Ухвала
від 20.09.2024 по справі 914/2273/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

20.09.2024 р. Справа № 914/2273/24

За позовом:Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області, Львівська обл., с. Солонкадо відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарнобуд», м. Львівпро:відшкодування збитків Суддя Крупник Р.В.

ВСТАНОВИВ:

Солонківська сільська рада Львівського району Львівської області (надалі Позивач) звернулася до Господарського суду Львівської області із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарнобуд» (надалі Відповідач) про відшкодування збитків.

Позовна заява обґрунтована тим, що 06.07.2023 між позивачем (замовник) та відповідачем (підрядник) укладено Договір №447, згідно із яким підрядник зобов`язується власними силами і засобами або із залученням субпідрядників в обумовлений строк у відповідності до замовлення і вимог проектно-кошторисної документації, будівельних норм та правил виконати роботи на об`єкті: «Нове будівництво найпростішого тимчасового укриття для забезпечення життєдіяльності ЗДО по вул. Стуса, 16 в с. Солонка Львівського району Львівської області», а замовник зобов`язується прийняти і оплатити виконані роботи. При цьому підрядник зобов`язався виконати роботи, якість яких відповідає вимогам проектної документації, будівельних норм, чинним кошторисним нормам України та умовам проектно-кошторисної документації.

Як стверджує позивач, об`єми будівельних робіт виконаних відповідачем та прийнятих замовником внесено до трьох актів приймання-передачі. Загальна їх вартість становить 2`930`890,69 грн. Разом з цим, під час обстеження об`єкта будівництва за участі представників відповідача, технічного нагляду ФОП ОСОБА_1 та авторського нагляду ПП «Галич-Центр» встановлено, що приміщення укриття вологе, на підлозі наявне підтоплення на всій площі укриття від 5 мм до 50 мм, стики елементів модулів заповнені монтажною піною. Відповідача було зобов`язано усунути перелічені недоліки.

Зважаючи на те, що жодних дій спрямованих на усунення недоліків відповідач не вчинив, позивач замовив будівельно-технічну експертизу, якою встановлено, що виконані роботи не відповідають умовам договору та актам виконаних робіт, а саме вартість не виконаних, але заактованих робіт становить 798`152,81 грн.

Таким чином, позивач просить стягнути із відповідача 798`152,81 грн. збитків.

Вирішуючи питання про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, судом встановлено наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.

Положеннями пункту 1 частини 1 статті 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Частиною 1 статті 172 ГПК України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Згідно з частиною 7 статті 42 ГПК України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення. Якщо інший учасник справи відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язаний зареєструвати електронний кабінет, але не зареєстрував його, учасник справи, який подає документи до суду в електронній формі з використанням електронного кабінету, звільняється від обов`язку надсилання копій документів такому учаснику справи.

Враховуючи, що позовна заява подана до суду у паперовому вигляді, а не в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, суд зазначає, що належним доказом надіслання такої відповідачу є оригінали поштової квитанції (чеку) про направлення цінного листа та опису вкладення у цінний лист.

Разом з цим, до позовної заяви долучено лише оригінал поштової квитанції (чеку) про направлення цінного листа та не надано оригіналу опису вкладення у цінний лист. Вказане унеможливлює перевірку судом того, які саме документи направлялись відповідачу.

Відтак, існує необхідність у наданні оригіналу опису вкладення у цінний лист, який підтверджуватиме факт направлення відповідачу позовної заяви із доданими до неї документами.

Пунктом 8 частини 3 статті 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Однак, в порушення цього положення позивачем не надано жодної інформації про наявність у нього або іншої особи оригіналів документів, долучених до позову.

Частиною 2 статті 164 ГПК України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Позивач посилається на додаткову угоду №2 від 11.10.2023 до договору №447 від 06.07.2023 та додатки до висновку експерта №09/24 від 26.07.2024. Проте, до позовної заяви означених документів додано не було.

У відповідності до частини 1 статті 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 42, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Солонківської сільської ради Львівського району Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Гарнобуд» про відшкодування збитків залишити без руху.

2. Надати Солонківській сільській раді Львівського району Львівської області строк для усунення недоліків 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Встановити Солонківській сільській раді Львівського району Львівської області спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання:

- доказів відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів Товариству з обмеженою відповідальністю «Гарнобуд» на його юридичну адресу (оригінал опису вкладення у цінний лист);

- інформації на виконання вимог пункту 8 частини 3 статті 162 ГПК України;

- копій додаткової угоди №2 від 11.10.2023 до договору №447 від 06.07.2023 та додатків до висновку експерта №09/24 від 26.07.2024.

4. Роз`яснити Солонківській сільській раді Львівського району Львівської області, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із позовною заявою.

5. Ухвала набирає законної сили в порядку статті 235 ГПК України.

Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі.

Суддя Крупник Р.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення20.09.2024
Оприлюднено23.09.2024
Номер документу121753163
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду

Судовий реєстр по справі —914/2273/24

Ухвала від 25.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Крупник Р.В.

Ухвала від 04.11.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Крупник Р.В.

Ухвала від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Крупник Р.В.

Ухвала від 20.09.2024

Господарське

Господарський суд Львівської області

Крупник Р.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні