ЧУГУЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 626/3002/24 Провадження № 1-кп/636/1123/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2024 року Чугуївський міський суд Харківської області
у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
в режимі відеоконференції прокурора Красноградської окружної ОСОБА_2 ,
захисників: адвокатів ОСОБА_3 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_4 ,
обвинувачених ОСОБА_5 , ОСОБА_6
в режимі відеоконференції обвинуваченої ОСОБА_7 ,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Чугуєва обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 42023222100000071, внесене 05.09.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -
в с т а н о в и в :
В провадження суду надійшов обвинувальний акт по кримінальному провадженню за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
Захисником обвинуваченого ОСОБА_6 адвокатом ОСОБА_3 надана заява про відвід прокурора Красноградської окружної прокуратури Харківської області ОСОБА_2 від участі у розгляді даного кримінального провадження, посилаючись неупередженість прокурора та його зацікавленість.
Суд, вислухавши захисника, думку прокурора, який пояснив суду, що відвід необґрунтований та підстави для відводу відсутні, обвинувачених ОСОБА_6 , ОСОБА_5 та обвинувачену ОСОБА_7 , які підтримали позицію захисника, приходить до наступного.
Відповідно до ст. 80 КПК України, за наявності підстав, передбачених статтями 75-79 цього Кодексу, слідчий суддя, суддя, присяжний, прокурор, слідчий, дізнавач, захисник, представник, експерт, представник персоналу органу пробації, спеціаліст, перекладач, секретар судового засідання зобов`язані заявити самовідвід. За цими ж підставами їм може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у кримінальному провадженні. Заяви про відвід можуть бути заявлені як під час досудового розслідування, так і під час судового провадження. Заяви про відвід під час судового провадження подаються до початку судового розгляду. Подання заяви про відвід після початку судового розгляду допускається лише у випадках, якщо підстава для відводу стала відома після початку судового розгляду.
Відповідно до ст. 77 КПК України, прокурор не має права брати участь у кримінальному провадженні: 1) якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім`ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; 2) якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, представник персоналу органу пробації, перекладач; 3) якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім`ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Відвід повинен бути вмотивованим (ч. 5 ст. 80 КПК).
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року, кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Захисник вказує, що прокурор фактично затвердив обвинувальний акт, який містив завідомо відомі йому неправдиві відомості щодо наявності в 3-му пункті додатків такого обвинувального акту розписки захисника ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_3 про отримання копій обвинувального акту, реєстру матеріалів досудового розслідування та цивільного позову, що однозначно вказує на упередженість прокурора до обвинуваченого ОСОБА_6 та захисника ОСОБА_3 , та проявляється у безпідставному форсуванні прокурором кримінального провадження і нехтуванні вимогами КПК України, оскільки матеріали кримінального провадження, у тому числі додатки обвинувального акту, не містять згаданої розписки, бо прокурор ОСОБА_2 не надавав адвокатові ОСОБА_3 , а адвокат ОСОБА_3 не отримував обвинувальний акт, і відповідно захисник не надавав прокуратурі жодної розписки про отримання копій обвинувального акту, що було відомо прокурору ОСОБА_2 . Цей факт вказує на явну заінтересованість прокурора ОСОБА_2 до результатів вказаного кримінального провадження та упередженість такого прокурора до обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника, що є підставою для відводу такого прокурора.
Також захисник вказав, що прокурор ОСОБА_2 12.09.2024 під час судового засідання в рамках справи № 626/3002/24 вчергове продемонстрував свою упередженість щодо обвинуваченого ОСОБА_6 та його захисника адвоката ОСОБА_3 , що проявилось у висловлені думки прокурором стосовно допустимості розгляду клопотання сторони обвинувачення про продовження строку запобіжного заходу по відношенню до ОСОБА_6 за відсутності ОСОБА_6 та його захисника і подібна позиція знову підтверджує факт того, що прокурор явно упереджений по відношенню до обвинуваченого ОСОБА_6 , оскільки розгляд згаданого клопотання без обвинуваченого та його захисника є підтвердженням безпідставного форсування прокурором кримінального провадження задля засудження ОСОБА_6 , оскільки у випадку розгляду клопотання про продовження строку застосування запобіжного заходу до ОСОБА_6 за його відсутності останній не мав би жодної можливості заперечити проти цього і висловити свої контраргументи, що прекрасно розумів прокурор ОСОБА_2 , і чого власне і бажав, коли висловлював позицію про розгляд клопотання за відсутності того, кого напряму воно стосується.
Вирішуючи питання про відвід, суд вважає, що обставини, вказані в заяві про відвід, непередбачені жодним з положень статті 77 КПК України, які містять підстави для відводу, та не можуть свідчити про упередженість прокурора.
Судовим розглядом не встановлена і заявником не доведена наявність обставин, які б викликали сумніви в неупередженості та наявності обставин стверджувати про особисту зацікавленість прокурора.
За таких обставин, а також враховуючи, що розгляд справи у відповідності до положень ст. 22 КПК України відбувається на засадах змагальності, суд не вбачає підстав для відводу.
Отже, враховуючи встановлені в заяві про відвід обставини, оскільки вони не можуть викликати сумнів у неупередженості прокурора під час розгляду справи, вказана заява не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 77,80,81,315, 350, 368-372, 376 КПК України, суд
п о с т а н о в и в :
В задоволені заяви захисника обвинуваченого ОСОБА_6 адвоката ОСОБА_3 про відвід прокурора Красноградської окружної ОСОБА_2 від участі у кримінальному провадженні № 42023222100000071, внесене 05.09.2023 до Єдиного реєстру досудових розслідувань, за обвинуваченням ОСОБА_5 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -
Суд | Чугуївський міський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121750040 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем |
Кримінальне
Чугуївський міський суд Харківської області
Гуменний З. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні