Справа номер 145/1711/24
Провадження номер 2-о/145/97/2024
У Х В А Л А
прозалишення позовубез руху
20.09.2024 с-ще Тиврів
Суддя Тиврівського районного суду Вінницької області Патраманський І. І. , розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення, заінтересована особа: Тиврівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Вінницькому районі Вінницької області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ).
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до суду із заявою, в якій просить встановити факт, що шлюб зареєстрований 07.11.1965 року виконавчим комітетом Комарівської сільської ради Вінницького району Вінницької області, про що складений актовий запис № 16, зареєстрований між її батьками: ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .
Встановлення фактуїй необхіднедля реалізації своїх прав, які виникли після смерті матері, однак вона не може їх реалізувати через розбіжність в написанні прізвища матері та батька у свідоцтві про їх одруження серії НОМЕР_1 , виданим Комарівською сільською радою Вінницького району Вінницької області, де прізвище, яке їй присвоєно, - зазначено " ОСОБА_4 ", а в самому актовому записі про шлюб взагалі - " ОСОБА_5 " та в їх свідоцтвах про смерть, в яких їх прізвище зазначено правильно - " ОСОБА_6 ".
Встановлення даного факту їй необхідне для прийняття спадщини, однак помилка в написанні прізвища у свідоцтві про шлюб перешкоджає цьому. У зв`язку з цим вона звертається до суду з відповідною заявою. Також, заявник вказує на те, що іншим шляхом встановити факт та врегулювати дані відносини неможливо.
Ознайомившись зі змістом заяви та доданими до неї документами, суд вважає, що заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на таке.
Згідно п. 1, 2, 3 ч. 1 ст. 318 ЦПК України у заяві повинно бути зазначено: 1) який факт заявник просить встановити та з якою метою; 2) причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; 3) докази, що підтверджують факт.
Частиною 2 ст. 318 ЦПК України визначено, що до заяви додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини, і довідка про неможливість відновлення втрачених документів.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Відповідно до п. 1.1. Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджених наказом Міністерства Юстиції України від 12.01.2011 № 96/5, внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.
Відповідно до п. 1.5 цих Правил заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами, шляхом їх формування та реєстрації за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру актів цивільного стану громадян при пред`явленні паспорта громадянина України (далі - паспорт), паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства (далі - паспортний документ) заявника. Сформована заява про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання роздруковується посадовою особою та за умови відсутності зауважень до відомостей, зазначених у ній, підписується заявником.
Відповідно до п. 1.7. цих Правил зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил. У разі зберігання актового запису цивільного стану (метричного запису) у державному архіві внесення змін до актового запису (метричного запису) проводиться зазначеною установою за повідомленням відділу державної реєстрації актів цивільного стану.
Відповідно до 1.14. зазначених Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання щодо померлих проводяться за заявами осіб, які входять до кола спадкоємців за законом або заповітом, згідно з чинним законодавством України. Відповідно до п. 2.5. зазначених Правил заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається, зокрема, спадкоємцем померлого.
Згідно з п. 1.15. зазначених Правил відмова органів державної реєстрації актів цивільного стану у внесенні змін до актових записів цивільного стану, їх поновленні та анулюванні може бути оскаржена в судовому порядку.
Отже, судом встановлено, що заявник, маючи можливість звернутись до органів ДРАЦС із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану, до заяви про встановлення факту не долучив докази такого звернення та відповідного висновку органу ДРАЦС про відмову у внесенні таких змін.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суд, встановивши, що заява подано без додержання вимог, передбачених ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. А відповідно до ч. 3 цієї статті, якщо заявник не усуне недоліки заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається заявнику.
На підставі викладеного вище та керуючись ст. 185, 258-261, 294, 318 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_7 провстановлення факту,що маєюридичне значення,заінтересована особа:Тиврівський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уВінницькому районі Вінницькоїобласті Центральногоміжрегіонального управлінняМіністерства юстиції(м.Київ) залишити без руху, надавши заявнику строк тривалістю десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині даної ухвали суду, шляхом долучення до заяви доказів, що підтверджують неможливість внесення змін до актового запису цивільного стану.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарження не підлягає.
Суддя Патраманський І. І.
Суд | Тиврівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121750689 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Тиврівський районний суд Вінницької області
Патраманський І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні