Справа №760/22932/24 2/760/10651/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2024 року місто Київ
Солом`янський районний суд міста Києва у складі судді Верещінської І.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рух Авіа» про стягнення заборгованості по заробітній платі
В С Т А Н О В И В:
До Солом`янського районного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рух Авіа» про стягнення заборгованості по заробітній платі.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
При цьому, позовна заява повинна відповідати вимогам, зазначеним у ст. 175, 177 ЦПК України.
Згідно п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відтак, у позовній заяві в супереч вимогам ст. 175 ЦПК України не зазначено про наявність або відсутність електронного кабінету.
Крім того, частиною першою статті 13 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог.
Проте в порушення пункту п`ятого частини третьої статті 175 ЦПК України позовна заява містить суперечливий виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. Зазначаючи, що між сторонами укладено трудовий договір, згідно якого заробітна плата позивача складає 8000 доларів США, позивач не зазначає доказів, які підтверджували б дані вимоги, проте додає до позовної заяви довідку Пенсійного фонду України від 30.07.2024 року про сплату загальнообов`язкового державного соціального страхування (форма ОК-5), з якої вбачається лише відсутність сплати страхових внесків в 2022 та 2023 році.
Постановою Верховного суду від 31.05.2021 (справа № 242/3051/18, провадження № 61-1021св19) в черговий раз підтверджено висновок про те, що офіційні відомості Пенсійного фонду України щодо розміру заробітної плати за формою ОК-5 не підтверджують наявність заборгованості по заробітній платі та не визначають її розмір, тому не можуть бути прийняті судом, як належні докази щодо розміру заробітної плати та розміру заборгованості.
Отже, відповідно до п. 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України, позивачу необхідно зазначити докази, які обґрунтовують вказані в позовній заяві розрахунки сум, вказані як заборгованість по заробітній платі.
Згідно ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
З огляду на викладене, позивачу потрібно усунути недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненої позовної заяви, у якій зазначити про наявність або відсутність електронного кабінету.
Керуючись положеннями ст. ст. 175-177, 185, 260 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рух Авіа» про стягнення заборгованості по заробітній платі - залишити без руху.
Встановити позивачу 10-денний строк з дня отримання копії Ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде йому повернута.
Копію цієї ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Верещінська
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 26.09.2024 |
Номер документу | 121852346 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Верещінська І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні