Провадження № 3/734/2596/24 Справа № 734/4221/24
ПОСТАНОВА
іменем України
23 вересня 2024 року смт Козелець
Суддя Козелецького районного суду Чернігівської області Домашенко Ю.М., розглянувши справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП,-
в с т а н о в и в:
До суду з Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області (Чернігівський рибоохоронний патруль) надійшла справа про притягнення ОСОБА_1 до відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Відповідно допротоколу проадміністративне правопорушення,12.09.2024приблизно 15:10год. ОСОБА_1 разомз ОСОБА_2 на озеріпоблизу с.Вовчок Чернігівськогорайону Чернігівськоїобласті здійснилилов рибизабороненими знаряддямилову риби-сітками простими, при цьому виловили рибу - карась сріблястий59 шт.; щука звичайна - 7 шт., окунь звичайний 2 шт., загального вагою 29,8 кг.
Незаконним виловом водних біоресурсів заподіяно шкоду у розмірі 123879 грн.
Частиною 2 ст. 9 КУпАП передбачено, що адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними абз. 4 п. 12 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про злочини та інші правопорушення проти довкілля» № 17 від 10.12.2004, відповідальність за злочин, передбачений ст. 249 КК України, настає лише за умови, що діями винної особи заподіяно істотну шкоду. На те, що шкода є істотною, можуть вказувати, зокрема, такі дані: нищення нерестовищ риби; вилов риби в період нересту, нечисленних її видів або тих, у відтворенні яких є труднощі; добування великої кількості риби, водних тварин чи рослин або риби чи тварин, вилов яких заборонено; тощо. Якщо внаслідок вчинених дій істотна шкода не настала, винна особа за наявності до того підстав може нести відповідальність за ч. 3 або ч. 4 ст. 85 КУпАП.
Ураховуючи спосіб вилову риби, її вид та кількість, розмір завданих збитків, вважаю, що в зазначеному діянні наявні ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
Згідно з ч. 2 ст.284КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення закривається, зокрема, при передачі матеріалів прокурору, органу досудового розслідування.
З огляду на викладене, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст.85КУпАП підлягає закриттю, а матеріали передачі орану досудового розслідування.
На підставі викладеного, керуючись ст. 253, 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в :
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП закрити, а матеріали передати органу досудового розслідування, надіславши їх до СВ відділення поліції № 1 Чернігівського районного управління поліції ГУНП в Чернігівській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю.М. Домашенко
Суд | Козелецький районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121804311 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Категорія | Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини Порушення правил використання об'єктів тваринного світу |
Адмінправопорушення
Козелецький районний суд Чернігівської області
Домашенко Ю. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні