465/6927/24
2-о/465/342/24
У Х В А Л А
Іменем України
18.09.2024 року м. Львів
Суддя Франківського районного суду м.Львова Дзеньдзюра С.М., перевіривши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту утримання дітей, представник заявника ОСОБА_2 ,-
встановив:
до Франківського районного суду м,Львова надійшла заява ОСОБА_1 про встановлення факту утримання дітей, подана його представником адвокатом Куля Володимиром Сергійовичем в якій він просить встановити факт, що неповнолітні діти ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 перебувають на утриманні заявника ОСОБА_1 .
Суд, вивчивши матеріали заяви, приходить до наступного висновку.
Згідно з ч. 1 ст. 293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно із ч. 6 ст. 294 ЦПК України, якщо під час розгляду справи у порядку окремого провадження виникає спір про право, який вирішується в порядку позовного провадження, суд залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Відповідно до змісту ч. 2 ст. 315 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Зі змісту ч. 4 ст. 315 ЦПК України вбачається, що суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо з заяви про встановлення факту, що має юридичне значення, вбачається спір про право.
Також згідно п. 3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31 березня 1995 року «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» у тому разі, коли буде виявлено, що встановлення підвідомчого судові факту пов`язане з вирішенням спору про право, суд відмовляє в прийнятті заяви до розгляду в окремому провадженні, а якщо це буде виявлено під час розгляду справи, залишає заяву без розгляду і роз`яснює заінтересованим особам, що вони мають право подати позов на загальних підставах.
Зі змісту заяви ОСОБА_1 вбачається, що встановлення факту перебування на на утриманні заявника неповнолітніх дітей необхідно для реалізації права на звільнення ОСОБА_1 з військової служби у зв`язку з утриманням трьох і більше дітей та в подальшому отримання відстрочки від мобілізації.
Таким чином, суд приходить до висновку, що встановлення юридичного факту, про який просить заявник, пов`язується з реалізацією його права на звільнення з військової служби, а отже, на думку суду, вбачаться спір про право, який повинен вирішуватись в позовному провадженні.
З огляду на викладене, суд зазначає, що визначальною обставиною під час розгляду заяви про встановлення певних фактів у порядку окремого провадження є те, що встановлення таких фактів не пов`язане з наступним вирішенням спору про цивільне право, який під час розгляду справ у порядку окремого провадження виключається та пов`язаний з порушенням, оспорюванням або невизнанням, а також не доведенням наявності суб`єктивного права за умов, що є певні особи, які перешкоджають у реалізації такого права.
Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановлені обставини справи, вважаю, що у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки і піклування Франківської районної адміністрації Львівської міської ради, про встановлення факту утримання дітей, слід відмовити на підставі вимог ч. 4 ст. 315 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 260, 261, 315, 353, 354, 355 Цивільного процесуального кодексу України, суд, -
постановив:
Відмовити у відкритті провадження за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа Орган опіки і піклування Франківської районної адміністрації Львівської міської ради про встановлення факту утримання дітей.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання протягом п`ятнадцяти днів апеляційної скарги до Львівського апеляційного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Дзеньдзюра С.М.
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121729937 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Франківський районний суд м.Львова
Дзеньдзюра С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні