Ухвала
від 10.09.2024 по справі 685/978/24
ТЕОФІПОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 685/978/24

Провадження № 2/685/273/24

У Х В А Л А

(про забезпечення позову)

10 вересня 2024 року.

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого судді: Самойлович А. П.

за участі секретаря: Сороки В.Р.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Теофіполь заяву керівника Волочиської окружної прокуратури Стецюка С.І. про забезпечення позову, поданого в інтересах держави в особі Теофіпольської селищної ради, до ОСОБА_1 про витребування земельної ділянки,

В С Т А Н О В И В :

30 серпня 2024 року керівник Волочиської окружної прокуратури Стецюк С.І. звернувся до суду з позовом до відповідачки, заявивши вимогу витребувати у ОСОБА_1 на користь держави в особі Теофіпольської селищної ради земельну ділянку з кадастровим номером 6824784000:04:007:0009 площею 0, 9658 га вартістю 81 049, 95 грн. для ведення особистого селянського господарства, яка розташована за межами населеного пункту с.Святець, Хмельницького району, Хмельницької області на території Теофіпольської ОТГ.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 безпідставно набула право власності на спірну земельну ділянку площею 0,9658 га з кадастровим номером 6824784000:04:007:0009 на підставі рішення Теофіпольської селищної ради від 28.09.2021 року №27-13/2021, яке в частині передачі у власність ОСОБА_1 вказаної земельної ділянки було прийняте із порушенням вимог законодавства, оскільки земельна ділянка із кадастровим номером 6824784000:04:007:0009 вибула з комунальної власності всупереч встановленого законом порядку.

Разом з позовною заявою позивачем подана до суду заява про забезпечення позову шляхом накладення арешту на спірну земельну ділянку, забороною ОСОБА_1 відчужувати, змінювати її цільове призначення, здійснювати перетворення, поділ, об`єднання з іншими земельними ділянками, а також заборонити земельним кадастровим реєстраторам, які входять до складу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру та її територіальних органів, вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються земельної ділянки, окрім внесення даних про її належність на праві власності державі.

Необхідність забезпечення позову вмотивована тим, що відповідач по справі ОСОБА_1 на даний час має реальну можливість вільно розпоряджатися спірною земельною ділянкою, що, у свою чергу, обумовлює високу вірогідність здійснення повторного її відчуження, зміну її конфігурації (об`єднання) тощо, з метою запобігання вчинення дій, які можуть ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду, а саме, витребування на користь держави земельної ділянки, та для забезпечення належного захисту законних прав і охоронюваних інтересів держави.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов переконання про наявність підстав для забезпечення позову, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся.

Можливість відчуження, перетворення, зміна цільового призначення, об`єднання або поділ спірної земельної ділянки відповідачем ОСОБА_1 , яка є її власницею, може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду у разі його задоволення, оскільки в такому разі будуть порушуватися права набувача земельної ділянки, тому накладення арешту на спірну ділянку, а також заборона власниці здійснювати її відчуження, поділ, перетворення, об`єднання, зміну цільового призначення є доцільним.

Також є доцільним заборонити земельним кадастровим реєстраторам вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються спірної земельної ділянки.

Керуючись ст.ст. 149, 150, 153 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В :

Задовольнити заяву позивача керівника Волочиської окружної прокуратури про забезпечення позову.

1. Накласти арешт на земельну ділянку з кадастровим номером 6824784000:04:007:0009;

2. Заборонити ОСОБА_1 відчужувати, змінювати цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 6824784000:04:007:0009, здійснювати її перетворення, поділ, об`єднання з іншими земельними ділянками;

3. Заборонити земельним кадастровим реєстраторам, які входять до складу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (ЄДРПОУ 39411771, вул. Народного Ополчення, 3 в м. Київ, 03151) та її територіальних органів, вносити до Державного земельного кадастру будь-які відомості, які стосуються земельної ділянки з кадастровим номером 6824784000:04:007:0009, окрім внесення даних про її належність на праві власності державі.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Хмельницького апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Стягувач 1: Волочиська окружна прокуратура, вул. Слави, 8 в м. Волочиськ Хмельницької області;

Боржник 1: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , проживає в АДРЕСА_1 .

Суддя Самойлович А.П.

СудТеофіпольський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення10.09.2024
Оприлюднено24.09.2024
Номер документу121773413
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: витребування майна із чужого незаконного володіння

Судовий реєстр по справі —685/978/24

Рішення від 26.12.2024

Цивільне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Самойлович А. П.

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Самойлович А. П.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Самойлович А. П.

Ухвала від 10.09.2024

Цивільне

Теофіпольський районний суд Хмельницької області

Самойлович А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні