Ухвала
від 19.09.2024 по справі 944/2018/24
ЯВОРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 944/2018/24

Провадження №2/944/1012/24

УХВАЛА

19.09.2024 рокум.Яворів

Яворівський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді - Колтуна Ю.М.

з участю секретаря судового засідання Романик Н.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Яворів в цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства «Муніципальне господарче управління «Комфорт» про відшкодування шкоди,

встановив:

позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до КП «Муніципальне господарче управління «Комфорт» про відшкодування шкоди.

Ухвалою судді від 18.04.2024відкрити спрощенепозовне провадженняу справі.

09.09.2024 на адресу суду надійшла заява позивача ОСОБА_1 про відмову від позову з огляду на відшкодування завданої майнової шкоди за пошкодження належного їй автомобіля. Тому позивач просить закрити провадження у вказаній справі. Вказує, що наслідки відмови від позову та наслідки закриття провадження по справі, передбачені ч.3 ст. 256 ЦПК України, відомі та зрозумілі.

Сторони в судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи повідомлені у встановленому законом порядку, про причини неявки суд не повідомили, заяв чи клопотань не надали.

Оскільки в судове засідання не з`явилися всі учасники справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до вимог частини 2 статті 247 ЦПК України, не здійснюється.

Вивчивши зміст заяви позивача про відмову від позову, суд дійшов такого висновку.

Частиною 3 ст. 13 ЦПК України передбачено, що учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст.49 ЦПК України, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог) на будь-якій стадії судового процесу.

Крім того, ч. 1 та 5 ст. 206 ЦПК України визначено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві. Суд не приймає відмову позивача від позову, визнання позову відповідачем у справі, в якій особу представляє її законний представник, якщо його дії суперечать інтересам особи, яку він представляє.

Положеннями п. 4 ч. 1 та ч. 2 ст. 255 ЦПК України передбачено, що суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від позову і відмова прийнята судом. Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України, у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

У разі відмови позивача від позову суд у відповідній ухвалі у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, що визначено ч.1 ст. 142 ЦПК України.

Відповідно до ч. 2 ст. 133 ЦПК України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Спеціальним законом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України «Про судовий збір», що визначеного преамбулою вказаного Закону України.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Частиною 3 ст. 7 Закону України «Про судовийзбір» визначено, що у разі відмови позивача від позову суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

За наведених обставин, суд приймає відмову позивача від позову, у зв`язку з чим, провадження у справі підлягає закриттю на підставі п. 4 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Враховуючи, що провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом, з огляду на положення п. 5 ч. 1 ст. 7 та ч. 3 ст. 7 Закону України «Про судовий збір», а також ч. 1 ст. 142 ЦПК України, позивачу з державного бюджету підлягають поверненню 50 % судового збору, сплаченого останнім за подання позовної заяви.

Керуючись частиною 3 статті 7 Закону України «Про судовий збір», частиною 1 статті 142, пунктом 4 частини 1 статті 255, статтею 260 ЦПК України, суд

ухвалив:

прийняти відмовуОСОБА_1 від позову до комунального підприємства «Муніципальне господарче управління «Комфорт» про відшкодування шкоди.

Закрити провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до комунального підприємства «Муніципальне господарче управління «Комфорт» про відшкодування шкоди.

Роз`яснити, що повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається. Наявність ухвали про закриття провадження у зв`язку з прийняттям відмови позивача від позову не позбавляє відповідача в цій справі права на звернення до суду за вирішенням цього спору.

Повернути ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , проживаючій в АДРЕСА_1 ) з державного бюджету 50% судового збору сплаченого при поданні позову у сумі 1211 (одна тисяча двісті одинадцять) гривень 20 копійок, що сплачений відповідно до платіжної інструкції на переказ готівки № ПН1628717 від 12.04.2024.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання. Днем підписання ухвали є день її постановлення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Ю.М. Колтун

СудЯворівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення19.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121823346
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —944/2018/24

Ухвала від 19.09.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Колтун Ю. М.

Ухвала від 18.04.2024

Цивільне

Яворівський районний суд Львівської області

Колтун Ю. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні