Ухвала
від 24.09.2024 по справі 717/568/23
КЕЛЬМЕНЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №717/568/23

Ухвала

Іменем України

24.09.2024 року Кельменецький районний суд Чернівецької області в залі суду в селищі Кельменці Дністровського району Чернівецької області, в cкладі:

головуючого судді: ОСОБА_1

при секретарі: ОСОБА_2

за участю:

прокурора ОСОБА_3

захисника ОСОБА_4

представника комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня: ОСОБА_5

особи стосовно якої розглядається заява про припинення застосування

примусових заходів медичного характеру: ОСОБА_6

законного представника особи стосовно якої розглядається заява про припинення застосування примусових

заходів медичного характеру: ОСОБА_7

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за заявою медичного директора комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня ОСОБА_8 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_6 .

В С Т А Н О В И В:

До суду звернувся директор комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня ОСОБА_8 із заявою про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_6 . Посилається на те, що відносно ОСОБА_6 були застосовані примусові заходи медичного характеру у вигляді амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Комісія лікарів-психіатрів обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» 19 липня 2024 року прийшла до висновку, що психічний стан хворої ОСОБА_6 є задовільним, спостерігається деяке покращення психічного стану. Директор комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня просить припинити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_6 .

В судовому засіданні представник комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня: ОСОБА_5 заяву підтримав.

В судовому засіданні прокурор ОСОБА_3 пояснив, що заяву слід задовольнити.

В судовому засіданні захисник ОСОБА_4 та законний представник ОСОБА_7 просять припинити застосування примусових заходів медичного характеру.

Суд, заслухавши пояснення представника комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня лікаря-психіатра ОСОБА_5 , доводи прокурора, захисника, дослідивши висновок обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру від 19 липня 2024 року №1783, вважає, що заяву слід задовольнити.

Відповідно до положень ч.5ст.19 Закону України „Про психіатричну допомогу питання про зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу або виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру.

Стаття 514КПК України передбачає, що продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.

Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.

Розгляд питання про продовження, зміну чи припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється за поданням представника медичного закладу (лікаря-психіатра), де тримається дана особа, у передбаченому статтею 95Кримінального кодексуУкраїни та статтею 512 цього Кодексу порядку. До подання додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.

Судом встановлено, що до ОСОБА_6 згідно ухвали Кельменецького районного суду від 27 червня 2023 року за скоєння суспільно-небезпечних діянь, що мали ознаки складу кримінальних правопорушень передбачених ч.1 ст. 129, ч.1 та ч.3 ст. 296 КК України,застосовано примусовізаходи медичногохарактеру увигляді госпіталізаціїдо закладуз наданняпсихіатричної допомогиіз звичайнимнаглядом.

Ухвалою Шевченківського районного суду м. Чернівці від 13 лютого 2024 року замінено ОСОБА_6 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги із звичайним наглядом на амбулаторну психіатричну допомогу у примусовому порядку строком на шість місяців.

Згідно висновку комісії лікарів-психіатрів обласного комунального некомерційного підприємства «Чернівецька обласна психіатрична лікарня» від 19 липня 2024 року, психічний стан хворої ОСОБА_6 стабільний, відсутні суттєві загострення хвороби на протязі півроку. За час лікування стан хворої покращився. Комісія лікарів-психіатрів вирішила, що доцільно припинити застосування амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку у лікаря-психіатра

Суд вважає, що оскільки стан здоров`я ОСОБА_6 покращився, є підстави припинити щодо неї застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 512,514 КПК України,ст.95 КК України,ст.ст.17,19 Закону України „Про психіатричну допомогу, суд, -

У Х В А Л И В:

Заяву директора комунального некомерційного підприємства „Кельменецька багатопрофільна лікарня ОСОБА_8 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку щодо ОСОБА_6 - задовольнити.

Припинити щодо ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 ,уродженки та жительки АДРЕСА_1 , застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, вважається, що ухвала не набрала законної сили. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом семи днів з дня її проголошення до Чернівецького апеляційного суду через Кельменецький районний суд.

Суддя:

СудКельменецький районний суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено25.09.2024
Номер документу121816320
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру

Судовий реєстр по справі —717/568/23

Ухвала від 24.09.2024

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 05.09.2024

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 27.06.2023

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 07.06.2023

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

Ухвала від 30.03.2023

Кримінальне

Кельменецький районний суд Чернівецької області

Туржанський В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні