Справа № 344/16957/24
Провадження № 2-о/344/476/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 вересня 2024 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Кіндратишин Л.Р, вивчивши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , за участю заінтересованої особи: Івано-Франківської міської ради про встановлення факту спільного проживання із спадкодавцем на момент відкриття спадщини,-
ВСТАНОВИЛА:
17.09.2024 ОСОБА_1 звернулася до Івано-Франківського суду Івано-Франківської області із заявою, за участю заінтересованої особи: Івано-Франківської міської ради про встановлення факту спільного проживання із спадкодавцем на момент відкриття спадщини, відповідно до якої просила: встановити факт її спільного проживання із спадкодавцем ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 по день смерті останньої.
У такій заяві зазначено, що заявник ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з відповіді №797056 від 20.09.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру, яку сформовано засобами підсистеми ЄСІТС «Електронний суд» за запитом, місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд повинен перевірити належність справи до його юрисдикції та підсудності.
Відповідно до вимог ч. 1ст. 293 ЦПК Україниокреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч. 3ст. 294 ЦПК Українисправи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Згідно з ст.316 ЦПК України, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.
Як вбачається з матеріалів заяви та відповідно до відповіді №797056 від 20.09.2024 з Єдиного державного демографічного реєстру, місце проживання ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 .
Так, згідно з додатком до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 № 714-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Івано-Франківської області» Драгомирчанська сільська рада, що раніше розташована у Тисменицькому районі, увійшла до Івано-Франківської територіальної громади.
Відповідно доПостанови Верховної Ради України від 17.07.2020 за № 807-ІХв Івано-Франківській області, утворено Івано-Франківський район з адміністративним центром у місті Івано-Франківськ у складі територій затверджених Кабінетом Міністрів України, у тому числі Тисменицького району, зокрема Івано-Франківської міської територіальної громади.
Слід також зазначити, що відповідно до п. 3-1 розділуХІІПрикінцеві та перехідні положення Закону України «Про судоустрій та статус суддів» від 02.06.2016 № 1402-VІІІ(зі змінами та доповненнями, до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв`язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинностіПостановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року№ 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеногоУказом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» , затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
За наведених обставин, враховуючи, що зареєстрованим місцем проживання заявника є адреса: АДРЕСА_1 , яка неє територією,на якупоширюється юрисдикціяІвано-Франківськогоміського судуІвано-Франківськоїобласті,справу слідпередати доТисменицького районногосуду Івано-Франківськоїобласті (вул. Незалежності, 150, м. Івано-Франківськ), за місцем проживання заявника.
Не дотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, який є підставою для скасування рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю (частина першастатті 378 ЦПК України).
Згідно з частиною дев`ятоюстатті 187 ЦПК Україниякщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленомустаттею 31 цього Кодексу.
Відповідно до частини першоїстатті 31 ЦПК Українисуд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленомустаттею 31 ЦПК України, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана (стаття 32 ЦПК України).
За змістом вказаної норми, інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у ч. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Європейський суд з прав людини у справі «Сокуренко і Стригун проти України» (п.24 рішення від 20.07.2006; заяви №29458/04 та №29465/04) вказав, що фраза «встановленого законом» поширюється не лише на правову основу самого існування «суду», але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність.
Керуючись ст.ст.27,28,30,31 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Цивільну справуза заявою ОСОБА_1 ,за участюзаінтересованої особи:Івано-Франківськоїміської радипро встановленняфакту спільногопроживання ізспадкодавцем намомент відкриттяспадщини,передати запідсудністю доТисменицького районногосуду Івано-Франківськоїобласті (вул. Незалежності, 150, м. Івано-Франківськ, 76000).
Передачу справи здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Згідно з ст.261ЦПК України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення шляхом подачі апеляційної скарги до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Івано-Франківського міського суду Кіндратишин Л.Р.
Суд | Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121749129 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Кіндратишин Л. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні