Справа № 367/5780/24
Провадження №2-о/367/314/2024
УХВАЛА
про залишення без руху
20 червня 2024 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Горбачова Ю.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Шевченко Н.В., заінтересована особа: Перша маріупольська державна нотаріальна контора Донецької області, про визнання особи безвісно відсутньою,
ВСТАНОВИЛА:
До Ірпінського міського суду Київської області надійшла заява ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Шевченко Н.В., заінтересована особа: Перша маріупольська державна нотаріальна контора Донецької області, про визнання особи безвісно відсутньою, про встановлення факту родинних відносин.
Подана заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою.
Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.
Суд, дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, приходить до висновку про залишення її без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 306 ЦПК України, у заяві про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою повинно бути зазначено: для якої мети необхідно заявникові визнати фізичну особу безвісно відсутньою або оголосити її померлою; обставини, що підтверджують безвісну відсутність фізичної особи, або обставини, що загрожували смертю фізичній особі, яка пропала безвісти, або обставини, що дають підставу припускати її загибель від певного нещасного випадку.
За правилами цивільного процесуального законодавства заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, викладеним у ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Проте заявником не надано доказів на підтвердження обставин, викладених в заяві, а саме: заявник звернувся до суду із заявою, в якій просить визнати безвісно відсутнім його брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , разом з тим, до заяви не було додано жодного доказу, який би підтверджував, що така особа зникла та є обставини, що вказують на її безвісну відсутність.
Заявник також зазначає, що його брат - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , при останньому спілкуванні, повідомив про вступ на військову службу до військової частини № НОМЕР_1 . Проте, до заяви не додано будь-яких доказів на підтвердження зазначеного, а також доказів стосовно того, чи звертався заявник із відповідними запитами до військової частини № НОМЕР_1 про отримання відомостей, стосовно його брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , або обґрунтування неможливості такого звернення.
В поданій заяві заявник посилається на те, що визнання ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , безвісно відсутнім необхідне йому для оформлення спадщини до майна, яке залишилося після смерті його батьків. Однак, заявником не обґрунтовано, що заважає реалізувати його право на спадщину без визнання його брата безвісно відсутнім, в тому числі, до заяви не було долучено будь-яких доказів відповідного звернення до нотаріуса та, як наслідок, відмови у вчиненні відповідної нотаріальної дії.
Згідно із ч. 5 ст. 95 ЦПК України, учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до ч. 2 ст. 95 ЦПК України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно до ч. 4 ст. 95 ЦПК України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку встановленому чинним законодавством.
Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак, всупереч вищезазначеним вимогам, позивачем не засвідчено відповідність всіх копій письмових доказів оригіналам, які знаходяться у нього. У разі, якщо оригінал такого доказу відсутній, знищений, або знаходиться в іншої особи - зробити відповідну відмітку. Правова позиція щодо належного засвідчення висвітлена в постанові Верховного Суду України від 11 липня 2018 року у справі № 904/8549/17, а саме, що незасвідчені або неправильно засвідчені копії документів можуть бути належними, проте недопустимими доказами у справі, і є підставою для скасування судового рішення (належне засвідчення: «Згідно з оригіналом», назва посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дата засвідчення копії).
Проте, судом встановлено, що, додані до заяви письмові докази, а саме: копія рішення Ірпінського міського суду від 01.09.2022 року, копія витягу з ЄРДР, копії паспортів (у тому числі і зворотна сторона такої копії) не були належним чином засвідчені.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Таким чином,заява ОСОБА_1 ,в інтересахякої дієадвокат ШевченкоН.В.,заінтересована особа:Перша маріупольськадержавна нотаріальнаконтора Донецькоїобласті,про визнанняособи безвісновідсутньою,підлягає залишеннюбез рухуз наданнямзаявнику строкудля усуненнянедоліків,а саме:зазначити танадати докази, які б вказували на те, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , може вважатися безвісно відсутнім; долучити докази на підтвердження перебування чи вступу ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на військову службу до військової частини № НОМЕР_1 , а також доказів стосовно того, чи звертався заявник із відповідними запитами до вказаної військової частини з метою отримання відомостей, стосовно перебування у вказаній частині його брата ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та відомостей про нього, або зазначити обґрунтування неможливості такого звернення; обґрунтувати, що перешкоджає заявнику реалізувати його право на спадщину без визнання особи його брата безвісно відсутнім; зазначити та надати докази звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини після батьків та наслідок такого звернення; надати належним чином завірені копії письмових доказів, що додані до заяви, з урахуванням зазначеного вище.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185, 293, 294, 315, 318 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИЛА:
Заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє адвокат Шевченко Н.В., заінтересована особа: Перша маріупольська державна нотаріальна контора Донецької області, про визнання особи безвісно відсутньою- залишити без руху.
заявнику надати строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі суду - 10 днів з дня отримання даної ухвали.
У разі не усунення недоліків у встановлений строк, заява відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://ip.ko.court.gov.ua/sud1013/.
Суддя: Ю.В. Горбачова
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121768797 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи оголошення її померлою |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Горбачова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні