Ухвала
від 23.09.2024 по справі 344/2789/16-ц
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 344/2789/16-ц

Провадження № 6/344/274/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2024 року місто Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Кіндратишин Л.Р, вивчивши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «СВЕА ФІНАНС», за участю заінтересованих осіб: Акціонерного товариства «ІДЕЯ БАНК», Товариства з обмеженою відповідальністю «ФАКТОРИНГОВА КОМПАНІЯ «РАНТЬЕ», Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС», ОСОБА_1 Відділу державної виконавчої служби у місті Рівному Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про заміну сторони виконавчого провадження,-

В С Т А Н О В И В:

Представник заявника звернувся із заявою, у якій просить замінити вибулого стягувача АТ «ІДЕЯ БАНК» на ТОВ «СВЕА ФІНАНС» у виконавчому провадженні №54366285 як правонаступника у справі №344/2789/16-ц, за позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором.

Перевіривши матеріали заяви, суд дійшов наступного висновку.

Статтею 442 ЦПК України, визначено порядок заміни сторони виконавчого провадження, у розділі VI Процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб)ЦПК України, тобто відноситься до заяв, які подаються на стадії виконання судового рішення.

Відповідно до ч.1ст.446 ЦПК Українипроцесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах, вирішуються судом, який розглядав справу як суд першої інстанції, якщо інше не визначено розділом VІ.

При цьому, заявником не долучено судового рішення ( судового наказу).

Згідно з ч. ч. 1, 2ст. 183 ЦПК України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.

Письмові заява, клопотання чи заперечення підписуються заявником чи його представником. До заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).

До заяви про заміну сторони, заявником долучено витяги із списку згрупованих поштових відправлень ( ф.103) за липень 2024, де відправником зазначено, не заявника, а ТОВ «ДІРЕКТ ТЕХНОЛОДЖІ» Жодних належних доказів, які б пов`язували ТОВ «ДІРЕКТ ТЕХНОЛОДЖІ» із заявником, чи уповноважували на відправлення учасникам розгляду, не надано.

Разом із тим, з таких також не можливо встановити вміст таких відправлень. Саме опис вкладення є офіційним підтвердженням наявності у відправленні того пакету документів, який був надісланий відправником (постанова Верховного Суду № 914/1955/17 від 18.04.2019 року).

Натомість, такі докази до заяви не додані.

Крім цього, відповідно до ч.4, 5ст. 5 ЦПК Україникопії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Надіслана представником заява про заміну сторони виконавчого провадження поштовим конвертом, на останньому аркуші містить відміткупрошито та пронумеровано 25 аркушівта підпис представника заявника. Однак суд звертає що така заява жодним чином не прошита, та не пронумерована, відсутня дата засвідчення таких копій.

Більше того долучені докази є не читабельними, а саме : Договір факторингу №30/10-1 від 30.10.2015, Додаток № 2 до Договору №30/10-1 від 30.10.2015, Договір факторингу №28/02-1 від 28.02.2017, Статут Товариства з обмеженою відповідальністю «НЬЮ ФАЙНЕНС СЕРВІС», Договір факторингу №08/22 від 31.08.2022 сканкопії (неможливо розпізнати зміст); додаток до Договору факторингу №28/02-1 від 28.02.2017, реєстр боржників (неможливо жодним чином ідентифікувати).

Слід звернути увагу, що неправильно засвідчені або незасвідчені копії документів є недопустимими доказами фактичних обставин справи та є підставою для скасування судового рішення у справі (постанова Верховного Суду від 11.07.2018 у справі№904/8549/17).

Отже, оскільки нормамиЦПК Українипередбачений обмежений строк для розгляду заяви про заміну сторони виконавчого провадження, про розгляд таких заяв, необхідною передумовою дотримання судом основних засад цивільного судочинства під час розгляду зазначеної категорії заяв є направлення заявником учасникам справи тексту самої заяви та доказів на підтвердження викладених в ній обставин, позаяк сторони у справі повинні бути заздалегідь повідомленні про таку заяву для надання їм достатнього часу для ознайомлення з її змістом та можливості підготовити свої пояснення (заперечення) на відповідну заяву.

Таким чином, неотримання учасниками справи копії заяви порушує визначені законом засади змагальності, рівності учасників процесу перед законом і судом, а також позбавляє учасників справи можливості своєчасно ознайомитись з відповідними матеріалами, надати свої доводи і заперечення.

Конституційний Суд України у рішенні від 12.06.2007 №2-рп/2007 вказав, що необхідно відрізняти поняття «обмеження основоположних прав і свобод» від прийнятого у законотворчій практиці поняття «фіксація меж самої сутності прав і свобод» шляхом застосування юридичних способів (прийомів), визначаючи таку практику допустимою. При цьому, як слідує зі змістуРішення Конституційного Суду України від 25.12.1997 року №9-зп, не є порушенням права на судовий захист відмова суду в прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених не у відповідності до чинного законодавства.

Отже, зазначені вимоги до заяв, передбаченіЦПК України, носять не формальний характер, а є обов`язковими для осіб, що звертаються до суду за захистом своїх порушених прав, недотримання яких, відповідно, тягне за собою її залишення без руху або повернення.

Також суд наголошує, що заявник при подачі заяви про заміну сторони виконавчого провадження має керуватися ст.95 ЦПК України, а саме надавати письмові докази в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, (читабельні та розбірливі копії документів)якщо інше не передбачено цим Кодексом. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказів цілому,так і кожному доказу(групі однотипних доказів), який міститься у справі,мотивує відхилення або врахування кожного доказу(групи доказів).

Як вже зазначено судом, докази додані до заяви, є нечитабельними, що в підсумку не дозволяє суду перевірити фактичні обставини, на які покликається представник.

Відповідно до ч. 4ст. 183 ЦПК Українисуд, встановивши, що письмову заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.

За таких обставин, подана у порядку судового контролю заява про заміну сторони у виконавчому провадженні повертається заявнику як така, що подана без додержання вимог ч. 1, 2ст. 183 ЦПК України.

Суд звертає увагу, що практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини її основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.

Керуючись ст. ст.13,183,260,264,353 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИЛА:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «СВЕА ФІНАНС» про заміну сторони виконавчого провадження № 54366285 як правонаступника у справі №344/2789/16-ц, за позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за кредитним договором, повернути представнику заявника без розгляду.

Роз`яснити, що повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Івано-Франківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня проголошення.

Суддя

Івано-Франківського міського суду Кіндратишин Л.Р.

СудІвано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення23.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121848613
СудочинствоЦивільне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —344/2789/16-ц

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

Ухвала від 20.12.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Татарінова О. А.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Кіндратишин Л. Р.

Рішення від 20.10.2016

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Попович В. С.

Рішення від 17.10.2016

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Попович В. С.

Ухвала від 14.09.2016

Цивільне

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Попович В. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні