ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/16547/24
провадження № 2/753/9174/24
У Х В А Л А
про відкриття загального позовного провадження
"25" вересня 2024 р. Дарницький районний суд м. Києва у складі судді Котенко Р. В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-інжинірінгова компанія «Генезіс» про відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП
ВСТАНОВИВ:
До Дарницького районного суду м. Києва звернувся представник позивача адвокат Гафич Іван Іванович з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-інжинірінгова компанія «Генезіс» про про відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП.
У позовній заяві також міститься клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу розподілено на суддю Дарницького районного суду м. Києва Котенко Р. В.
Суд дійшов висновку, що позовна заява подана з додержанням вимог статей 175 - 177 ЦПК України, з дотримання правил предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для повернення позовної заяви, залишення її без руху, відмови у відкритті провадження відсутні.
Частиною другою статті 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку, зокрема, позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до ч. 4 ст. 19 ЦПК України спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Представник позивача просить розглянути справу у спрощеному позовному провадженні з огляду на ціну позову, яка не перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та згідно із п. 2 ч. 6 ст. 19 ЦПК України може бути віднесена до малозначних справ.
Разом з тим, суд звертає увагу, що предметом позову є майнова та немайнова вимоги, а саме відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої позивачу внаслідок ДТП, та які позивач висуває до власника транспортного засобу, водія якого визнано винним у вчиненні ДТП.
Норми Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» визначають, що у разі настання страхового випадку шкоду, заподіяну внаслідок дорожньо-транспортної пригоди життю, здоров`ю, майну третьої особи, відшкодовує страховик у межах страхових сум, зазначених у страховому полісі. Разом з тим, позивач висуває вимоги до власника транспортного засобу та не зазначає у позові про відшкодування або невідшкодування йому шкоди страховиком на підставі зазначеного Закону. Відтак, суд вважає, що у межах підготовчого провадження можна буде остаточно визначити позовні вимоги та склад учасників справи, визначити обставини справи, які підлягають встановленню у такому випадку та зібрати відповідні докази, вчинити інші дії з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті тощо.
За таких обставин розгляд справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження та з метою виконання вимог передбачених ч. 1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.
З огляду на зазначене, клопотання представника позивача про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 19, 175, 177, 187, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-інжинірінгова компанія «Генезіс» про відшкодування шкоди, завданої внаслідок ДТП.
2. Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи у спрощеному позовному провадженні з повідомленням (викликом) сторін.
Розглядати справу за правилами загального позовного провадження.
Призначити у справі підготовче судове засідання о 16 год. 00 хв. 17 жовтня 2024 року. Засідання відбудеться в приміщенні Дарницького районного суду міста Києва за адресою: місто Київ, вулиця О. Кошиця, 5-А, каб. № 110.
3. Копію ухвали надіслати учасникам у справі, копію позовної заяви з додатками - відповідачу.
4. Встановити відповідачу строк для надання суду обґрунтованого письмового відзиву на позовну заяву з доказами направлення відзиву позивачу - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі; для надання заперечень на відповідь на відзив з доказами направлення заперечень позивачу - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
Копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 3 ст. 83 ЦПК України відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву на позов; у разі ненадання відзиву у встановлений строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
5. Встановити позивачу строк для надання суду відповіді на відзив на позов, а також доказів направлення відповіді на відзив відповідачу - протягом п`яти днів з дня отримання відзиву на позов.
6. Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення) є їхнім правом. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом або законом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами
7. Роз`яснити сторонам, що у разі якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу.
Згідно із ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
8. Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: http://dr.ki.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Р. В. Котенко
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121862818 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Котенко Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні