19.09.2024
Справа № 642/4959/24
Провадження № 1-кс/642/2926/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 вересня 2024 року Слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні№ 42024222030000100 від 29.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів,-
ВСТАНОВИВ:
До Ленінського районного суду м. Харкова надійшло клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні№ 42024222030000100 від 29.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, в якому він просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, а саме: інформацію про рух щодо перерахування та одержання грошових коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 відкритому за номером НОМЕР_2 з можливістю вилучення в завірених належним чином копіях: касових документів, грошових чеків (прибуткових та видаткових касових ордерів, квитанцій), платіжних доручень, меморіальних ордерів довіреностей, виданих на право користування та розпорядження іншими особами даними банківського рахунку, інформації про рух коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 відкритому за номером НОМЕР_2 іззазначенням дат,сум,номерів платіжнихдоручень,рахунків тареквізитів контрагентів,розшифруванням призначенняплатежу тазалишків коштівна рахункуна кінецьдня, відкритому вустанові банку у паперовому та електронному вигляді за період часу з 01.01.2023 року по дату винесення ухвали у вигляді регістрів аналітичного обліку особових рахунків та виписки з них (із зазначенням реквізитів контрагентів, розшифрування призначення, дати та часу здійснення платежів на паперовому носії та в електронному форматі), документів банківської юридичної справи вказаного клієнта, у т.ч. документів на відкриття/закриття рахунків (заяв, анкет, договорів, у т.ч. на використання системи «Клієнт-Банк» та ін.), а також карток зі зразками підписів та відбитку печатки юридичної особи, фотознімків та відеозаписів з камер спостереження банкоматів/терміналів у момент здійснення банківських операцій по рахунку, у тому числі зняття готівки з банкоматів установи банку, розташованих на території України по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 відкритому за номером НОМЕР_2 за операціями, проведеними за період з дати відкриття рахунків по дату винесення ухвали, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ),з можливістю вилучення у ІНФОРМАЦІЯ_3 (код НОМЕР_4 ) (юридична адреса: АДРЕСА_3 ).
В обгрунтування клопотання зазначено, в період з листопада 2023 року по теперішній час службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_4 , внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо працевлаштування на підприємстві ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та виплати йому доходу.
Так, в ході досудового розслідування було отримано пояснення від заявника ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4 , за фактом того, що на протязі останніх трьох років він є опікуном своєї матері ОСОБА_5 1962 р.н. Статус опікуна ОСОБА_4 повинен підтверджувати раз на рік. 24.04.2024 він звернувся до ІНФОРМАЦІЯ_5 для підтвердження відсутності доходів, оскільки з невідомих причин ОСОБА_4 перестали надходити виплати за догляд за фізично-обмеженими особами. У податковій йому повідомили, що з 03.11.2023 він є працевлаштованим у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та нібито отримує він ТОВ заробітню платню та у зв`язку з чим йому відмінили виплати від держави. Також, ОСОБА_6 зазначив, що за цей час ні в яких організаціях не працював та заробітню платню не отримував.
В подальшому, слідчим СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області в порядку ст. 93 КПК України надсилався запит до ІНФОРМАЦІЯ_5 , щодо отримання інформації та копій наступних документів відносно ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 .
На запит слідчого ІНФОРМАЦІЯ_5 було надано інформацію, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 має наступні банківські рахунки:
- НОМЕР_2 , відкритий у ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ;
- НОМЕР_6 відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ;
- НОМЕР_8 відкритий у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код ЄДРПОУ НОМЕР_9 .
На даний час в органів досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до речей і документів, що містять банківську таємницю, а саме до документації щодо руху грошових коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 відкритому за номером НОМЕР_2 в ІНФОРМАЦІЯ_2 (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ), з метою встановлення даних щодо фактичного перерахування грошових коштів, а також їх використання, з метою усунення протиріч під час досудового розслідування та перевірки дійсності встановлених обставин, використання як допустимих доказів, які самостійно або в сукупності з іншими доказами мають суттєве значення, для більш повного всебічного та об`єктивного з`ясування обставин кримінального провадження, у з зв`язку з чим без наявності вказаних документів неможливо іншим способом встановити обставини, які передбачається довести.
Іншими засобами отримати вказану інформацію, яка містить охоронювану законом таємницю, неможливо.
На підставі викладеного слідчий звернувся з даним клопотанням до суду.
Слідчий та прокурор надали до суду заяви про розгляд клопотання за їх відсутністю.
На підставі частини четвертої статті 107 КПК України, враховуючи неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Слідчий суддя, ознайомившись із поданим клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, а також доданими до нього матеріалами, дійшов такого висновку.
Відповідно до ч. 1ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 ч. 2ст. 131 КПК Українипередбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Згідно ч. 1ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 2ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно дост. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
У частині другій зазначеної статті вказано,
У клопотанні зазначаються:
1) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з яким подається клопотання;
2) правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;
3) речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати;
4) підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
5) значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні;
6) можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю;
7) обґрунтування необхідності вилучення речей і оригіналів або копій документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.
Відповідно до ч. 5ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6ст. 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
В клопотанні слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів відсутні будь-які посилання на доводи та докази про те, що потреби досудового розслідування виправдовують саме такий ступінь втручання у права і свободи, який вказаний слідчим у клопотанні; відповідні документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні.
Таким чином слідчий у клопотанні про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів та можливість їх вилучення, не врахував положення вищенаведених норм процесуального закону.
Тобто слідчим не доведено у клопотанні відомостей передбачених ч. 5ст. 163 КПК України.
Клопотання подане за межами кримінального провадження, внесеного в ЄРДР 29.07.2024 за ч.1 ст.366 КК України, щодо службових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », оскільки слідчий клопоче про доступ до інформації, що стосується руху коштів підприємства, починаючи з дати відкриття рахунку, однак події стосуються період 03.11.2023, тому не зрозуміло яке вони можуть мати значення для встановлення обставин по вказаній справі, не встановлено достатніх доказів того, що мало місце скоєння кримінального правопорушення, що позбавляє суд можливості зробити висновок чи перебувають дії в сфері кримінально-правових відносин, чи в даному випадку мають місце цивільно-правові відносини або господарсько-правові.
З даного клопотання не зрозуміло на виконання якого завданняслідчийзвертається із клопотанням, та яке має значення для даного кримінального провадження відомості щодо яких заявлено клопотання.
Слідчим не доведено, яке значення речі та документи, мають для кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за № 42024222030000100 від 29.07.2024, за ознаками складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.366 КК України.
За таких обставин, слідчий суддя не вбачає підстав для надання слідчому доступу до вищезазначених документів та речей, а тому вважає за необхідне у задоволенні клопотання слідчого відмовити.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163, 376 КПК України,
Постановив:
У задоволенні клопотання слідчого СВ ВП № 2 ХРУП № 3 ГУНП в Харківській області ОСОБА_3 у кримінальному провадженні№ 42024222030000100 від 29.07.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 366 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121763034 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг Службове підроблення |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Пашнєв В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні