Єдиний унікальний номер судової справи 317/3723/24
Номер провадження 2-о/317/130/2024
УХВАЛА
про призначення експертизи та зупинення провадження у справі
17 вересня 2024 року м. Запоріжжя
Запорізький районний суд Запорізької області у складі
головуючого судді Громової І.Б.,
присяжного Назіни Н.Л.,
присяжного Пилипенко Т.С.,
при секретарі судового засідання Шевченко В.С.,
за участю:
заявника ОСОБА_1 ,
заінтересованої особи ОСОБА_2 ,
представника особи,
відносно якої розглядається справа, адвоката Безуглої А.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя за правилами окремого провадження цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Заярна Марина Анатоліївна, заінтересовані особи: Виконавчий комітет Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області (як орган опіки та піклування), ОСОБА_2 , інтереси якого представляє адвокат Безугла Альона Валеріївна, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні судді Запорізького районного суду Запорізької області Громової І.Б. перебуває цивільна справа за заявою ОСОБА_1 , інтереси якої представляє адвокат Заярна М.А., заінтересовані особи: Виконавчий комітет Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області (як орган опіки та піклування), ОСОБА_2 , інтереси якого представляє адвокат Безугла А.В., про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна.
У заяві про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна представник заявника ОСОБА_1 адвокат Заярна М.А., крім іншого, просила призначити по справі судово-психіатричну експертизу.
Вказане клопотання обґрунтовано тим, що син заявника ОСОБА_1 ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є інвалідом з дитинства у зв`язку з психічним захворюванням, має діагноз сполучена субкомпенсована гідроцефалія, мозжечкова атаксія, дизартрія важкого ступеню, когнітивний дефіцит. На підставі викладеного представник заявника просив суд призначити експертизу у Запорізькій філії судово-психіатричних експертиз Державної установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я України», оскільки ця установа є найбільш наближеною до місця мешкання ОСОБА_2 , що, враховуючи необхідність транспортування особи для огляду експертом, робить доцільним доручити проведення експертизи саме цій установі.
Заявник ОСОБА_1 у судовому засіданні клопотання представника підтримала, просила його задовольнити.
Особа, відносно якої ставиться питання про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення опіки та призначення опікуна, ОСОБА_2 та його представник за дорученням для надання безоплатної вторинної правничої допомоги № 752Зап від 26.07.2024 адвокат Безугла А.В. у судовому засіданні не заперечували проти задоволення клопотання та призначення по справі судово-психіатричної експертизи для визначення психічного стану ОСОБА_2 не заперечували.
Представник заінтересованої особи Виконавчого комітету Кушугумської селищної ради Запорізького району Запорізької області, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, до суду не з`явився. Причини неявки суду не повідомив, заяв та клопотань до суду не надавав.
Суд, дослідивши матеріали справи, у тому числі клопотання про призначення судово-психіатричної експертизи, приходить до наступних висновків.
Згідно зі ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Згідно зі ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити: 1) характер і ступінь ушкодження здоров`я; 2) психічний стан особи; 3) вік особи, якщо про це немає відповідних документів і неможливо їх одержати.
Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, мають бути визначені судом у судовому засіданні, як це передбачено ст. 104 ЦПК України.
Відповідно до ст. 21 Закону України «Про психіатричну допомогу», судово-психіатрична експертиза в адміністративних, цивільних справах, у кримінальному провадженні призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом.
Оскільки вирішення питання про встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , потребує спеціальних знань в галузі психіатрії, суд вважає за необхідне призначити у справі судово-психіатричну експертизу для встановлення його психічного стану.
Таким чином, з врахуванням перейменування державної установи, суд вважає за доцільне проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Запорізької філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» за адресою: 69033, Запорізька область, м. Запоріжжя, Оріхівське шосе, буд. 10-А.
Відповідно до ч. 9 ст. 139 ЦПК України, якщо у справах окремого провадження виклик свідків, призначення експертизи, залучення спеціалістів здійснюються за ініціативою суду, а також у випадках звільнення від сплати судового збору або зменшення його розміру, відповідні витрати відшкодовуються за рахунок державного бюджету.
Згідно з ч. 2 ст. 299 ЦПК України, судові витрати, пов`язані з провадженням справи про визнання фізичної особи недієздатною або обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, відносяться на рахунок держави.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках: призначення судом експертизи.
Згідно з п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадках, встановлених: пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.
На підставі викладеного, враховуючи, що для проведення експертизи потрібен тривалий час, суд приходить до висновку про необхідність зупинення провадження у справі на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст. 76, 104-105, 139, 252-253, 258-261, 296-299, 352-355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання представника заявника ОСОБА_1 адвоката Заярної Марини Анатоліївни про призначення судово-психіатричної експертизи задовольнити.
Призначити у справі судову психіатричну експертизу, виконання якої доручити експертам Запорізької філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» за адресою: 69033, Запорізька область, м.Запоріжжя, Оріхівське шосе, буд. 10-А.
На вирішення експертизи поставити наступні питання:
1.Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-яким психічним захворюванням. Якщо хворіє, то яким саме?
2.Чи розуміє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , значення своїх дій та чи може керувати ними?
Для дослідження експертам надати необхідні медичні документи та забезпечити явку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для обстеження. Доставку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для проведення судово-психіатричної експертизи покласти на заявника ОСОБА_1 .
Надати дозвіл залучити до матеріалів справи медичну документацію лікаря психіатра КНП «Обласний клінічний заклад з надання психіатричної допомоги» ЗОР (вул. Оріхівське шосе, буд. 10-А) при виконанні вказаної ухвали суду та проведенні амбулаторної судово-психіатричної експертизи ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Попередити експертів Запорізької філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», яким буде доручено проведення даної експертизи, про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків, що передбачені статтями 384 та 385 Кримінального кодексу України.
Провадження у справі зупинити.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя І.Б. Громова
Присяжний Н.Л. Назіна
Присяжний Т.С. Пилипенко
Суд | Запорізький районний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121741140 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Запорізький районний суд Запорізької області
Громова І. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні