Справа № 369/15173/24
Провадження №1-кс/369/2833/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.09.2024 року м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві скаргу захисника ОСОБА_3 , який діє в інтересах: ТОВ «Тайфун Медіа Груп» на бездіяльність уповноваженої особи, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань,
В С Т А Н О В И В:
16.09.2024 року до Києво-Святошинського районного суду Київської області надійшла скарга захисника ОСОБА_3 , який діє в інтересах: ТОВ «Тайфун Медіа Груп» на бездіяльність уповноваженої особи, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Як на підставу звернення зі скаргою, заявник посилається на те, що 05 вересня 2024 року, адвокат ОСОБА_4 (свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю серії ЛГ № 000159, видане Радою адвокатів Луганської області від 09.02.2024 року) приїхав до свого Клієнта - ОСОБА_5 , за адресою: АДРЕСА_1 , для надання йому правової допомоги, у зв`язку із знаходженням у його приватному будинку сторонніх осіб, які були запущені співвласницею будинку. Зайшовши до будинку та побачивши сторонніх осіб, повідомив ОСОБА_5 про необхідність пройти в окрему кімнату, де не буде сторонніх осіб для приватного спілкування та надання йому юридичної консультації. Піднявшись на другий поверх, адвокат ОСОБА_4 та ОСОБА_5 зайшли в окрему кімнату для приватного спілкування та надання юридичної консультації і закрили двері. Коли адвокат ОСОБА_4 почав приватне спілкування з Клієнтом, в кімнату намагалася зайти невідома особа, незважаючи на те, що адвокат ОСОБА_4 повідомив, що відбувається консультація адвокатом свого Клієнта, яка є приватною та конфіденційною. Аби змусити адвоката ОСОБА_4 припинити надання правової допомоги Клієнту та створити йому перешкоди, невідома особа нанесла адвокату ОСОБА_4 удар в обличчя та повалила на диван.
У зв`язку з цією подією був викликаний наряд поліції, якому було надане повідомлення адвоката ОСОБА_4 про вчинення невідомою особою (поліцейськими була встановлена ця особа, проте поліцейські відмовилися повідомляти особисті дані цієї особи) кримінального правопорушення, передбаченого ст. 397 КК України.
Зателефонувавши 16.09.2024 року до відділення поліції № 2 Фастівського РУП ГУНП в Київській області, адвокат ОСОБА_4 отримав інформацію, що його заяві про кримінальне правопорушення наданий вхідний ЄО № 4415 від 06.09.2024 року, вона знаходиться на відписці у дізнавача, відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесені, досудове розслідування не здійснюється. Отже, наявна бездіяльність посадових осіб відділення поліції № 2 Фастівського РУП ГУНП в Київській області, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що є підставою для звернення адвоката ОСОБА_4 до суду з цією скаргою.
На підставі вищевказаного заявник просив суд зобов`язати посадових осіб відділення поліції № 2 Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області внести до Єдиного державного реєстру досудового розслідування відомості за фактом вчинення невідомою особою, кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України, за заявою адвоката ОСОБА_4 , зареєстрованою за вх. ЄО № 4415 від 06.09.2024 року.
У судове засідання заявник не з`явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. У своїй заяві просив суд розгляд скарги проводити у його відсутність.
Уповноважена особа Бучанського РУП ГУНП в Київській області в судове засідання не з`явилася, відсутність якої не є перешкодою для розгляду скарги у відповідності до ч. 3 ст. 306 КПК України.
Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником.
Згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України №100 від 08.02.2019 року зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 березня 2019 р. за № 223/33194 «Про затвердження Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події» було затверджено порядок ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події (далі Порядок).
Відповідно до ч. 12 розділу II. Порядку, заяви (повідомлення), що надійшли до органу (підрозділу) поліції з використанням засобів поштового зв`язку, мережі Інтернет, електронного зв`язку (електронні звернення), через контактні центри державної установи «Урядовий контактний центр» та телефонну «гарячу лінію» Національної поліції України, служби діловодства реєструють та невідкладно передають керівникові органу (підрозділу) поліції або особі, яка виконує його обов`язки.
Керівник органу (підрозділу) поліції або особа, яка виконує його обов`язки, невідкладно, але не пізніше 24 годин з моменту реєстрації в службах діловодства заяв (повідомлень) приймає рішення щодо їх реєстрації в ІТС ІПНП (журналі ЄО) для подальшого розгляду відповідно до законодавства України.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Системний аналіз положень ст. ст. 214, 303 КПК України, свідчить про те, що предметом судового контролю слідчого судді може бути лише бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.
Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначені ч. 5 ст. 214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.
Відповідно до п. 2.1. Положення «Про Єдиний реєстр досудових розслідувань», затвердженого Наказом Генеральної прокуратури України № 169 від 17.08.2012 року облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до Реєстру відомостей, визначених ч. 5 ст. 214 КПК України. Після внесення та перевірки цих даних керівником прокуратури або органу досудового розслідування у Реєстрі автоматично фіксується дата обліку інформації та присвоюється номер кримінального провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.
Судом встановлено, що 06.09.2024 року адвокат ОСОБА_4 звернувся до відділення поліції № 2 Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області з заявою про вчинення кримінального правопорушення.
Однак відомості по даній заяві до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені не були.
Тому, скарга щодо зобов`язання посадових осіб відділення поліції № 2 Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області внести до Єдиного державного реєстру досудового розслідування відомості за фактом вчинення невідомою особою, кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України, за заявою адвоката ОСОБА_4 , зареєстрованою за вх. ЄО № 4415 від 06.09.2024 року, підлягає до задоволення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 214, 303, 304, 307, 309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу - задовольнити.
Зобов`язати посадових осіб відділення поліції № 2 Фастівського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області внести до Єдиного державного реєстру досудового розслідування відомості за фактом вчинення невідомою особою, кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 397 КК України, за заявою адвоката ОСОБА_4 , зареєстрованою за вх. ЄО № 4415 від 06.09.2024 року.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121791710 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Скрипник О. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні