Справа № 461/7682/24
Провадження № 1-кс/461/5745/24
УХВАЛА
Іменем України
24.09.2024 cлідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі судових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Львові клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно
в с т а н о в и в:
прокурор другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на автобус марки «МАЗ», р.н. НОМЕР_1 , який зареєстрований у ІНФОРМАЦІЯ_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , шляхом заборони користування, розпоряджання та проведення обліково-реєстраційних операцій із вказаним транспортним засобом.
Клопотання обґрунтовує тим, що 20.09.2024 близько 09:10 год. по вул. Личаківська поблизу буд. №86 у м. Львові, відбулася ДТП (наїзд тз на пішохода), за участі трамвая марки «КТ-4СУ» №1066 (№ 7 сполучення Татарбунарська - Погулянка), під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , автобуса марки "МАЗ 203", р.н. НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та пішохода ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка внаслідок ДТП отримала тілесні ушкодження у вигляді: травматичного САК, закритий перелом лівої ключиці, поєднана травма тіла, забійна рана голови, перелом ребер з ліва, госпіталізована в реанімаційне відділення. Прокурор стверджує, що на транспортному засобі марки «МАЗ», р.н. НОМЕР_1 , є наявні сліди кримінального правопорушення, такий визнано речовим доказом та в подальшому буде залучений для проведення слідчих експериментів та судових експертиз, відтак необхідно забезпечити зберігання даного речового доказу, шляхом накладання арешту. Просить клопотання задоволити.
Слідчий та прокурор в судове засідання не з`явилися, однак у клопотанні просили розгляд справи проводити без їх участі.
Представник Львівськогокомунального АП№1 в судове засідання не з`явився, однак про час та місце розгляду клопотання повідомлений належним чином, що підстверджується наявною в матеріалах справи довідкою про доставку електронного листа.
Відповідно дост.107 КПК Українифіксування судового процесу не здійснювалося у зв`язку з неявкою всіх учасників справи.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Так, частиною першою ст.170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення, зокрема, збереження речових доказів.
Частиною третьою ст.170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Слідчим управлінням ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024140000000904від 20.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК України.
Органом досудового розслідування встановлено, що 20.09.2024 близько 09:10 год. по вул. Личаківська поблизу буд. №86 у м. Львові, відбулася ДТП (наїзд тз на пішохода), за участі трамвая марки «КТ-4СУ» №1066 (№ 7 сполучення Татарбунарська - Погулянка), під керуванням водія ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , автобуса марки "МАЗ 203", р.н. НОМЕР_1 , під керуванням водія ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , та пішохода ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка внаслідок ДТП отримала тілесні ушкодження у вигляді: травматичного САК, закритий перелом лівої ключиці, поєднана травма тіла, забійна рана голови, перелом ребер з ліва, госпіталізована в реанімаційне відділення.
20.09.2024 після огляду місця ДТП трамвай марки «КТ4-СУ» №1066, заводський номер НОМЕР_2 , було вилучено та доставлено за адресою: АДРЕСА_2 , а автобус марки «МАЗ», р.н. НОМЕР_1 - територію автостоянки, що за адресою: АДРЕСА_3 , та постановою слідчого визнано речовими доказами.
Прокурор довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Метою та підставами накладення арешту на транспортний засіб є необхідність проведення слідчих експериментів та судових експертиз, відтак необхідно забезпечити зберігання даного речового доказу, шляхом накладання арешту. Прокурор довів, що автобус марки «МАЗ», р.н. НОМЕР_1 , є знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберіг на собі його сліди, проведення експертного дослідження даного транспортного засобу буде містити відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин.
Оцінюючи надані органом досудового розслідування доказів, слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про арешт майна.
Незастосування арешту майна може привести до настання наслідків, що перешкоджатимуть збереженню речових доказів.
Таким чином, оскільки на даному транспортному засобі збереглися сліди вчинення кримінального правопорушення та існує загроза їх знищення та зміни у випадку передачі власнику, враховуючи правову підставу для арешту майна, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки арешту, розумність та співрозмірність обмеження права власності, завдання кримінального провадження, інші обставини, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення в частині накладення арешту на вищевказаний транспортний засіб.
Разом з тим, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання в частині заборони користування, розпоряджання та проведення обліково-реєстраційних операцій із автобусом марки «МАЗ», р.н. НОМЕР_1 , оскільки саме по собі накладення арешту є забороною будь-яким особам відчужувати, користуватися та розпоряджатися транспортним засобом.
Відтак, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання прокурора про накладення арешту на майно підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст.ст.131, 132, 170, 172, 173, 372, 376 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и в:
клопотання прокурора другого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання публічного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією України Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 про накладення арешту на майно задоволити частково.
Накласти арешт на автобус марки «МАЗ», р.н. НОМЕР_1 , який зареєстрований у Львівському комунальному АП №1.
В іншій частині клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Львівського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення. Якщо, ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121842846 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Зубачик Н. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні