Справа №751/7920/24
Провадження №1-кс/751/2000/24
УХВАЛА
18 вересня 2024 р. місто Чернігів
Слідчий суддя Новозаводського районного суду м. Чернігова ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні клопотання прокурора відділу Чернігівської обласної прокуратури ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023270000000069 від 12.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор у кримінальному провадженні звернувся до суду з даним клопотанням посилаючись на те, що слідчим управлінням ГУНП в Чернігівській області за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до ЄРДР за № 42023270000000069 від 12.09.2023 за фактом умисного ухилення від сплати податків у особливо великих розмірах службовими особами ПП « ОСОБА_4 » та службового підроблення, за ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України.
В обгрунтування клопотання прокурором зазначено, що ПП « ОСОБА_4 » у 2023 році імпортувало на митну територію України овочі (картопля, капуста, перець, огірки, помідори, тощо), фрукти (апельсини, мандарини, грейпфрути, сливи тощо) та кавуни, які в подальшому реалізовувало за готівкові кошти фізичним особам та фізичним особам-підприємцям за ринковими цінами. Документально, зазначену реалізацію імпортованих товарів, службові особи підприємства оформили за цінами, що дорівнюють фактурній вартості товарів. Службові особи ПП « ОСОБА_4 » при реалізації імпортованої продукції умисно занизили вартість товарів, що є базою оподаткування податку на додану вартість. Дані дії спричинили несплату податку на додану вартість понад 9,5 млн. грн. Керівником ПП « ОСОБА_4 » являється ОСОБА_5 , який також являється засновником та керівником ПП « ОСОБА_6 », що також задіяне у схемах незаконної діяльності із заниження податкових платежів при реалізації овочів та фруктів. Зазначені підприємства є пов`язаними у своїй господарській діяльності. Основною діяльністю зазначених підприємств є оптова торгівля фруктами та овочами, місцем реєстрації підприємств є одна й та сама адреса АДРЕСА_1 .
Таким чином, з метою встановлення істини в кримінальному провадженні, швидкого, повного та неупередженого розслідування, проведення судових експертиз зокрема економічних, почеркознавчих прийняття об`єктивного рішення, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до оригіналів документів з можливістю вилучення їх копій, а також копій документів в паперовому або електронному вигляді, а саме: митних декларацій; декларацій митної вартості та інших документів, що подавалися для підтвердження заявленої митної вартості; документів, що підтверджують числові значення складових митної вартості, на підставі яких проводився розрахунок митної вартості; зовнішньоекономічні договори (контракти) або документи, які їх замінюють, та додатки до них у разі їх наявності; рахунки-фактури (інвойси); банківські платіжні документи, що стосуються оцінюваного товару; інші платіжні та/або бухгалтерські документи, що підтверджують вартість товару та містять реквізити, необхідні для ідентифікації ввезеного товару; транспортні (перевізні) документи, а також документи, що містять відомості про вартість перевезення оцінюваних товарів; міжнародні сертифікати здоров`я (health certificate); міжнародні фітосанітарні сертифікати; сертифікати про походження товару; страхові документи, а також документи, що містять відомості про вартість страхування; рахунки про сплату комісійних, посередницьких послуг, пов`язаних із виконанням умов договору (угоди, контракту); надані виписки з бухгалтерської документації; каталоги, специфікації, прейскуранти (прайс-листи) постачальника товару; митні декларації країни відправлення; висновки про якісні та вартісні характеристики товарів, підготовлені спеціалізованими експертними організаціями, та/або інформація біржових організацій про вартість товару або сировини, товаросупровідних документів, документів з відомостями про визначення митної вартості, документів з відомостями в яких зазначенні порядок і метод визначення митної, зокрема корегованої, документи з рішенням митного органу про коригування митної вартості товарів, проведені цінові експертизи та інших документів наданих та складених в ході розмитнення товарів завезених ПП « ОСОБА_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), за період з 01.11.2023 по 30.08.2024, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
Прокурор в судове засідання не з`явився, просив вказане клопотання розглядати без його участі, підтримує клопотання в повному обсязі, додаткових пояснень не має.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 не викликався.
В судовомузасіданні встановлено,що слідчимуправлінням ГУНПв Чернігівськійобласті запроцесуального керівництваЧернігівської обласноїпрокуратури здійснюєтьсядосудове розслідуваннякримінального провадження№ 42023270000000069 від 12.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України.
Згідно з ч.2 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161цього Кодексу.Слідчий маєправо звернутисяіз зазначенимклопотанням запогодженням зпрокурором. У клопотанні зазначаються: 1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання; 2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; 4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; 6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; 7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Клопотання, що надійшло на розгляд суду, зазначеним вимогам не відповідає.
Слідчим суддею встановлено, що в порушення вимог ст.132 КПК України, клопотання про тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, обґрунтовано формально, до нього не надано жодних доказів, окрім рапорту оперативного співробітника та аналітичного висновку на обґрунтування викладених прокурором доводів.
Як вбачається з клопотання та долучених до нього матеріалів, прокурором не надано ані доказів самостійного звернення до ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , ані відмови керівника останнього в їх добровільній видачі чи намагань їх змінити або знищити.
Окрім того, прокурором не доведено і значення запитуваних оригіналів документів або ж можливість їх використання як доказів для даного кримінального провадження.
Всупереч вимог п.2 ч.5 ст.163 КПК України належним чином не доведено наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку із яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Враховуючи те, що прокурором не доведено наявності підстав, передбачених ч.6 ст.163 КПК України, вирішення питання про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_2 , (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 )є передчасним
Керуючись ст.ст.159,162,163,263,268,309 КПК України
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання прокурора Чернігівської обласної прокуратури
ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42023270000000069 від 12.09.2023, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 1 ст. 366 КК України , про тимчасовий доступ до речей та документів, відмовити.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Новозаводський районний суд м.Чернігова |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121742811 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Новозаводський районний суд м.Чернігова
Лібстер А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні