Ухвала
від 01.08.2024 по справі 367/7356/24
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/7356/24

Провадження №2/367/4781/2024

УХВАЛА

про залишення без руху

01 серпня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Чеховська Д.Р., до ОСОБА_2 , треті особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства та внесення змін до актових записів про народження,

ВСТАНОВИВ:

До Ірпінського міського суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Чеховська Д.Р., до ОСОБА_2 , треті особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства та внесення змін до актових записів про народження, яка не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України.

Згідно з частиною 1 статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Статтею 15 ЦК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Суд, дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач просить: визнати гр. України ОСОБА_1 батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов`язати Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши батьком дитини позивача ОСОБА_1 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 » та видати нове свідоцтво про народження; визнати гр. України ОСОБА_1 батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зобов`язати Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначивши батьком дитини позивача ОСОБА_1 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 » та видати нове свідоцтво про народження.

Проте, зі змісту прохальної частини позовної заяви, не вбачається зрозумілими вимоги позивача, щодо необхідності саме зобов`язати Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) внести зміни до актового запису про народження дітей.

Суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на положення ч. 1 ст. 134 СК України, а також ч. 4 ст. 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», якими визначено, що на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження; зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

Відповідно до п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства юстиції України № 96/5 від 12.01.2011, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 р. за № 55/18793, рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану є підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану.

Таким чином рішення суду, яким було вирішено внести зміни до актового запису про народження дитини та яке було надіслано на виконання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, уже визначає обов`язок такого органу державної реєстрації актів цивільного стану внести зміни до актового запису про народження та, відповідно, видати нове свідоцтво про народження.

Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, у якому відповідна заява або скарга подається до суду. Таким чином, суд враховує, що позовна заява надійшла до суду 22 липня 2024 року.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 1211,20 грн.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вже було зазначено, позовна заява фактично містить чотири немайнові вимоги, а саме: визнати гр. України ОСОБА_1 батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; зобов`язати Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зазначивши батьком дитини позивача ОСОБА_1 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 » та видати нове свідоцтво про народження; визнати гр. України ОСОБА_1 батьком дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; зобов`язати Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області ЦМУ МЮ (м. Київ) внести зміни до актового запису про народження дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зазначивши батьком дитини позивача ОСОБА_1 , змінивши прізвище дитини з « ОСОБА_4 » на « ОСОБА_5 » та видати нове свідоцтво про народження.

Таким чином, позивачу необхідно було сплатити за кожну вимогу немайнового характеру 1211,20 грн, що в сумі за чотири вимоги становить 4844,80 грн.

При цьому, до позовної заяви було долучено лише квитанцію про сплату 2422,40 грн. судового збору. Тож, позивачу необхідно додатково сплатити 2422,40 грн. судового збору, відповідно до вищевказаних вимог закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, позовна заява ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Чеховська Д.Р., до ОСОБА_2 , треті особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства та внесення змін до актових записів про народження, підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вищезазначених недоліків.

Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якого діє адвокат Чеховська Д.Р., до ОСОБА_2 , треті особи: Орган опіки та піклування виконавчого комітету Ірпінської міської ради, Бучанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Бучанському районі Київської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), про визнання батьківства та внесення змін до актових записів про народження - залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання даної ухвали.

У разі не усунення недоліків у встановлений строк, позовна заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.

Суддя: Ю.В. Горбачова

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення01.08.2024
Оприлюднено23.09.2024
Номер документу121739687
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —367/7356/24

Ухвала від 22.10.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Горбачова Ю. В.

Ухвала від 01.08.2024

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Горбачова Ю. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні