Ухвала
від 19.09.2024 по справі 420/28417/24
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 420/28417/24

УХВАЛА

19 вересня 2024 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Вікторія ХОМ`ЯКОВА, вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Головного сервісного центру МВС, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях (Філія ГСЦ МВС), Територіального сервісного центру МВС № 5154, про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного сервісного центру МВС, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях (Філія ГСЦ МВС), Територіального сервісного центру МВС № 5154, в якому позивач просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Головного сервісного центру МВС, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях (Філія ГСЦ МВС), Територіального сервісного центру МВС № 5154, що полягає у неповерненні ОСОБА_1 вилученого в нього посвідчення водія серії НОМЕР_1 .

- зобов`язати Головний сервісний центр МВС, Регіональний сервісний центр ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях (Філія ГСЦ МВС), Територіальний сервісний центр МВС № 5154 повернути ОСОБА_1 посвідчення водія НОМЕР_1 , вилученого 02.02.2024 року.

Відповідно до ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, крім іншого, чи відповідає заява вимогам, встановленим ст.ст.160, 161, 172 цього Кодексу.

Частиною першою статті 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист у спосіб, визначений у цій статті.

Право на судовий захист реалізується особою шляхом подання позовної заяви до суду, вимоги щодо форми та змісту якої встановлені нормами статті 160 КАС України.

Ч.5 ст. 160 КАС України передбачає, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Водночас, згідно ч.4 ст.161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

В позовній заяві позивач не вказує коли, де та за яких обставин у нього було вилучено водійське посвідчення, та не надає докази такого вилучення. У разі вчинення правопорушення, за яке передбачено накладення адміністративного стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом, патрульною службою складається протокол про адміністративне правопорушення у двох примірниках і тимчасово вилучається посвідчення водія, про що робиться запис у протоколі. Вилучені посвідчення водія зберігаються в територіальному сервісному центрі МВС за місцем проживання. Тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві за його заявою водія у разі, коли суд не прийняв у тримісячний строк рішення про позбавлення водія права керування транспортним засобом або не розглянув у встановлений законом строк справу про адміністративне правопорушення.

З відповіді Управління патрульної поліції в Одеській області від 15.05.2024, копія якої додана до позовної заяви, вбачається, що посвідчення водія позивача було вилучено при вчиненні адмінправопорушення 02.02.2024, яке оформлено протоколом ААД № 733735 від 02.02.2024, але копії протоколу або інших доказів вилучення посвідчення водія позивачем суду не надано.

Крім того, позивачем заявлені однакові позовні вимоги до всіх трьох відповідачів. В той же час не надано доказів звернення із заявою про повернення посвідчення водія до Головного сервісного центру МВС та до Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях.

Пунктом 4 частини 5 статті 160 КАС України встановлено, що в позовній заяві зазначаються, зокрема, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно ч. 1 ст.5 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.

Так, обов`язок по визначенню (формулюванню) позовних вимог, з якими особа звертається до суду за захистом своїх прав на етапі подання позовної заяви, процесуальним законодавством покладено на позивача, саме для цього законодавцем визначені вимоги до позовної заяви, що міститься в статті 160 КАС України.

Оскільки позивач оскаржує бездіяльність Головного сервісного центру МВС та Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях, то має зазначити в чому така бездіяльність полягає. Позивачем не надано доказів звернення до цих відповідачів з вимогою, яка викладена в резолютивній частині позову, немає доказів, що ці відповідачів відмовляли позивачу за наслідком розгляду такого звернення, оскільки особа може оскаржити у судовому порядку або таку відмову або залишення звернення без розгляду. Якщо позивач не звертався до Головного сервісного центру МВС та Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області, Миколаївський та Херсонській областях, то позовні вимоги є передчасними.

Отже, на виконання вимог ч. 5 ст. 160 КАС України позивач має привести позовні вимоги та склад учасників справи у відповідність до фактичних обставин справи, відповідно до ст. 5, ст. 46, п. 2 та п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України.

Тобто, визначитися з предметом спору має саме позивач, оскільки він є ініціатором судового процесу, а суд створює умови для реалізації ним процесуальних прав сторони спору. Аналогічні правові висновки, викладені у постанові Верховного Суду від 31.10.2018 року у справі № 826/16958/17.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно з ч. 2 ст. 169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 248 КАС України, суддя -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в десятиденний строк з дня отримання ухвали усунути недоліки та роз`яснити, що в іншому випадку позов буде повернутий позивачу.

Ухвала суду оскарженню не підлягає.

Суддя Вікторія ХОМ`ЯКОВА

.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення19.09.2024
Оприлюднено23.09.2024
Номер документу121756209
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них

Судовий реєстр по справі —420/28417/24

Ухвала від 23.09.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Хом'якова В.В.

Ухвала від 19.09.2024

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Хом'якова В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні