Справа № 352/2331/24
Провадження № 1-кс/352/405/24
У Х В А Л А
24 вересня 2024 року м. Івано-Франківськ
Слідчий суддя Тисменицького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ відділення поліції № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене з прокурором Івано-Франківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12024091010000051 від 04 січня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України,
в с т а н о в и в :
Слідчий за погодженням з прокурором, як сторона кримінального провадження № 12024091010000051 від 04 січня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України, звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів які містяться в матеріалах реєстраційних справ з реєстраційними номерами об`єкті нерухомого майна 2406513126258 та 2572963926040 у електронній формі, які надавалися для державної реєстрації права власності на ??незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 18% за адресою: АДРЕСА_1 та відповідно на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 14% за адресою: АДРЕСА_1 та на підставі яких проведено реєстраційні дії, з можливістю їх вилучення копій в електронному та друкованому вигляді, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій, з можливістю їх вилучення, з усіма наявними без виключення додатками, які зберігаються у електронному вигляді, і перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2
Клопотання обґрунтовує тим, що в ході досудового розслідування з метою отримання вказаних матеріалів, як допустимих доказів, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до них з можливістю вилучення їх оригіналів, оскільки такі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, повного та всебічного проведення досудового розслідування, а також необхідні для проведення експертизи.
Слідчий у судове засідання не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання у його відсутності, на задоволенні клопотання наполягав.
Згідно із нормами ч. 4ст. 107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання не здійснювалося.
Дослідивши клопотання і додані документи, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність його задоволення враховуючи таке:
Досудовим розслідуванням установлено, що невідомі особи, за попередньою змовою групою осіб, ймовірно підробили офіційні документи щодо дозволу на будівництво багатоквартирного житлового будинку по АДРЕСА_1 .
Так, посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » оформлено право приватної власності на об`єкти нерухомого майна, а саме:
- незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 18% за адресою: АДРЕСА_1 , земельна ділянка з кадастровим номером 2625881100:09:001:0211;
- незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 14% за адресою: АДРЕСА_1 , земельні ділянки з кадастровими номерами: 2625881100:01:001:0142, 2625881100:09:001:0202.
При цьому, документи, що стали підставою реєстрації права власності на об?єкти нерухомого майна мають ознаки підробки, за попередньою змовою групою осіб, тобто офіційних документів, які посвідчують певні факти, що мають юридичне значення або надають певні права чи звільняють від обов?язків, підроблення інших офіційних документів, які складені у визначеній законом формі та містять передбачені законом реквізити.
Зокрема, видавником дозволу на виконання будівельних робіт N? 15 від 12.05.2010 в одному випадку зазначено інспекцію ІНФОРМАЦІЯ_3 , що може свідчити про факти підроблення офіційних документів, за попередньою змовою групою осіб.
Окрім зазначеного, державним реєстратором ОСОБА_5 проведено державну реєстрацію права власності без направлення відповідного запиту до органу, який проводив оформлення та/або реєстрацію прав про надання інформації, необхідної для державної реєстрації прав, що виникли до 01.01.2013, у зв?язку з чим допущено порушення вимог законодавства.
У рамках досудового розслідування виникла необхідність у отриманні речей та документів, які мають значення для встановлення всіх обставин вчинення кримінального правопорушення, зокрема оригіналів документів, які стосуються будівництва об`єктів, а також документів, що стали підставою реєстрації права власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на об?єкти нерухомого майна:
- ??незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 18% за адресою: АДРЕСА_1 ;
??- незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 14% за адресою: АДРЕСА_1 ;
- земельні ділянки з кадастровими номерами: 2625881100:01:001:0142, 2625881100:09:001:0202, 2625881100:09:001:0211.
Згідно ст. 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційним номером об`єкта нерухомого майна є індивідуальний номер, який присвоюється кожному індивідуально визначеному об`єкту нерухомого майна при проведенні державної реєстрації права власності на нього вперше, не повторюється на всій території України і залишається незмінним протягом усього часу існування такого об`єкта
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» реєстраційна справа формується у паперовій та електронній формах після відкриття розділу на об`єкт нерухомого майна, об`єкт незавершеного будівництва, майбутній об`єкт нерухомості у Державному реєстрі прав та внесення до нього відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження і зберігається протягом всього часу існування об`єкта. Реєстраційній справі присвоюється реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна, об`єкта незавершеного будівництва, майбутнього об`єкта нерухомості. Реєстраційна справа в електронній формі зберігається в Державному реєстрі речових прав постійно. Витребування (вилучення) реєстраційних справ або документів із них здійснюється виключно за судовим рішенням.
На даний час в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до документів які містяться в матеріалах реєстраційних справ з реєстраційними номерами об`єктів нерухомого майна 2406513126258 та 2572963926040 у електронній формі, які надавалися для державної реєстрації права власності на ??незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 18% за адресою: АДРЕСА_1 та відповідно на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 14% за адресою: АДРЕСА_1 та на підставі яких проведено реєстраційні дії, з можливістю їх вилучення копій в електронному та друкованому вигляді, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій, з можливістю їх вилучення, з усіма наявними без виключення додатками, які зберігаються у електронному вигляді, і перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 .
Надання тимчасового доступу до оригіналів документів, які знаходяться у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , через проведення ряду необхідних слідчих дій та судових експертиз надасть можливість встановити відомості, необхідні для спростування або встановлення факту підроблення з метою незаконного оформлення права приватної власності. Аналізом документів можливо буде встановити коло конкретних службових осіб причетних до вчинення кримінальних правопорушень та експертним шляхом дослідити їх підписи, що згідно методики проведення почеркознавчих експертиз, може проводитись тільки при наявності оригіналів об`єктів досліджень. Отримані відомості можуть бути використані, як докази у кримінальному провадженні.
Згідно зіст.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до п.5ст.163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя встановив, що документи, про доступ до яких просить слідчий, безпосередньо стосуються обставин вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, суд вважає, вказані документи, що перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя також вважає, що інформація, яка міститься у документах, про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, буде сприяти встановленню істини у кримінальному провадженні.
Разом з тим слідчий суддя переконався у доведеності обставин, передбачених ч.3ст.132 КПК України.
Запитувані слідчим документи не відносяться до речей і документів, до яких заборонений доступ (ст. 161 КПК України).
При цьому слідчий суддя виходить із вимог ч.2ст.32 Конституції України, якою передбачено, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Зважаючи на те, що вищезазначені документи перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2 , і мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, іншим способом довести ці обставини неможливо, а також на можливість використання відомостей, що містяться в документах, як доказів в кримінальному провадженні, слідчим необхідно надати тимчасовий доступ до них з правом їх вилучення, оскільки таке вилучення потрібне для досягнення мети досудового розслідування .
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 160, 162, 163,164 КПК України,
п о с т а н о в и в :
Клопотання про надання тимчасового доступу до речей та документів, у кримінальному провадженні № 12024091010000051 від 04 січня 2024 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.358 КК України задовольнити.
Надати слідчому СВ відділення поліції № 1 (м. Тисмениця) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів які містяться в матеріалах реєстраційних справ з реєстраційними номерами об`єкті нерухомого майна 2406513126258 та 2572963926040 у електронній формі, які надавалися для державної реєстрації права власності на ??незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 18% за адресою: АДРЕСА_1 та відповідно на незавершене будівництво багатоквартирного житлового будинку готовністю 14% за адресою: АДРЕСА_1 та на підставі яких проведено реєстраційні дії, з можливістю їх вилучення копій в електронному та друкованому вигляді, а також документи, сформовані за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав у процесі проведення таких реєстраційних дій, з можливістю їх вилучення, з усіма наявними без виключення додатками, які зберігаються у електронному вигляді, і перебувають у володінні державного реєстратора ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходиться за адресою АДРЕСА_2
Строк дії ухвали- до 24 листопада 2024 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч. 1ст. 166 КПК Україниу разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цьогоКодексуз метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_6
Суд | Тисменицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121813732 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
СТРУТИНСЬКИЙ Р. Р.
Кримінальне
Тисменицький районний суд Івано-Франківської області
ОЛІЙНИК М. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні