Справа № 675/1345/24
Провадження № 1-в/675/101/2024
У Х В А Л А
"24" вересня 2024 р. м. Ізяслав
Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , представника колонії ОСОБА_4 , засудженого ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ізяслав в дистанційному режимі відеоконференції матеріали клопотання начальника державної установи «Замкова виправна колонія (№ 58)» про приведення вироку у відповідність щодо засудженого ОСОБА_5 ,
В С Т А Н О В И В :
На розгляді Ізяславського районного суду Хмельницької області перебуває справа за клопотанням начальника державної установи «Замкова виправна колонія (№ 58)» про приведення вироку у відповідність щодо засудженого ОСОБА_5 .
В ході судового розгляду справи, судом поставлено на обговорення питання щодо призначення ОСОБА_5 безоплатного захисника, оскільки згідно ст. 52 КПК України участь захисника при розгляді даної справи є обов`язковою.
ОСОБА_5 не заперечував щодо призначення йому захисника.
Представник колонії ОСОБА_4 вважає за необхідне залучити засудженому відповідного захисника.
Заслухавши думку прокурора, який також не заперечив проти залучення захисника для засудженого, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 52 КПК України, участь захисника є обов`язковою щодо особливо тяжких злочинів. У цьому випадку участь захисника забезпечується з моменту набуття особою статусу підозрюваного та захисник обов`язково приймає участь в судовому провадженні під час розгляду кримінального провадження щодо такої особи, а також під час перегляду судових рішень за результатами судового розгляду в судах усіх інстанцій незалежно від стадії судового провадження та суб`єкта оскарження.
Згідно правової позиції Верховного Суду, викладеної колегією суддів Другої судової палати Касаційного кримінального суду в постанові від 19.04.2018 року у провадженні № 51-1689км18, реалізація положень кримінального процесуального закону про обов`язкову участь у кримінальному провадженні захисника, є необхідною для здійснення захисту особи на усіх передбачених законом стадіях кримінального провадження, у тому числі після набрання вироком законної сили.
Як визначив Європейський суд з прав людини у справі «Нечипорук і Йойкало проти України» від 21 квітня 2011 року право кожного обвинуваченого у вчиненні злочину на ефективний захист, наданий захисником, є однією з основних ознак справедливого розгляду. У справах «Мефта Хоанг про Франції» (п.39 рішення від 25 вересня 1992 року) та «Максименко проти України» (п.32 рішення від 20 грудня 2011 року) зазначено, що гарантії забезпечення права на захист не припиняють своєї дії після закінчення провадження у суді першої інстанції.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що ухвалою Ізяславського районного суду Хмельницької області від 14.02.2017 визначено порядок застосування покарання засудженому ОСОБА_5 за вироками:
-від 28.09.2015 Краснолиманського міського суду Донецької області за ч. 2 ст. 185, ч. 3 ст. 289, 70, 71 КК України, яким призначено покарання 11 років позбавлення волі;
-від 02.11.2015 Краснолиманського міського суду Донецької області за ч. 2 ст. 393 КК України, яким призначено покарання 5 років позбавлення волі.
На підставі ч. 2 ст. 70, ч. 4 ст. 70 КК України частково приєднати невідбуте покарання призначене Краснолиманським міським судом Донецької області від 28.09.2015, та остаточно визначено покарання у виді 12 років позбавлення волі.
Відповідно до ч. 6 ст. 12 КК України, злочин, за яким ОСОБА_5 визнано винним, зокрема ч. 3 ст. 289 КК України є особливо тяжким.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст.49КПК України слідчий, прокурор, слідчий суддя чи суд зобов`язані забезпечити участь захисника у кримінальному провадженні у випадках, якщо відповідно до вимог статті 52цього Кодексу участь захисника є обов`язковою.
У зв`язку з тим, що згідно ч. 3 ст. 539 КПК України, клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, розглядається суддею одноособово згідно із правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 КПК України, з урахуванням положень цього розділу, на відповідній стадії провадження застосовуються, в тому числі, передбачені ст.324КПК України правові наслідки неявки в судове засідання захисника, участь якого є обов`язковою, зокрема, суд зобов`язаний вжити заходів для прибуття захисника та його участі у провадженні.
При цьому, згідно ч. 1 ст.13Закону України«Про безоплатнуправову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя, яка включає такі види правових послуг:
1) захист;
2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів процесуального характеру.
У відповідності до п. 7 ч. 1 ст.14цього Закону право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають особи, у кримінальних провадженнях стосовно яких відповідно до положень Кримінального процесуальногокодексу України захисник залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, а також особи, засуджені до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, - на всі види правових послуг, передбачені частиною другою статті 13 цього Закону.
З врахуванням специфіки правовідносин, які розглядаються у порядку кримінального судочинства та для захисту законних прав та інтересів засудженого є необхідність залучення захисника за призначенням.
На підставі наведеного, керуючись ч. 1 ст. 13, п. 7 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу», ст. ст. 49, 51 КПК України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Доручити директору Північного міжрегіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги призначити засудженому ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адвоката для захисту його інтересів.
В судовому засіданні оголосити перерву до 14 год. 00 хв. 24 жовтня 2024 року.
Зобов`язати Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги забезпечити прибуття адвоката на 24 жовтня 2024 року о 14:00 год. до Ізяславського районного суду Хмельницької області.
Копію даної ухвали направити в Північний міжрегіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги (03087 м. Київ, вул. Єреванська, 32) для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Ізяславський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121811241 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його |
Кримінальне
Ізяславський районний суд Хмельницької області
Пашкевич Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні