Ухвала
від 23.09.2024 по справі 911/1096/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

23.09.2024 Справа №911/1096/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Курило Г.Є.,

розглянувши заяву б/н та без дати представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Левітрейд», с.Підберізці, Львівський р-н, Львівська обл.

про відшкодування судових витрат

у справі за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Левітрейд», с.Підберізці, Львівський р-н, Львівська обл.

до відповідача: ОСОБА_1 , м.Красногорівка

про стягнення 25553,51 грн

без виклику представників сторін

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Господарського суду Донецької області від 17.09.2024 у справі №911/1096/24 позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Левітрейд», с.Підберізці, Львівський р-н, Львівська обл. до ОСОБА_1 , м.Красногорівка про стягнення 25553,51 грн задоволено; стягнуто з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Левітрейд» заборгованість в розмірі 25553,51грн, судовий збір у розмірі 3028,00 грн. При прийнятті вказаного рішення розподіл судових витрат на професійну правову допомогу судом не здійснювався.

19.09.2024 на електронну адресу суду від представника позивача надійшла заява б\н та без дати, згідно змісту якої представником позивача повідомлено суд, що у відповідності до ст.126, 129 ГПК України ним надано документи, що підтверджують понесення витрат на професійну правничу допомогу в розмірі 4788,74 грн та згідно якої останній просить суд такі витрати покласти на відповідача (скріплено ЕЦП заяву та додатки до неї).

Розглянувши заяву представника позивача про відшкодування судових витрат, суд дійшов висновку про повернення її з огляду на наступне.

Відповідно до статті 244 Господарського процесуального кодексу України, суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати. Додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.

Водночас, суд наголошує на тому, що з 18.10.2023 введено в дію Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов`язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами" від 29.06.2023 № 3200-IX.

Статтею 42 Господарського процесуального кодексу України передбачені права та обов`язки учасників справи, зокрема, подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб, а також виконувати процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Частинами п`ятою, шостою статті 42 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи в порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

При цьому, відповідно до частини шостої статті 6 Господарського процесуального кодексу України адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.

Як вбачається із Відповіді №2144025 та Відповіді №3827889 про наявність зареєстрованого Електронного кабінету ЄСІТС, позивач, ТОВ «Левітрейд» та представник позивача, адвокат Опришко О.З. мають зареєстровані кабінети в системі «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Водночас, приписами частини восьмої статті 6 Господарського процесуального кодексу України реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі. Особа, яка зареєструвала електронний кабінет в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, може подавати процесуальні, інші документи, вчиняти інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, з використанням кваліфікованого електронного підпису або із застосуванням засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Згідно з п. 25 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо), пов`язані з розглядом справ у суді, можуть подаватися до суду в електронній формі виключно з використанням підсистеми «Електронний суд», якщо інше не визначено процесуальним законодавством чи цим Положенням.

Отже, надсилання процесуальних документів до Господарського суду Донецької області в електронному вигляді передбачає використання сервісу «Електронний суд» ЄСІТС з попередньою реєстрацією офіційної електронної адреси (електронного кабінету) та з обов`язковим використанням власного електронного підпису.

Вимога про звернення з документами, які подаються в електронній формі, до суду через підсистеми ЄСІТС є обов`язковою для осіб, визначених частиною 6 статті 6 Господарського процесуального кодексу України та пунктом 10 Положення про ЄСІТС, та тих осіб, які добровільно зареєстрували офіційні електронні адреси в ЄСІТС.

При цьому, суд звертає увагу, що реєстрація в ЄСІТС або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.

У відповідності до зазначених вище положень законодавства Товариство з обмеженою відповідальністю «Левітрейд» та представник цього підприємства, відноситься до осіб, які зобов`язані зареєструвати Електронний кабінет у Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі).

Як встановлено судом вище, позивач та представник позивача мають зареєстровані кабінети в системі «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Отже, як Товариство з обмеженою відповідальністю «Левітрейд», так і адвокат, який представляє інтереси цього товариства у суді, можуть подавати процесуальні документи до суду в електронній формі через електронний кабінет за допомогою ЄСІТС або в паперовій формі.

Проте, заява представника позивача б\н та без дати про відшкодування судових витрат подано до суду шляхом його надіслання на електронну адресу суду.

Тобто, означену заяву подано в електронній формі без використання підсистеми «Електронний суд», що свідчить про використання заявником не передбаченого чинним процесуальним законодавством способу звернення.

Крім того, частиною 8 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо).

Водночас, ст. 80 Господарського процесуального кодексу України визначений порядок подання доказів.

У відповідності до ч. 9 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи.

Як зазначено в додатковій ухвалі Верховного Суду від 27.04.2023 у справі №910/3456/22, ст. 129 Господарського процесуального кодексу України хоча і не містить прямої норми щодо обов`язкового надсилання доказів понесення витрат на професійну правничу допомогу іншій стороні, однак відсутність такої вказівки не звільняє заявника від виконання обов`язку щодо надсилання копії доказів іншій стороні на виконання вимог ст. 80 Господарського процесуального кодексу України. Суд виходить з того, що сукупний аналіз положень статей 126 - 129 Господарського процесуального кодексу України дає підстави дійти висновку, що чинне процесуальне законодавство надає можливість іншій стороні подати клопотання про зменшення витрат на оплату правничої допомоги у разі незгоди з розрахунком витрат, наведеним у відповідній заяві.

Однак, заявником не надані докази направлення заяви б/н та без дати представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Левітрейд», с.Підберізці, Львівський р-н, Львівська обл з додатками на адресу фактичного проживання відповідача: АДРЕСА_1 .

Таким чином, з огляду на те, що заяву представника позивача б\н та без дати про відшкодування судових витрат надіслано до Господарського суду Донецької області не у спосіб, передбачений Господарським процесуальним кодексом України, не надано доказів направлення заяви з додатками на адресу відповідача, вона підлягає поверненню.

Оскільки заява представника позивача б\н та без дати про відшкодування судових витрат надійшла на електронну адресу суду і засобами поштового зв`язку не надсилалась, фактичне її повернення (фізичне відправлення на адресу заявника) не здійснюється.

Керуючись статтями 6, 42, 80, 129, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву б/н та без дати представника Товариства з обмеженою відповідальністю «Левітрейд», с.Підберізці, Львівський р-н, Львівська обл. про відшкодування судових витрат повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та підлягає оскарженню в порядку та строки, визначені статтями 254-256 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст ухвали складено та підписано 23.09.2024.

Суддя Г.Є. Курило

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення23.09.2024
Оприлюднено24.09.2024
Номер документу121781129
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —911/1096/24

Судовий наказ від 21.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Рішення від 17.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 22.07.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 12.07.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Курило Ганна Євгеніївна

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Христенко О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні