ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 362/6226/24
Провадження № 1-кс/362/693/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 вересня 2024 року Васильківський міськрайонний суд Київської області у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
за участю секретаря ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Василькові Київської області клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Васильківського відділу Обухівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024116140000191 від 03.09.2024 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України,
в с т а н о в и в :
До Васильківського міськрайонного суду Київської області звернулась дізнавач сектору дізнання відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, а саме до оригіналів всієї наявної медичної документації на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) розташованого за адресою: АДРЕСА_1 з можливістю її вилучення.
Клопотання обґрунтоване тим, що до 02.08.2024 року до ЧЧ відділу поліції №1 Обухівського РУП ГУНП в Київській області надійшла заява, про те, що 09.08.2024 року близько 23 год. 00 хв. за адресою: АДРЕСА_2 , наглядно знайома ОСОБА_6 , завдала декілька ударів в обличчя, чим заподіяла фізичного болю ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . (ЄО №10146 від 02.09.2024 р.). 03.09.2024 року відомості про вчинений кримінальний проступок внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024116140000191, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 126 КК України, умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень.
В клопотанні зазначено, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що потерпіла ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , після спричинення їй тілесних ушкоджень, 09 серпня 2024 року звернулася за отриманням медичної допомоги до некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) про що є відповідні відомості, які містяться у медичній документації на її ім`я, яка зберігається у вказаній медичній установі, розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
З огляду на вищевикладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні, виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до інформації, а саме всієї наявної медичної документації на ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Дізнавач в судове засідання не з`явилася, подала до суду клопотання про слухання клопотання у її відсутності.
Представник некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради в судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином.
Неприбуття осіб за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст. 163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Згідно ч.4ст.107КПК України,фіксування задопомогою технічнихзасобів кримінальногопровадження підчас розглядупитань слідчимсуддею,крім вирішенняпитання пропроведення негласнихслідчих (розшукових)дій,та всуді підчас судовогопровадження єобов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що воно підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Слідчим суддею встановлено, що у провадженні ІНФОРМАЦІЯ_3 перебувають матеріали кримінального провадження № 12024116140000191 від 03.09.2024 року, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 126 КК України, умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій, які завдали фізичного болю і не спричинили тілесних ушкоджень (а.с.4).
Відповіднодо ч.2стаття 40-1КПК Українидізнавач уповноважений:проводити оглядмісця події,обшук затриманоїособи,опитувати осіб,вилучати знаряддяі засобивчинення правопорушення,речі ідокументи,що єбезпосереднім предметомкримінального проступкуабо виявленіпід часзатримання, а також проводити слідчі (розшукові) дії та негласні слідчі (розшукові) дії у випадках, установлених цим Кодексом; звертатися за погодженням із прокурором до слідчого судді з клопотаннями про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій.
Відповідно до ч.1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до ст. 84 КПК України, доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно до ст. 85 КПК України, належними є докази, які прямо чи непрямо підтверджують існування чи відсутність обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та інших обставин, які мають значення для кримінального провадження, а також достовірність чи недостовірність, можливість чи неможливість використання інших доказів.
Відповідно до ст. 91 КПК України, однією із обставин, яка підлягає доказуванню у кримінальному провадженні є обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення.
Обов`язок доказування в кримінальному провадженні відповідно до ст. 92 КПК України покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, - на потерпілого.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно до п.2 ч.1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать, відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Таким чином, документи, до яких просить дозволити доступ слідчий, є документами, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Згідно ч. 2 ст. 245 КПК України, порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів.
На думку слідчого судді, отримання вказаних документів має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні № 12024116140000191 від 03.09.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України, а тому з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого проведення досудового розслідування у даному кримінальному провадженні та проведення судово-медичної експертизи, клопотання слід задовольнити та надати тимчасовий доступ до оригіналів всієї наявної медичної документації на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради, з подальшим вилученням, оскільки іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до вищевказаних документів та речових доказів, отримати інформацію, що має доказове значення в даному кримінальному провадженні, неможливо, а без оригіналів вказаних медичних документів експерт позбавлений можливості провести судово-медичну експертизу.
На підставі викладеного, керуючись статтями 40-1, 131, 159-166, 245, 309, 372 КПК України, слідчий суддя,
п о с т а н о в и в:
Клопотання дізнавача сектору дізнання відділу поліції № 1 Обухівського РУП ГУ Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Васильківського відділу Обухівської окружної прокуратури ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024116140000191 від 03.09.2024 року, за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 126 КК України задовольнити.
Надатитимчасовий доступ групі дізнавачів сектору дізнання відділу поліції № 1 Обухівського районного управління поліції ГУНП в Київській області, а саме: капітану поліції ОСОБА_7 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_8 , старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 , та в.о. дізнавача старшому лейтенанту поліції ОСОБА_9 до оригіналів всієї наявної медичної документації на ім`я ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_3 , що знаходиться у некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю їх вилучення.
Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Уповноваженим особам некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » Васильківської міської ради, надати (забезпечити) тимчасовий доступ до документів, зазначеним в ухвалі особам з можливістю їх вилучення.
У разі невиконання ухали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
По справі виготовити дві копії даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_10
Суд | Васильківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121791570 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Лебідь-Гавенко Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні