Справа № 638/16329/24
Провадження № 1-кс/638/3117/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2024 року Дзержинський районний суд міста Харкова
у складі слідчого судді: ОСОБА_1 ,
за участю секретаря: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Харкові клопотання старшого слідчого СВ Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором Шевченківської окружної прокуратури м. Харкова ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, по кримінальному провадженню внесеномудо Єдиного реєстру досудових розслідувань за№12021221200000835 від 19.06.2021 за ознаками кримінального правопорушення злочину передбаченого частиною 1 статті 140 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ Харківського районного управління поліції №3 Головного управління Національної поліції в Харківській області старший лейтенант поліції ОСОБА_5 звернувся до Дзержинського районного суду м. Харкова з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Клопотання мотивоване тим, що досудовим розслідуванням встановлено: з Шевченківської окружної прокуратури міста Харкова Харківської області надійшов матеріалі на внесення до ЄРДР за заявою гр. ОСОБА_6 , який стверджує про те, що посадова особа медичного закладу в м. Харкові, неналежно виконувала свої професійні обов`язки по відношенню до матері заявника ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , внаслідок чого остання 21.07.2020 року у віці 89 років померла, причина смерті ненасильницька: атеросклеротичний кардіосклероз.
В ході досудового розслідування встановлено: померла ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за життя користувалась лікарською допомогою та доглядалась у «сімейного лікаря» у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР, код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 .
Крім того, 20.07.2020 останню ШМД було госпіталізовано до КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ХМР за адресою: АДРЕСА_2 , де 21.07.2020 у вказаному закладі померла. Медична картка стаціонарного хворого №13466.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено та допитано в якості свідка ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка вказала про те, що являється рідною сестрою заявника ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , та рідною дочкою померлої ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . 03.04.2023 року заявник ОСОБА_6 помер у віці 57 років, згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 . Інших близьких родичів, крім ОСОБА_8 у померлих ОСОБА_6 та ОСОБА_9 не має. ОСОБА_8 відомо, що ОСОБА_7 перебувала на лікуванні та догляді за здоров`ям у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР та у подальшому була госпіталізована та померла у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ХМР. ОСОБА_8 не відомі обставини та причини звернення із заявою про злочин до прокуратури та поліції від ОСОБА_6 , остання не вбачає у смерті ОСОБА_9 ознаки складу злочину, претензій матеріального чи морального характеру не має.
Орган досудового розслідування прийшов до висновку про те, що для повного, всебічного та неупередженого досудового розслідування необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що містять охоронювану законом таємницю, а саме до оригіналу медичної карти хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та іншої медичної документації, що наявна на ОСОБА_7 , яка знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР, оскільки по справі необхідно провести комісійну судово-медичну експертизу, а без оригіналів медичної документації здійснити це неможливо.
У судове засідання слідчий ОСОБА_10 не з`явився, разом з клопотанням надав заяву, в якій просив розгляд клопотання проводити за його відсутності, клопотання підтримує та просить задовольнити в повному обсязі.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, на підставі частини 2 статті 163 КПК України, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання не здійснювалась, що відповідає положеннямстатті 107 КПК України.
Слідчий суддя, перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах, вважає доводи слідчого переконливими, а клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню у зв`язку із наступним.
В провадженні ІНФОРМАЦІЯ_6 проводить досудове розслідування кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12021221200000835 від 19.06.2021 року за ознаками кримінального правопорушення-злочину, передбаченого частиною 1 статті 140 Кримінального кодексу України.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до частини 1статті 160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
У відповідності достатті 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомлення з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини 5статті 132 КПК України, під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до частини 5, 6статті 163 КПК Українислідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як зазначено слідчим, відомості, що містяться в медичній карті хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ХМР, необхідна для проведення комісійної судово-медичної експертизи.
Отримати документи, до яких слідчий просить суд надати тимчасовий доступ, іншим шляхом не є можливим, бо вони відносяться до документів, які містять охоронювану законом лікарську таємницю, доступ до якої здійснюється в порядку, визначеному законом, за ухвалою слідчого судді.
Таким чином, слідчий суддя приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки на виконання вимог частини 5, 6статті 163 КПК Українислідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення; документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, а також неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Керуючись ст. ст.107,163,164,165,309,372 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшогослідчого СВХарківського районногоуправління поліції№3Головного управлінняНаціональної поліціїв Харківськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 ,погоджене прокуроромШевченківської окружноїпрокуратури м.Харкова ОСОБА_4 ,про тимчасовийдоступ доречей ідокументів,які містятьохоронювану закономтаємницю,по кримінальномупровадженню внесеномудоЄдиного реєструдосудових розслідуваньза№12021221200000835від 19.06.2021за ознакамикримінального правопорушення злочинупередбаченого частиною1статті 140КК України задовольнити.
Надати старшому слідчому СВХарківського районного управління поліції №3 ГУНП в Харківській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_11 тимчасовий доступ до оригіналу медичної карти хворого на ім`я ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та іншої медичної документації, яка наявна на ОСОБА_7 з можливістю вилучення оригіналів, для проведення комісійної судово-медичної експертизи, яка знаходиться у КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 .
Встановити строк дії ухвали слідчого судді два місяця з дня постановлення ухвали.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає обов`язковому виконанню.
Відповідно до частини 1 статті 166КПКУкраїни у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторін кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала слідчого судді оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Дзержинський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 25.09.2024 |
Номер документу | 121815375 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Харкова
Хайкін В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні