Номер провадження 2/754/4666/24
Справа №754/9654/24
РІШЕННЯ
Іменем України
(заочне)
09 вересня 2024 року м. Київ
Деснянський районний суд м. Києва у складі головуючого судді Коваленко І.І.
за участю секретаря судового засідання Улезко О.О.
розглянув у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовом Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Локомотив-9» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлові послуги,
В С Т А Н О В И В:
Стислий виклад позицій сторін
02 липня 2024 року позивач звернувся до суду з цим позовом. Позивач просить стягнути з ОСОБА_1 на свою користь заборгованість за спожиті житлові послуги в сумі 10 210,54 грн, втрати від інфляції в сумі 253,72 грн, 3% річних в сумі 139,98 грн, а всього 10 604,24 грн.
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, стверджує наступне:
-обслуговуючий кооператив «Житлово- будівельний кооператив «Локомотив-9» є уповноваженою організацією, яка обслуговує багатоквартирний будинок, де розташована квартира відповідача.
-відповідачка є власником квартири в зазначеному будинку та має заборгованість за житлово-комунальні послуги за період з 01.08.2021 по 31.05.2024 року в розмірі 10 210,54 грн.
-сума заборгованості розрахована, виходячи з встановленого тарифу та загальної площі квартири відповідача (300,31 грн щомісяця). До суми основної заборгованості позивач нарахував інфляційні витрати та 3% річних, які, згідно з чинним законодавством, обмежені певними періодами з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України за №206 від 05 березня 2022 року «Деякі питання оплати житлово- комунальних послуг в період воєнного стану».
Відповідачка своїм правом подання відзиву не скористалася.
КЛОПОТАННЯ УЧАСНИКІВ СПРАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНІ ДІЇ У СПРАВІ
16 липня 2024 року суд постановив ухвалу про відкриття провадження у справі та призначив судове засідання на 12 серпня 2024 року.
12 серпня 2024 року суд відклав розгляд справи з причини першої неявки в судове засідання відповідачки, що була належним чином повідомлена про розгляд (поштовий конверт повернуто з відміткою "відсутній за вказаною адресою", що є місцем проживання відповідачки, що зареєстровано у встановленому законом порядку). День проставлення у поштовому повідомленні відмітки - 30 липня 2024 року (пункт 5 частини шостої статті 272 ЦПК України). Наступне судове засідання призначено на 09 вересня 2024 року.
09 вересня 2024 року відповідачка повторно не з`явилася, була повідомлена належним чином про судове засідання, (поштовий конверт повернуто з відміткою "відсутній за вказаною адресою", що є місцем проживання відповідачки, що зареєстровано у встановленому законом порядку).
Позивач подав клопотання про розгляд справи за його відсутності, проти заочного рішення не заперечував.
Відповідно до частини четвертої статті 223 ЦПК України у разі повторної неявки в судове засідання відповідача, повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних у ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Глава 11 «Заочний розгляд справи» Розділу ІІІ «Позовне провадження» ЦПК України встановлює особливі умови та порядок проведення заочного розгляду справи, ухвалення заочного рішення, подання і розгляду заяви про його перегляд, а також скасування й оскарження цього рішення.
Відповідно до частини першої, другої статті 280 ЦПК України суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів за одночасного існування таких умов: 1) відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце судового засідання; 2) відповідач не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин; 3) відповідач не подав відзив; 4) позивач не заперечує проти такого вирішення справи. У разі участі у справі кількох відповідачів заочний розгляд справи можливий у випадку неявки в судове засідання всіх відповідачів.
Системне тлумачення частини четвертої статті 223, частини першої статті 280 ЦПК України свідчить, що вирішення питання щодо проведення заочного розгляду справи належить до дискреційних повноважень суду.
09 вересня 2024 року суд згідно зі статтею 281 ЦПК України постановив протокольну ухвалу про заочний розгляд справи.
Розгляд справи і ухвалення рішення проводяться за правилами спрощеного позовного провадження з особливостями, встановленими главою 11 «Заочний розгляд справи».
Судовий розгляд справи здійснювався без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу через неявку в судове засідання всіх учасників справи та подання ними заяв про розгляд справи без участі (частина друга статті 247 ЦПК України).
ОБСТАВИНИ, ВСТАНОВЛЕНІ СУДОМ, ТА ЗМІСТ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Позивач надає послуги з обслуговування багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 , де відповідачка є власником квартири.
Ці відносини регулюються Статутом кооперативу та рішеннями загальних зборів членів ОК «ЖБК «Локомотив-9» від 19 квітня 2018 року.
Згідно з цим рішенням щомісячний внесок на утримання будинку та прибудинкової території становив 5,90 грн за 1 кв.м. загальної площі квартири.
Загальна площа належної відповідачці квартири складає 51,1 кв.м., а тому їй нараховувалась оплата за спожиті послуги в сумі 300,31 грн щомісяця.
Позивач щомісячно виставляв рахунки. Відповідачка не сплачує за житлово-комунальні послуги, що призвело до утворення заборгованості у розмірі 10 210,54 грн. за період з 01.08.2021 по 31.05.2024 з розрахунку.
Розрахунок втрат від інфляції та 3% річних проведено до 24 лютого 2022 року і з 01 січня 2024 року.
ОЦІНКА СУДУ
Згідно із статтею 319 ЦК України, власність зобов`язує. Відповідно до статті 322 того ж Кодексу, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до пункту першого частини першої статті 5 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII до житлово-комунальних послуг належить житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 7 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII індивідуальний споживач зобов`язаний оплачувати надані житлово-комунальні послуги за цінами/тарифами, встановленими відповідно до законодавства, у строки, встановлені відповідними договорами.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.
Відповідно до частини другої статті 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Постановою від 29 грудня 2023 року № 1405, що набрала чинності 29 грудня 2023 року, Кабінет Міністрів України скасував мораторій на нарахування інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення плати за житлово-комунальні послуги населенням, що був встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2022 р. № 206 «Деякі питання оплати житлово-комунальних послуг в період воєнного стану».
Оте, власник квартири зобов`язаний утримувати своє майно та своєчасно оплачувати житлово-комунальні послуги, які він отримує. Цей обов`язок випливає з загальних принципів цивільного права про власність та спеціальних норм, що регулюють відносини у сфері житлово-комунального господарства. Власник квартири зобов`язаний здійснювати оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця. У разі прострочення споживача (несплати або несвоєчасної оплати житлово-комунальних послуг), постачальник послуг має право вимагати від споживача не лише сплати основної суми боргу, а й сплати інфляційних витрат та 3% річних, крім періоду, коли діяв мораторій в умовах воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні».
Підсумовуючи викладене, суд дійшов висновку, що позивач обґрунтував свої вимоги належними доказами. Відповідачка, будучи власником квартири, зобов`язана своєчасно та в повному обсязі сплачувати за житлово-комунальні послуги щомісячно. Зважаючи на наявність заборгованості та правомірність нарахованих інфляційних витрат та 3% річних, суд вважає за необхідне стягнути з відповідачки зазначену суму на користь позивача.
Керуючись статтями 4, 13, 19, 76-81, 141, частиною четвертою статті 206, статтями 263-265, 280-282 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позов Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Локомотив-9» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиті житлові послуги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 (зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 РНОКПП НОМЕР_1 ) на користь Обслуговуючого кооперативу «Житлово-будівельний кооператив «Локомотив-9» (02222, м. Київ, пр. Червоної калини, 38-6 ЄДРПОУ 22885424) заборгованість за спожиті житлові послуги в сумі 10 210,54 (десять тисяч двісті десять) грн, втрати від інфляції в сумі 253,72 (двісті п`ятдесят три) грн, 3% річних в сумі 139,98 (сто тридцять дев`ять) грн, судовий збір в сумі 3 028,00 (три тисячі двадцять вісім) грн.
Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачки (стаття 285 ЦПК України), яку може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Відповідачка має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення повного заочного рішення суду.
Відповідачка має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому цим Кодексом, лише у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених ЦПК України, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.
Повний текст складено та підписано 23 вересня 2024 року.
Суддя Інна КОВАЛЕНКО
Суд | Деснянський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2024 |
Оприлюднено | 24.09.2024 |
Номер документу | 121794469 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Деснянський районний суд міста Києва
Коваленко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні