Справа № 610/3575/24
провадження № 2-о/610/81/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23.09.2024 Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Тімонова В.М., розглянувши заяву ОСОБА_1 про встановлення факту реєстрації народження,
ВСТАНОВИВ:
17.09.2024 до Балаклійського районного суду Харківської області надійшла заява адвоката Стрельченка Олега Валерійовича, який діє в інтересах ОСОБА_1 про встановлення факту реєстрації народження.
Ознайомившись з заявою суддею встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 175 ЦПК України, так як не сплачено судовий збір.
Зокрема, ч. 4 ст.177ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До заяви представником заявника додано клопотання про звільнення його від сплати судового збору посилаючись на збройну агресію росії проти України, тимчасовою окупацією території України, що призвело до її вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій.
Відповідно до ст. 136 ЦПК України, ст. 8 Закону України «Про судовий збір» суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору, зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
При цьому ст. 8 Закону України «Про судовий збір» визначені умови, за яких особа може бути звільнена від сплати судового збору, або просити про зменшення розміру належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або просити про відстрочення чи розстрочення його сплати.
Разом з тим, відстрочення, розстрочення, зменшення або звільнення від сплати судового збору є правом суду, а не обов`язком.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, згідно з положеннями статті 12 ЦПК України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
З наданого клопотання про звільнення під сплати судового збору не вбачається наявності підстав, передбачених ст. 8 ЗУ «Про судовий збір», оскільки будь яких доказів на підтвердження того, що майновий стан позивача не дозволяє сплатити судовий збір у встановленому законодавством порядку і розмірі на момент подачі заяви не надано. Тому в задоволенні клопотання слід відмовити.
Разом з тим правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовано Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011р. №3674-VI.
Згідно із пп. 1 п. 4 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до суду заяви у справах окремого провадження фізичною особою, становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 1 статті 4цього Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Відповідно до ст.7Закону України«Про Державнийбюджет Українина 2024рік» прожитковий мінімум для працездатних осіб на 1 січня 2024 року встановлено у розмірі 3028,00 гривень.
Беручи до уваги вище наведене, за подання вказаної заяви необхідно сплатити судовий збір у сумі 605,60 грн.
Таким чином, заявнику необхідно сплатити судовий збір в сумі 605,60 грн (3028,00*0,2=605,60), відповідно до вимог ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до суду позовної заяви за наступними реквізитами: Отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Балаклія/22030101, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) -37874947, Банк отримувача - Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку отримувача (МФО) 899998, Рахунок отримувача - UA368999980313141206000020577, Призначення платежу - *;101;
На підтвердження сплати судового збору необхідно надати оригінал квитанції.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суддя приходить до висновку, що заява повинна бути залишена без руху із наданням строку на усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Керуючись ст.ст. 175, 185 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у задоволенні клопотання представника заявника про звільнення від сплати судового збору.
Заяву ОСОБА_1 провстановлення фактуреєстрації народження- залишити без руху.
Надати заявнику строк десять днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання недоліків у зазначений строк заява буде вважатися неподаною та повернута заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Тімонова
Суд | Балаклійський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121769624 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: на тимчасово окупованій території України |
Цивільне
Балаклійський районний суд Харківської області
Тімонова В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні