24.09.2024
Справа № 642/5663/24
Провадження № 2-н/642/1433/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
24 вересня 2024 року суддя Ленінського районного суду м.Харкова Грінчук О.П., розглянувши матеріали заяви Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«Володимирська,№49А»про видачусудового наказупро стягненняіз ОСОБА_1 заборгованості зажитлово-комунальніпослуги,
встановив:
До Ленінського районного суду м.Харкова надійшла вказана заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Володимирська, №49А» про видачу судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги за адресою: АДРЕСА_1 , вказуючи, що ОСОБА_1 є власником нежитлових приміщень у вказаному будинку.
Оглянувши матеріали заяви, приходжу до наступного висновку.
Відповідно дост.162ЦПК України, заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Згідно ч.1ст. 27ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Разом з цим, приписами ч.1 ст.30 ЦПК Українивизначено, зокрема, що позови, які виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Як вбачається з матеріалів заяви, боржник ОСОБА_1 проживає за адресою: АДРЕСА_2 .
В той час, згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, ОСОБА_1 є власницею нежитлових приміщень в будинку за адресою АДРЕСА_1 .
Предметом заяви у даній справі є зобов`язання, які випливають з надання житлово-комунальних послуг. Такі послуги надаються за місцем знаходження нерухомого майна. З урахуванням наведеного, заява про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності. Вказаний висновок сформований Верховним Судом у постанові від 10.04.2019 року справа № 638/1988/17 (провадження № 61-30812св18).
Так, згідно заяви заявник, ОСББ «Володимирська,№49А», просить стягнути з ОСОБА_1 заборгованість перед ним за утримання спільного майна та з обов`язкових внесків, які слід вносити за утримання майна за адресою: АДРЕСА_1 , де ОСОБА_1 є власницею нежитлових приміщень, що територіально знаходиться в Шевченківському районі м. Києва та відноситься до територіальної підсудності Шевченківського районного суду м. Києва.
З положень ч.8 ст. 165 ЦПК України вбачається, що заява про видачу судового наказу може бути передана за підсудністю виключно за умови, що боржник за цією заявою є фізична особа-підприємець або юридична особа.
В той же час, відповідно до п.9 ч.1 ст.165 ЦПК України, суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заяву подано з порушенням правил підсудності.
Тобто, у разі, якщо заяву про видачу судового наказу подано із порушенням правил підсудності, окрім випадків, коли боржником є фізична особа-підприємець або юридична особа, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
У даному випадку, в суду відсутні відомості про те, що боржник ОСОБА_1 є ФОП.
Оскільки боржником за заявою про видачу судового наказу є фізична особа, а чинний ЦПК України не передбачає механізму передачі за підсудністю заяви про видачу судового наказу, за якою боржником є фізична особа, суд приходить до висновку про відмову у видачі судового наказу на підставі п.9 ч.1 ст. 165 ЦПК України.
Керуючись ст. ст. 27, 30, 32, 162-165, 260, 353, 378 ЦПК України, суд,-
постановив:
Відмовити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку «Володимирська, №49А» у видачі судового наказу про стягнення із ОСОБА_1 заборгованості за житлово-комунальні послуги.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя:
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121820010 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості |
Цивільне
Ленінський районний суд м.Харкова
Грінчук О. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні