Справа №705/5252/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19.09.2024 м. Умань
СуддяУманськогоміськрайонного судуЧеркаськоїобластіЄщенко О.І.,перевірившипозовнузаяву ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області, треті особи: Сільськогосподарський виробничий кооператив «ТЕКУЧА», Державний нотаріус другої Уманської державної нотаріальної контори Велика Катерина Сергіївна, про визнання права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату в порядку спадкування за законом,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2024 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області, треті особи: Сільськогосподарський виробничий кооператив «ТЕКУЧА», Державний нотаріус другої Уманської державної нотаріальної контори Велика Катерина Сергіївна, про визнання права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату в порядку спадкування за законом та просила визнати за нею право на земельну частку (пай) на підставі сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЧР № 0085257, виданого 12 листопада 1996 року, що належав її померлому чоловікові ОСОБА_2 , в розмірі 4,65 умовно кадастрових га землі рівноцінному, що зазначений в сертифікаті на право на земельну частку (пай) серії ЧР № 0085257.
Суддя,перевіривши позовнузаяву,вважає,що останнюслід залишитибез руху,оскільки вонаневідповідаєвимогам ст.ст.175, 177ЦПКУкраїни з огляду на таке.
За змістом п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці.
Ціна позову має важливе значення, насамперед, для правильного визначення судового збору, що підлягає сплаті під час звернення до суду.
Згідно з п. 2, 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна; у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна, а на нерухоме майно, що належить юридичним особам, - не нижче його балансової вартості.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимогЗакону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" від 12.07.2001 № 2658-III.
Відповідно до висновку Великої Палати Верховного Суду від 25.08.2020 у справі № 910/13737/19, провадження № 12-36гс20, різновидами майнових спорів є, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми використання останнього. Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, стягнення, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. Наявність вартісного, грошового вираження матеріально-правової вимоги позивача свідчить про її майновий характер, який має відображатися у ціні заявленого позову (пункт 8.12 постанови Великої Палати Верховного Суду від 26.02.2019 у справі № 907/9/17, провадження № 12-76гс18).
Водночас позивачем здійснено сплату судового збору за розгляд вимоги майнового характеру (про визнання права власності на об`єкт нерухомості) у розмірі 1212,00 грн.
При цьомуупозовній заявівказано ціну позову 22522,00 грн, яка зазначена відповідно до повідомлення Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області від 11.09.2024 № ПІ-71/0-77/0/63-24, розмір земельної частки (паю) становить 4,65 умовних кадастрових гектарів та її вартість в цінах 1996 року становить 22522,00 грн.
До позовноїзаявине долученодокументівнапідтвердження дійсноївартостімайна,проякеставиться питаннявпозові,намоментзвернення досуду.
З огляду на вищевказане, дослідивши матеріали позову, суддя доходить висновку, що зі змісту позовної заяви та долучених до неї додатків неможливо визначити ціну позову, та відповідно правильність сплаченої суми судового збору.
Відповідно до вимог ч. 1 ст.185ЦПКУкраїни суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, враховуючи викладене, вважаю, що позовна заява ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області, треті особи: Сільськогосподарський виробничий кооператив «ТЕКУЧА», Державний нотаріус другої Уманської державної нотаріальної контори Велика Катерина Сергіївна, про визнання права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату в порядку спадкування за законом підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, протягом семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Крім того, вважаю за необхідне попередити позивача, що в разі не усунення порушень закону, допущених при подачі позовної заяви до встановленого законом строку, позов буде вважатися не поданим та повернутий позивачу.
Спосіб усунення недоліків позовної заяви полягає в поданні позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників у новій редакції із зазначенням ціни позову, поданні до суду документів, з яких можливо було б установити ціну позову, та сплаті судового збору відповідно до ціни позову.
Керуючись ст. ст.175,177,185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ладижинської сільської ради Уманського району Черкаської області, треті особи: Сільськогосподарський виробничий кооператив «ТЕКУЧА», Державний нотаріус другої Уманської державної нотаріальної контори Велика Катерина Сергіївна, про визнання права на земельну частку (пай) на підставі сертифікату в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом семи днів з дня отримання копії цієї ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду в зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Відповідно до положень ч. 2ст. 261 ЦПК Україниухвала, що постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Єщенко
Суд | Уманський міськрайонний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 23.09.2024 |
Номер документу | 121764131 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: визнання права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Уманський міськрайонний суд Черкаської області
Єщенко О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні