Ухвала
від 24.09.2024 по справі 756/9080/24
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

24.09.2024 Справа № 756/9080/24

Унікальний номер 756/9080/24

Номер провадження 2-о/756/491/24

УХВАЛА

про призначення експертизи та витребування доказів

24 вересня 2024 року м. Київ

Оболонський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Шролик І.С.

за участю секретаря судового засідання - Лисенко Д.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві в порядку окремого провадження заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: орган опіки та піклування Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації, ОСОБА_2 про визнання особи недієздатною та встановлення опіки,

УСТАНОВИВ:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до суду з вищевказаною заявою, в якій просить суд визнати недієздатною ОСОБА_2 та призначити його опікуном над недієздатною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Подав клопотання про призначення по справі судово-психіатричну експертизу для встановлення психічного стану ОСОБА_2 .

В обґрунтування поданої заяви зазначає, що ОСОБА_2 є його матір`ю. У липні 2022 року ОСОБА_2 встановлено діагноз - органічний тривожно-депресивний розлад з епізодами психотичних розладів; дисциркуляторна енцефалопатія з вираженим церебра-астенічним синдромом, інсомнією. У червні 2024 року ОСОБА_2 пройшла стаціонарне лікування у КПН «Клінічній заклад з надання психіатричної допомоги «ПСИХІАТРІЯ». Під час лікування було встановлено діагноз - органічний маячний розлад з помірно вираженим інтелектуально-мнестичним зниженням та вираженим психоорганічним синдромом, стійкий параноїчний синдром. На даний час за станом здоров`я ОСОБА_2 втратила можливість до самообслуговування та потребує постійного догляду, у зв`язку з чим виникла необхідність встановлення опіки, оскільки за своїм станом не розуміє значення своїх дій та не може керувати ними.

На підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19 липня 2024 року справу передано на розгляд судді Шролик І.С.

Ухвалою Оболонського районного суду м. Києва від 23 липня 2024 року відкрито провадження по справі та призначено до судового розгляду на 24 вересня 2024 року.

Заявник та його представник в судове засідання не з`явились, подали заяву про розгляд справи без їх участі та долучили оригінали медичних документів.

Представник Органу опіки та піклування Оболонської районної в м. Києві державної адміністрації подала заяву про розгляд клопотання без участі.

Дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку про задоволення клопотання про призначення експертизи.

Відповідно до ч. 1 ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Відповідно до ст. 21 Закону України "Про психіатричну допомогу" судово-психіатрична експертиза з цивільних справ призначається і проводиться на підставах та в порядку, передбачених законом. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, має бути визначено судом у судовому засіданні.

Відповідно до ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Згідно з п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 28 березня 1972 року № 3 «Про судову практику в справах про визнання громадянина обмежено дієздатним чи недієздатним», в справах про поновлення дієздатності є обов`язковим проведення судово-психіатричної експертизи, яка призначається за ухвалою судді.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про судову експертизу" виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням судово-психіатричних експертиз.

Зважаючи на те, що для вирішення питання щодо психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 необхідні спеціальні знання, суд вважає необхідним призначити по справі судово-психіатричну експертизу.

Поряд з цим, згідно ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Суд може витребувати докази також до подання позову як захід забезпечення доказів у порядку, встановленому статтями 116-118 цього Кодексу. Суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.

Будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.

У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.

Також, у відповідності до вимог п. 4 ч. 5 ст. 12 ЦПК України суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Таким чином, враховуючи предмет розгляду справи, суд приходить до висновку, про необхідність витребування від КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «ПСИХІАТРІЯ» медичної документації стосовно ОСОБА_2 для призначення та проведення судово - психіатричної експертизи.

Разом з тим, оскільки для проведення судово-психіатричної експертизи потрібний значний проміжок часу, з метою дотримання розумних строків розгляду справи, суд відповідно до положень п. 5 ч. 1 ст. 252, п. 9 ч. 1 ст. 253 ЦПК України, вважає за необхідне на час проведення судової експертизи провадження у справі зупинити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 103-108, 298, 300 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Призначити по справі судово-психіатричну експертизу психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , проведення якої доручити експертам державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров?я України» (м. Київ, вул. Кирилівська, 103-А).

На вирішення судово-психіатричної експертизи поставити наступні питання:

- чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , психічним захворюванням?

- чи впливає захворювання на здатність усвідомлювати значення ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 своїх дій та здатність керувати ними?

Витребувати від КНП «Клінічний заклад з надання психіатричної допомоги «ПСИХІАТРІЯ» (м. Київ, вул. Кирилівська, 103) історію хвороби та медичну картку стаціонарного хворого ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактична адреса місця проживання: АДРЕСА_1 ).

Оплату вартості проведення експертизи покласти на рахунок держави.

В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи № 756/9080/24 (провадження № 2-о/756/491/24).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. 384, 385 КК України за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов`язків.

Встановити місячний строк для проведення експертизи, який рахувати з дня надходження ухвали суду до експертної установи та надати матеріали справи.

Провадження по справі зупинити до отримання висновку експерта.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Оболонський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Шролик І.С.

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121829310
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —756/9080/24

Ухвала від 15.11.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шролик І. С.

Ухвала від 24.09.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шролик І. С.

Ухвала від 23.07.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Шролик І. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні