Ухвала
від 23.09.2024 по справі 911/1822/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"23" вересня 2024 р. м. Київ Справа № 911/1822/24

м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108

Господарський суд Київської області

без виклику (повідомлення) сторін

Господарський суд Київської області, одноособово, у складі судді Саванчук С.О., розглянув матеріали позовної заяви

за позовом Приватного підприємства "Орнарес"

09100, Київська область, Білоцерківський район, місто Біла Церква, вулиця Вернадського, будинок 4, квартира 215, код ЄДРПОУ 43117889

до AA STONE PRODUCTION INC (Canada)

925-370, Highway 7 East Richmond Hill, Ontario, Canada L4B0C5

TD Canada Trust

Transit №10832

INST. №004

Account №5240951

9019 Bayview Aventue Unst 24 Richmond Hill, ON L4B 3M6

про стягнення заборгованості та 3 % річних

встановив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх. №977/24 від 12.07.2024) Приватного підприємства "Орнарес" до AA STONE PRODUCTION INC про стягнення заборгованості та 3% річних.

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем грошових зобов`язань за контрактом №55 від 07.12.2023 та специфікацією №1 від 07.12.2023.

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява (вх.№1080/24 від 31.07.2024).

Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем грошових зобов`язань за контрактом №55 від 07.12.2023 та специфікацією №2 від 18.01.2024.

Судом встановлено, що позовні заяви і додані до неї документи відповідають вимогам статей 162, 164, 172, частині 5 статті 174, статті 175 Господарського процесуального кодексу України.

Зважаючи на вказане, суд дійшов висновку про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Відповідно до частин 1, 2, та 3 статті 173 Господарського процесуального кодексу України, в одній позовній заяві може бути об`єднано декілька вимог, пов`язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами, основні та похідні позовні вимоги, похідною позовною вимогою є вимога, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги), Суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами:

1) одного й того самого позивача до одного й того самого відповідача;

2) одного й того самого позивача до різних відповідачів;

3) різних позивачів до одного й того самого відповідача.

Також об`єднання справ в одне провадження допускається до початку підготовчого засідання, а у спрощеному позовному провадженні - до початку розгляду справи по суті у кожній із справ.

Оскільки у позовній заяві (вх. №977/24 від 12.07.2024) та (вх.№1080/24 від 31.07.2024) одні й ті самі позивач та відповідач і спільні підстави виникнення позовних вимог - невиконання грошових зобов`язань з оплати товару, що поставлений за контрактом №55 від 07.12.2023, з метою забезпечення принципу процесуальної економії, суд дійшов висновку про наявність підстав для об`єднання справ №911/1822/24 та №911/2028/24 в одне провадження.

Зокрема, згідно з позицією, що викладена в ухвалі Верховного Суду від 24.05.2021 у справі №9901/20/21, принцип процесуальної економії спрямований, у першу чергу, на пришвидшення розгляду справи (вирішення спору) та зменшення судових витрат.

Судом також встановлено, що відповідачем у даній справі є AA STONE PRODUCTION INC - юридична особа, яка створена та діє за законодавством Канади, є нерезидентом та не має свого представництва на території України, а місцезнаходженням цієї юридичної особи є: 925-370, Highway 7 East Richmond Hill, Ontario, Canada L4B0C5.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України, крім випадків, передбачених у статті 77 цього Закону.

Згідно з частиною 1 статті 38 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" спори, що виникають між суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності, іноземними суб`єктами господарської діяльності у процесі такої діяльності можуть розглядатися судами України, а також за згодою сторін спору Міжнародним комерційним арбітражним судом та Морською арбітражною комісією при Торгово-промисловій палаті України та іншими органами вирішення спору, якщо це не суперечить чинним законам України або передбачено міжнародними договорами України.

Таким чином, законодавство України допускає договірну підсудність.

Відповідно до статті 365 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб`єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов`язки, що і суб`єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Статтею 366 цього Кодексу визначено, що підсудність справ за участю іноземних суб`єктів господарювання визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно статті 367 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах (надалі - Конвенція), до якої Україна приєдналася згідно із Законом України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах" від 19.10.2000.

Дана Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Статтею 3 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах від 15.11.65 передбачено, що орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

За змістом статті 15 Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних та комерційних справах судове рішення не може бути винесено, поки не буде встановлено, що документ був дійсно доставлений особисто відповідачеві та було здійснено в належний строк, достатній для здійснення відповідачем захисту.

У випадку, передбаченому частиною 2 статті 15 Конвенції, суд може постановити рішення, навіть якщо не надійшло жодного підтвердження про вручення або безпосередню доставку, якщо з дати направлення документа сплинув термін, який суддя визначив як достатній для даної справи і який становить щонайменше шість місяців.

З урахуванням наведеного, відповідачу, для належного повідомлення про розгляд даної справи, необхідно вручати судові документи та матеріали у справі в нотаріально засвідченому перекладі англійською мовою через уповноважений орган.

Як вбачається з офіційного вебсайту Гаазької конференції з міжнародного приватного права (за посиланням в мережі Інтернет: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=248) Компетентним органом Ontario (Канада), обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав є Ministry of the Attorney General Ontario Court of Justice 393 Main Street Haileybury, Ontario P0J 1K0 Canada.

Таким чином, беручи до уваги місцезнаходження відповідача, з метою належного повідомлення останнього про час та місце розгляду даної справи, відповідно до положень Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" та Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про необхідність направлення до Компетентного органу Канади судового доручення про вручення AA STONE PRODUCTION INC копії ухвали у даній справі та позовної заяви з доданими до неї документами.

Також, як вбачається з офіційного вебсайту Гаазької конференції з міжнародного приватного права (за посиланням в мережі Інтернет: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=248) витрати пов`язані з виконанням доручення складають $100 Can.

Згідно з пунктом 4 частини 3 статті 123 Господарського процесуального кодексу України витрати, пов`язані з вчиненням процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду відносяться до судових витрат.

Враховуючи вищевикладене, для забезпечення виконання судового доручення про вручення AA STONE PRODUCTION INC копії позову та повідомлення про судовий розгляд, позивачу необхідно сплатити кошти за виконання судового доручення в розмірі та на рахунок, зазначений на офіційному вебсайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права (за посиланням в мережі Інтернет: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=248), і докази цього надати суду.

За нормами частини 2 статті 74 Закону України "Про міжнародне приватне право" на вимогу суду, який розглядає справу, іноземна юридична особа має представити оформлений з урахуванням статті 13 цього Закону документ, що є доказом правосуб`єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо). Згідно зі статтею 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі у разі звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Оскільки у суду є необхідність звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги з метою вручення документів, то на час виконання судового доручення провадження у справі підлягає зупиненню.

На підставі викладеного та керуючись статтями 12, 176-178, 181, 228, 234, 235, 365-367 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ухвалив:

1. Прийняти позовну заяву (вх. №977/24 від 12.07.2024) Приватного підприємства "Орнарес" до AA STONE PRODUCTION INC про стягнення заборгованості до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/1822/24 за правилами загального позовного провадження.

2. Прийняти позовну заяву (вх.№1080/24 від 31.07.2024) Приватного підприємства "Орнарес" до AA STONE PRODUCTION INC про стягнення заборгованості до розгляду та відкрити провадження у справі № 911/2028/24 за правилами загального позовного провадження.

3. Об`єднати справу №911/2028/24 та справу №911/1822/24 в одне провадження № 911/1822/24.

4. Проведення підготовчого засідання суду призначити на 25.03.2025 о 14:00. Повідомити учасників справи, що судове засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, буд. 16/108 (зал судових засідань № 2).

5. Зобов`язати позивача подати суду нотаріально засвідчений переклад англійською мовою, у трьох примірниках: позовних заяв з доданими до них документами, даної ухвали суду, судового доручення про вручення за кордоном судових або позасудових документів та підтвердження про їх вручення, а також короткого викладу документів, що підлягають врученню - у строк до 11.10.2024.

6. Зобов`язати позивача надати суду докази сплати коштів Minister of Finance of Ontario в розмірі та на рахунок, що зазначені на вебсайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права (за посиланням в мережі Інтернет: https://www.hcch.net/en/states/authorities/details3/?aid=248) - у строк до 11.10.2024.

7. Встановити відповідачу строк подання відзиву на позов - 15 днів з дня отримання даної ухвали про відкриття провадження у справі.

8. Встановити позивачу строк подання відповіді на відзив - до 26.01.2025.

9. Встановити відповідачу строк подання заперечень на відповідь на відзив - до 14.03.2025.

10. Роз`яснити сторонам справи, що копії їх заяв по суті справи та доданих до них документів повинні бути надіслані іншим учасникам справи, одночасно з надісланням до суду, відтак, до їх заяв, що надані суду, мають бути додані документи, що підтверджують вказане надіслання іншим учасникам справи, за відсутності яких, відповідні заяви та докази не будуть враховані судом.

11. Звернутись до Компетентного органу Канади - Ministry of the Attorney General Ontario Court of Justice 393 Main Street Haileybury, Ontario P0J 1K0 Canada з судовим дорученням про вручення AA STONE PRODUCTION INC (925-370, Highway 7 East Richmond Hill, Ontario, Canada L4B0C5) документів, а саме: перекладів англійською мовою, з нотаріальним засвідченням їх вірності, даної ухвали суду та позовних заяв Приватного підприємства "Орнарес" з доданими до них документами.

12. Провадження у даній справі зупинити до надходження відповіді від Компетентного органу Канади.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ko.arbitr.gov.ua. У Господарському суді Київської області наявна технічна можливість для забезпечення участі учасників справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею 23.09.2024 та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів.

Суддя С.О. Саванчук

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення23.09.2024
Оприлюднено24.09.2024
Номер документу121781667
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —911/1822/24

Ухвала від 23.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Саванчук С.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні