2/130/1148/2024
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
23.09.2024 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., отримавши позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Фермерського господарства «Дзялів» про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою,
ВСТАНОВИВ:
17.09.2024 до Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області надійшла вищевказана позовна заява.
Нормою ч. 4 ст. 175 ЦПК передбачено, що якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору.
Згідно із ч. 4 ст. 177 ЦПК до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
До позовної заяви представником позивача не додано документів, що підтверджують сплату судового збору, натомість додано копію посвідчення учасника бойових дій на ім`я ОСОБА_2 з посиланням у заяві на те, що позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, Герої України - у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. Виходячи із змісту цієї норми, учасники бойових дій звільняються від сплати судового збору лише у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав.
Отже, вирішуючи питання щодо звільнення ОСОБА_2 від сплати судового збору, для правильного застосування п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», слід виходити з предмету та підстав позову (заяви); перевірити чи стосується така справа захисту прав ОСОБА_2 з урахуванням положень статей 12, 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
ОСОБА_2 є позивачем у вказаній справі, водночас суд доходить до висновку, що позов про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою не зачіпає порядку та обсягу соціальних гарантій чи будь-яким іншим чином не стосується соціального і правового захисту учасників бойових дій (прирівняних до них осіб).
У зазначеній справі представник позивача звернувся до суду за захистом прав ОСОБА_2 як землекористувача, зміст позовної заяви свідчить, що у даній справі представником позивача не заявлено позовних вимог щодо поновлення, захисту прав ОСОБА_2 як учасника бойових дій, а отже у цій справі він не звільнений від плати судового збору за подання позовної заяви. Така позиція суду узгоджується з позицією Верховного Суду, викладеною у постанові від 20.05.2024 у справі № 712/5278/20.
За змістом з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана: фізичною особою - справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Станом на момент подання позову для визначення ставки судового збору застосовувався розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2024 року, а саме 3028,00 гривень.
Отже, оплату судового збору в розмірів 1211,20 грн. (3028 грн. * 0,4) необхідно провести за такими реквізитами: які позивачу слід сплатити за наступними реквізитами: отримувач коштів УК у Жмеринському районі/отг м. Жмеринка/22030101, код отимувача ЄДРПОУ 37755173, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) , код банку отримувача (МФО) 899998 , рахунок отримувача UA568999980313141206000002854, код класифікації доходів бюджету 22030101) і, у встановлений судом строк, подати до суду документ про сплату судового збору, або ж документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно вимог ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог статей 175 і 177 ЦПК України, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на вищезазначене, дану позовну заяву слід залишити без руху, надавши позивачу (його представнику) строк для усунення недоліків, шляхом надання суду документу, що підтверджує сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Керуючись ст.ст. 185, 260 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , який діє в інтересах ОСОБА_2 до Фермерського господарства «Дзялів» про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою залишити без руху, запропонувавши позивачу протягом десять днів з дня отримання копії ухвали, усунути недоліки, зазначені в мотивувальній частині ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали в установлений судом строк, заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили в прядку, визначеному ст. 261 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Андрій ЗАЯРНИЙ
Ухвала підписана 23.09.2024
Суд | Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121770111 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Жмеринський міськрайонний суд Вінницької області
Заярний А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні