Ухвала
від 25.09.2024 по справі 905/1237/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25.09.2024 Справа № 905/1237/24

за позовом: Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "УКРГАЗБАНК" (код ЄДРПОУ: 23697280; адреса: 03087, м. Київ, вул. Єреванська, б. 1)

до відповідача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНМЕТСПЛАВ" (код ЄДРПОУ: 25099465; адреса: 84105, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Ростроповича Мстислава, б. 74-А)

до відповідача-2: ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 )

про солідарне стягнення 7230694,94 грн.

Суддя Величко Н.В.

ВСТАНОВИЛА:

Через підсистему «Електронний суд» до Господарського суду Донецької області надійшла позовна заява Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк "УКРГАЗБАНК" б/н від 23.09.2024 про стягнення солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНМЕТСПЛАВ" (відповідач-1) та ОСОБА_1 (відповідач 2) заборгованості за договором про надання кредиту № 2206/2020/СРД-МСБ від 18.12.2020 в розмірі 7230694,94 грн., з яких: заборгованість за кредитом - 6195043,19 грн., заборгованість по процентах (компенсація ФРП) - 497462,06 грн., штраф за невиконання умов кредитного договору - 538189,69 грн., крім того судові витрати (вх № 6992/24 від 24.09.2024).

Матеріалам присвоєно єдиний унікальний номер справи 905/1237/24. За наслідками автоматизованого розподілу справ між суддями, справу № 905/1237/24 передано на розгляд судді Величко Н.В. (протокол автоматизованого розподілу справи між суддями від 24.09.2024).

Дослідивши зміст позовної заяви та додані до неї документи суд дійшов висновку, що такі матеріали є не достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду з огляду на наступне.

Позов може бути пред`явлений спільно кількома позивачами або до кількох відповідачів. Кожен із позивачів або відповідачів щодо іншої сторони діє в судовому процесі самостійно (ч. 1 ст. 47 ГПК України).

За приписами п.1 ч.1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Відповідно до порядку надсилання копії позовної заяви і доданих до неї документів, встановленого п. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.

Частинами 5, 7 статті 42 цього Кодексу також унормовано, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.

Отже, процесуальним законодавством передбачено два способи надсилання іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів - шляхом направлення у паперовій формі листом з описом вкладення та в електронній формі - через "Електронний кабінет". Доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів може вважатися документи, що підтверджують надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) та опис вкладення із зазначенням переліку відправлених документів, що свідчить про надіслання позовних матеріалів на юридичну адресу відповідача або відповідна квитанція про доставку документів до зареєстрованого Електронного кабінету користувача ЄСІТС відповідно.

При дослідженні позовної заяви господарським судом встановлено направлення позовної заяви з додатками до електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд" Товариства з обмеженою відповідальністю "ДОНМЕТСПЛАВ" (відповідач-1).

За текстом позовної заяви позивачем зазначено, що відповідач-2 ОСОБА_1 не має зареєстрованого Електронного кабінету користувача підсистеми "Електронний суд", при цьому доказів направлення останньому копії позовної заяви з додатками в інший спосіб (засобами поштового зв`язку) суду не надано.

З матеріалів поданої позовної заяви суд встановив, що адресою реєстрації ОСОБА_1 , яка вказана у договорі поруки № 2206/2020/СРД-МСБ-П від 18.12.2020, є: АДРЕСА_2 .

Таку саму адресу відповідача-2 визначив позивач у своїй позовній заяві.

Суд зазначає, що згідно інформації, отриманої з веб-сайту АТ "Укрпошта", поштове відділення за індексом 84404 функціонує та здійснює надання поштових послуг.

Позивач не навів аргументів щодо неможливості здійснити направлення копії позовної заяви з додатками засобами поштового зв`язку на адресу відповідача-2 як у тексті позову, так і окремим документом, також відповідних доказів позивачем надано не було.

Враховуючи викладене, за висновком суду, позивач не виконав вимоги ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України щодо надання доказів направлення на адресу відповідача-2 копії позовної заяви з додатками.

За приписами п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовій збір».

Згідно з ст.ст. 1, 2 Закону України «Про судовій збір», судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Статтею 4 зазначеного Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб з 01.01.2024 становить 3028,00 грн (ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2024 рік").

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. З позовних заяв немайнового характеру з юридичних осіб справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

При поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.

Частинами 1, 7 статті 6 цього Закону унормовано, що судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі, у тому числі з використанням електронного платіжного засобу або за допомогою платіжних пристроїв, в тому числі з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.

За подання до суду процесуальних документів в електронній формі судовий збір може бути сплачено за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи та з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.

Сплата судового збору за допомогою електронного платіжного засобу оформляється квитанцією платіжного термінала, чеком банкомата, сліпом або іншими документами за операціями з використанням електронних платіжних засобів у паперовій або електронній формі.

Сплата судового збору за допомогою платіжного пристрою оформляється за допомогою касового документа (квитанції, чека тощо), який містить усі обов`язкові реквізити касового документа.

Судовий збір справляється з урахуванням загальної суми позову також у разі подання позову одним позивачем до кількох відповідачів.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Зі змісту поданої позовної заяви вбачається, що позивачем було заявлено позовну вимогу майнового характеру в розмірі 7230694,94 грн.

Відтак, за чинним законодавством позивач мав сплатити за подання до суду цієї позовної заяви судовий збір у розмірі 86768,34 грн. (7230694,94 грн. * 1,5 % * 0,8).

Судовий збір мав бути сплачений за наступними реквізитами: рахунок отримувача № UA368999980313151206083020649, код банку отримувача МФО - 899998, код класифікації доходів бюджету - 22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37874947, отримувач коштів - ГУК Харків обл/МТГ Харкiв/22030101, банк одержувача - Казначейство України (ел. адм. подат.).

Як встановлено, до позовної заяви не надано жодного доказу на підтвердження сплати судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі, що є порушенням п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України.

Відповідно до частини першої та другої статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на те, що позивачем не дотримано вимог ст.ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, та враховуючи, що приписи ст.174 Господарського процесуального кодексу України носять імперативний характер, суд залишає позовну заяву без руху з встановленням строку для усунення виявлених недоліків.

Керуючись, ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "УКРГАЗБАНК" б/н від 23.09.2024 (вх № 6992/24 від 24.09.2024) про солідарне стягнення 7230694,94 грн. - залишити без руху.

2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- доказів сплати судового збору в розмірі 86768,34 грн. за подачу позовної заяви;

- докази направлення копії позовної заяви б/н від 23.09.2024 (вх № 6992/24 від 24.09.2024) з доданими до неї документами на адресу реєстрації ОСОБА_1 листом з описом вкладення.

3. Роз`яснити позивачу, якщо останній усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 Господарського процесуального кодексу України. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч.3, ч.4 ст. 174 ГПК України).

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 25.09.2024 та оскарженню не підлягає.

5. Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Суддя Н.В. Величко

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення25.09.2024
Оприлюднено26.09.2024
Номер документу121857621
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/1237/24

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 11.11.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 10.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

Ухвала від 25.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Величко Наталія Вікторівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні