Справа № 463/8432/24
Провадження № 1-в/463/221/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2024 р. Личаківський районний суд м.Львова в складі:
головуючого-судді - ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
прокурора - ОСОБА_3 ,
захисника - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові заяву лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» ОСОБА_5 про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
в с т а н о в и в :
згідно з ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 12.03.2024 року, відносно ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Лікар-психіатр Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» ОСОБА_5 звернулася в суд із заявою про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку відносно ОСОБА_6 , оскільки згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів № 37 від 10.09.2024 року, підтверджено обґрунтованість рішення про припинення застосування відносно ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Лікар-психіатр ОСОБА_5 в судове засідання не з`явилася, належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи. При цьому, 17.09.2024 року подала суду заяву про розгляд справи без її участі, заяву підтримує в повному обсязі, просить суд таку задовольнити.
Особа, щодо якої вирішується питання про припинення застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 в судове засідання не з`явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, про причини неявки не повідомив.
З врахуванням вищезазначених обставин, поданої лікарем-психіатром заяви про розгляд справи без її участі, суд вважає за можливим проводити розгляд заяви у відсутності осіб, які не з`явилися в судове засідання, так як неявка останніх не перешкоджає розгляду даної заяви.
Прокурор Галицької окружної прокуратури м.Львова ОСОБА_3 в судовому засіданні підтримав заяву лікаря-психіатра ОСОБА_5 про припинення застосування відносно ОСОБА_6 примусових заходів медичного характеру, враховуючи висновок комісії лікарів-психіатрів № 37 від 10.09.2024 року.
Захисник ОСОБА_4 в судовому засіданні заяву лікаря-психіатра підтримав, просить таку задовольнити.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заяву слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.514 КПК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється на підставі ухвали суду, в межах територіальної юрисдикції якого застосовується цей захід чи відбувається лікування.
Розгляд питання про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Відповідно до ч.2 ст.95 КК України особи, до яких застосовані примусові заходи медичного характеру, підлягають огляду комісією лікарів-психіатрів не рідше одного разу на 6 місяців для вирішення питання про наявність підстав для звернення до суду із заявою про припинення або про зміну застосування такого заходу. У разі відсутності підстав для припинення або зміни застосування примусового заходу медичного характеру представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, направляє до суду заяву, до якої додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження застосування примусового заходу медичного характеру. У разі необхідності продовження застосування примусового заходу медичного характеру понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги (лікар-психіатр), який надає особі таку психіатричну допомогу, повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження застосування примусового заходу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження надання особі такої психіатричної допомоги. В подальшому продовження застосовування примусового заходу медичного характеру проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Відповідно до ч.7 ст.12 Закону України «Про надання психіатричної допомоги» надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку припиняється за рішенням лікарів-психіатрів у разі видужання особи або такої зміни її психічного здоров`я, що не потребує надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, або за рішенням суду про відмову в провадженні надання особі амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Згідно зі ст.19 Закону України «Про надання психіатричної допомоги» питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішуєтсья судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 знаходиться під динамічним спостереженням у КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» з 1990 року з тяжким психічним розладом - параноїдна шизофренія, є інвалідом II групи.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою Франківського районного суду м.Львова від 12.03.2024 року, відносно ОСОБА_6 застосовано примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Згідно з висновком комісії лікарів-психіатрів № 37 від 10.09.2024 року (а.с.3-6), ОСОБА_6 знаходиться під динамічним спостереженням у КНП ЛОР «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер з діагнозом: параноїдна шизофренія. Впродовж цього часу хворий диспансер відвідував регулярно. У психічному стані останнього наступив період стабілізації хворобливого процесу (стан ремісії), в межах вираженого емоційно-вольового дефекту, редагувалась психопродуктивна симптоматика. Жодних антисоціальних тенденцій ОСОБА_6 не виявляє, загрози для оточуючих та для суспільства не становить, критично ставиться до власного стану та скоєного у минулому правопорушення, розуміє необхідність прийому та корекції психофармакологічного лікування. Жодних заяв чи запитів з поліції не надходило, антисоціальних вчинків останній не скоював, приводів у поліцію не було. Згідний лікуватися за усвідомленою згодою. Враховуючи вищенаведене, лікарська комісія вважає, що за своїм психічним станом ОСОБА_6 не потребує продовження надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку. Рекомендовано припинити застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Враховуючи те, що на даний час у ОСОБА_6 є покращення психічного стану, стабілізація психічного процесу, відсутність суспільно-небезпечних тенденцій у поведінці, відтак, у суду відсутні підстави для продовження застосування примусових заходів медичного характеру, тому заяву слід задовольнити та припинити застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_6 у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Керуючись ст.95 КК України, 512, 514 КПК України, ст.19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд, -
п о с т а н о в и в :
заяву лікаря-психіатра Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівський обласний клінічний психоневрологічний диспансер» ОСОБА_5 - задовольнити.
Припинити застосування примусових заходів медичного характеру ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Личаківський районний суд м.Львова протягом семи днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Личаківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121863798 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Личаківський районний суд м.Львова
Грицко Р. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні