явились, прокурор направив заяву про розгляд клопотання без його участі та задоволення клопотання.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання, виходячи з такого.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів. У такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони:1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди;2) призначалися (використовувалися) для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та/або матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення;3) є предметом кримінального правопорушення, у тому числі пов`язаного з їх незаконним обігом;4) одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Відповідно до ч. 2 ст. 168 КПК України тимчасове вилучення майна може здійснюватися також під час обшуку, огляду.
Згідно з положеннями ч. 5 ст. 171 КПК України клопотання слідчого про арешт тимчасово вилученого майна повинно бути подано не пізніше наступного робочого дня після вилучення майна, інакше майно має бути негайно повернуто особі, у якої його було вилучено.
З урахуванням наведеного, слідчий суддя дійшов висновку про задоволення клопотання прокурора та накладення арешту на вилучене майно, оскільки вилучене майно відповідає критеріям, передбаченим ст. 98, ч. 2 ст. 167 КПК України, яке є предметом злочину та метою такого арешту є забезпечення зберігання речових доказів.
З урахуванням наведеного та керуючись ст. 98, 167, 168, 170-173, 175, 309, 372, 392, 532 КПК України,
У Х В А Л И В :
Клопотання - задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучене майно, виявлене під час проведення обшуку 14.08.2024 за адресою: АДРЕСА_2 , а саме на мобільний телефон Samsung galaxy A71, imei 1: НОМЕР_1 ; imei 2: НОМЕР_2 , які вилучено за місцем проживання ОСОБА_6 .
Ухвала підлягає негайному виконанню
Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121727713 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Білоцерківець О. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні