КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про залишення позову без розгляду
20 вересня 2024 року № 320/38002/24
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Щавінського В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження заяву про залишення позову без розгляду в адміністративній справі за позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Громадської організації «ІНТЕРНЬОЗ-УКРАЇНА» про стягнення адміністративно-господарських санкцій,
в с т а н о в и в:
Київське міське відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Громадської організації «ІНТЕРНЬОЗ-УКРАЇНА» про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 649762,33 грн.
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 21.08.2024 відкрито спрощене позовне провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами.
До суду 28.08.2024 від відповідача надійшла заява про залишення позову без розгляду у зв`язку з тим, що ним у добровільному порядку сплачено адміністративно-господарські санкції на суму 649762,33 грн.
У подальшому, 30.08.2024 до суду надійшла заява від позивача про залишення позовної заяви без розгляду, в якій останній підтвердив, що станом на сьогоднішній день, згідно даних Централізованого банку даних з проблем інвалідності, відповідачем в добровільному порядку сплачено адміністративно-господарські санкції та пеню в розмірі 649762,33 грн, і тому наявні підстави для залишення позову без розгляду.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про необхідність задовольнити заяву позивача та залишити позовну заяву в даній адміністративній справі без розгляду.
Частиною 3 ст. 9 КАС України передбачено, що кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо надійшла заява позивача про залишення позову без розгляду.
Крім того, в своїй заяві позивач вказав, що на підставі частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір», судовий збір повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги, щодо такого твердження позивача, суддя зазначає наступне.
Відповідно до частини 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України «Про судовий збір».
Матеріалами справи підтверджено, що при зверненні до суду з адміністративним позовом ініціатором звернення сплачено судовий збір у розмірі 9746,43 грн.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв`язку з повторним неприбуттям або залишенням позивачем судового засідання без поважних причин та неподання заяви про розгляд справи за його відсутності, або неподання позивачем витребуваних судом матеріалів, або за його заявою (клопотанням).
При цьому суд наголошує, що наведена норма має імперативний характер, оскільки прямо та вичерпно встановлює випадки, в яких судовий збір за клопотанням позивача підлягає безумовному поверненню, а також випадки відсутності у ініціатора звернення такого права. Жодних інших застережень пункт 4 частини 1 статті 7 Закону України «Про судовий збір» не містить.
Зважаючи на те, що позовна заява у даній справі залишена без розгляду за відповідною заявою позивача, суд не знаходить підстав для повернення судового збору.
Керуючись статтями 240, 241-243, 248, 250, 256 КАС України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву Київського міського відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю до Громадської організації «ІНТЕРНЬОЗ-УКРАЇНА» про стягнення адміністративно-господарських санкцій, - залишити без розгляду.
2. Копію ухвали надіслати (вручити) учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Суддя Щавінський В.Р.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121797500 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо праці, зайнятості населення, у тому числі зайнятості населення, з них зайнятості осіб з інвалідністю |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Щавінський В.Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні