Справа № 354/1763/24
Провадження № 2/354/440/24
У Х В А Л А
про повернення клопотання без розгляду та відкладення розгляду справи
19 вересня 2024 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області в складі:
головуючої судді Ваврійчук Т.Л.
з участю секретаря судового засідання Старунчак Н.М.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Яремче цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок пошкодження транспортного засобу,-
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Яремчанського міського суду перебуває вказана цивільна справа.
У підготовче судове засідання, призначене на 19.09.2024 року позивач та її представник не з`явилися.
Представник позивача адвокат Ганжа А.О. 19.09.2024 року направив на електронну адресу суду клопотання про забезпечення його участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Представник відповідачки адвокат Кіян А.В. 19.09.2024 року через підсистему «Електронний суд» подав клопотання про відкладення судового засідання для належної підготовки до розгляду справи по суті, забезпечення права відповідачки зібрати необхідні докази та надати їх суду, а також для підготовки відзиву на позов, в обґрунтування якого зазначено, що відповідач копію позовної заяви із додатками не отримала, а її представник ознайомився із матеріалами даної справи у підсистемі «Електронний суд» 17.09.2024 року.
У зв`язку із неявкою учасників судового розгляду відповідно до положень ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу технічними засобами не здійснювалось.
Дослідивши подане представником позивача клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання.
Статтею 182 ЦПК України передбачено, що при розгляді справи судом учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлено - він встановлюється судом.
Відповідно ч.1 ст.183 ЦПК України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
У силу ч.8 ст.14 ЦПК України (із змінами, внесеними Законом №3200-ІХ від 29.06.2023 року, які набрали чинності 18.10.2023 року), особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням власного електронного підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України «Про електронні довірчі послуги», якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Частиною шостою ст.14 ЦПК України визначено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Відповідно до п.25 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішенням Вищої ради правосуддя 17.08.2021 року №1845/0/15-21 (із змінами, внесеними згідно з рішенням Вищої ради правосуддя №977/0/15-23 від 12.10.2023 року), документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо), пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд», якщо інше не визначено процесуальним законодавством чи цим Положенням.
Отже, надсилання процесуальних документів до суду в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд», з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.
Судом встановлено, що формування клопотання про проведення судового засідання у режимі відеоконференції, яке подане представником позивача адвокатом Ганжа А.О. у підсистемі «Електронний суд» не здійснено, як і не виконано вимоги п.1 ч.1 ст.183 та ч.6 ст.14 ЦПК України, щодо зазначення у вказаному клопотанні відомостей про наявність у представника позивача електронного кабінету.
Окрім цього суд зазначає, що вказане клопотання всупереч вимог ст.212 ЦПК України подане представником позивача не за п`ять днів до судового засідання, а безпосередньо у день проведення підготовчого судового засідання, а також до нього не долучено доказів на підтвердження направлення копії зазначеного клопотання іншим учасникам справи.
Згідно з ч.4 ст.183 ЦПК України (із змінами, внесеними Законом №3200-ІХ від 29.06.2023 року, які набрали чинності 18.10.2023 року) суд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
З огляду на викладене, клопотання адвоката Ганжа А.О. про проведення судового засідання у режимі відеоконференції підлягає поверненню без розгляду. Враховуючи, що клопотання адвокатом було надіслане на електронну поштову скриньку суду з електронної поштової скриньки ІНФОРМАЦІЯ_1 , то саме на цю електронну поштову скриньку слід надіслати копію даної ухвали.
Повернення клопотання не перешкоджає повторному зверненню з таким клопотанням до суду у паперовому вигляді, або в електронній формі через систему «Електронний суд» з накладенням електронного цифрового підпису заявника, у порядку, визначеному ст.212 ЦПК України.
При вирішенні клопотання представника відповідача про відкладення підготовчого судового засідання суд враховує наступне.
Відповідно до положень ст.12 ЦПК України, суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість зокрема сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст.196 ЦПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Відповідно до п.3 ч.2 ст.198 ЦПК України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
Як вбачається із матеріалів справи, станом на 19.09.2024 року копія ухвали про відкриття провадження у даній справі та копія позовної заяви із додатками відповідачці не вручені, що підтверджується трекінгом відстеження поштового відправлення АТ «Укрпошта» із відміткою «виїхало з логістичного центру».
16.09.2024 року на адресу суду надійшло клопотання представника відповідачки адвоката Кіяна А.В. про направлення на його адресу копії позовної заяви разом із ухвалою про відкриття провадження у справі, а 17.09.2024 року представник відповідачки через підсистему «Електронний суд» подав заяву про залучення його до участі у справі в якості представника та отримав доступ до матеріалів електронної справи.
Відповідно до ухвали суду від 02.09.2024 року про відкриття провадження у справі відповідачу встановлено 15-денний строк з дня отримання даної ухвали на подання відзиву на позовну заяву і всіх письмових доказів, висновків експертів і заяв свідків, що підтверджують заперечення проти позову, який на момент проведення підготовчого судового засідання не закінчився.
За таких обставин, приймаючи до уваги наведені представником відповідачки причини неявки у судове засідання, які визнані судом поважними, а також зважаючи на неявку у судове засідання позивачки та її представника, з метою дотримання принципу змагальності цивільного процесу, повного, всебічного та об`єктивного з`ясування обставин справи, та реалізації сторонами своїх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків, забезпечення учасникам справи можливості прийняти участь в судовому засіданні, суд вважає за необхідне відкласти підготовче судове засідання, повідомивши учасників справи про наступне підготовче судове засідання.
Керуючись ст.ст. 183, 189, 198, 223, 247, 260-261 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання представника позивачки адвоката Ганжи Андрія Олексійовича про проведення судового засідання у режимі відеоконференції-повернути заявнику без розгляду.
Клопотання представника відповідачки адвоката Кіяна Артура Васильовича про відкладення підготовчого судового засідання-задовольнити.
Підготовче судове засідання у даній справі відкласти на 09 жовтня 2024 року на 15 год. 00 хв. у приміщенні Яремчанського міського суду Івано-Франківської області (вул.Довбуша, 32, м.Яремче, Івано-Франківської області).
Повідомити сторони про дату і час призначення наступного судового засідання.
Копію ухвали направити учасникам справи до відома.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суд звертає увагу учасників процесу, що з 05 жовтня 2021 року почали офіційно функціонувати три підсистеми (модулі) ЄСІТС «Електронний кабінет», «Електронний суд», підсистема відеоконференцзв`язку. З початком функціонування підсистем (модулів) ЄСІТС відповідно до п.6 ст.14 ЦПК України адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні органи, органи місцевого самоврядування інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі(модулі), що забезпечує обмін документами в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі в добровільному порядку. Суд звертає увагу, що реєстрація у підсистемі Електронний суд(https://cabinet.court.gov.ua/login), дозволяють учаснику процесу оперативно надсилати документи до суду, а також отримувати усі процесуальні документи, постановлені судом.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Головуючий суддя: Тетяна ВАВРІЙЧУК
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121740526 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Ваврійчук Т. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні