Справа № 161/14594/24
Провадження № 2-о/161/504/24
У Х В А Л А
20 вересня 2024 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Олексюка А.В.,
присяжних Барського Ю.М., Дружецької Н.К.,
при секретарі судових засідань Новак Л.В.,
за участю заявника ОСОБА_1 ,
представника заявника адвоката Ходачинської Ю.Ю.,
представника особи, стосовно якої вирішується
питання про визнання недієздатною адвоката Любчича В.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за заявою адвоката Ходачинської Юлії Юріївни в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління охорони здоров`я Луцької міської ради, особа щодо якої вирішується питання ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна,-
В С Т А Н О В И В :
01.08.2024 до суду надійшла заява ОСОБА_1 про визнання ОСОБА_2 недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна.
В судовому засіданні представник заявника просила призначити у справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними. Експертизу просила призначити експертам Рівненської філії судових експертиз Державної установи «Інститут психіатрії Міністерства охорони здоров`я України».
Заявник та його представник в судовому засіданні просили клопотання задовольнити.
Представник особи, стосовно якої вирішується питання про визнання недієздатною, - адвокат Любчич В.С. клопотання підтримав.
Представник заінтересованої особи: Управління охорони здоров`я Луцької міської ради в судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд справи без їх участі та просив призначити судово-психіатричну експертизу.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч. 1, ч. 5 ст.103ЦПКУкраїни суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну.
Згідно з ч. 1 ст. 104 ЦПК України про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
Відповідно до ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.
Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Як зазначається в п. 4 постанови Пленуму Верховного Суду України №3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», судово-психіатрична експертиза призначається у справах про визнання громадянина недієздатним.
Відповідно дост. 7 Закону України «Про судову експертизу»виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.
Тому, проведення відповідної судово-психіатричної експертизи може бути доручено експертам Рівненської філії судових експертиз Державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України», що є державною спеціалізованою установою.
Аналізуючи матеріали справи, враховуючи те, що для визначення психічного стану особи та визнання особи недієздатною необхідні спеціальні знання в області судової психіатрії, суд прийшов до висновку про обов`язковість призначення у даній справі судової психіатричної експертизи в порядку ст.103ЦПК України, на вирішення якої поставити відповідні запитання.
Керуючись ст.ст.103-105,108,260,261,298,299 ЦПК України, суд,-
П О С Т А Н О В И В :
Призначити у справі за заявою адвоката Ходачинської Юлії Юріївни в інтересах ОСОБА_1 , заінтересована особа: Управління охорони здоров`я Луцької міської ради, особа щодо якої вирішується питання ОСОБА_2 , про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, судову психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні запитання:
1)Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на будь-яке психічне захворювання і на яке саме?
2)Чи є психічне захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , стійким та хронічним?
3)Чи дозволяє психічне захворювання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними?
Строк проведення експертизи встановити до 20 листопада 2024 року.
Проведення експертизи доручити експертам Рівненської філії судових експертиз Державної установи «Інститут психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» (33010, м. Рівне, вул. Дубенська, 64, код ЄДРПОУ 44810405).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст.384,385 КК Україниза дачу завідомо неправдивих висновків або відмову від виконання покладених на них обов`язків.
В розпорядження експертів надати матеріали справи №161/14594/24 (провадження №2-о/161/504/24).
Зобов`язати заявника - ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , моб. НОМЕР_1 ) забезпечити явку ОСОБА_2 до експертної установи для проведення експертизи.
Суд окремо роз`яснює учасникам справи, що відповідно до положень ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
На час проведення експертизи провадження в справі зупинити.
Ухвала в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області А.В. Олексюк
Присяжні Ю.М. Барський
Н.К. Дружецька
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121759921 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Олексюк А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні