Ухвала
від 11.09.2024 по справі 515/867/24
БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

про відмову у задоволені заяви про відвід судді та самовідвід

Справа № 515/867/24

Номер провадження 2-о/495/352/2024

11 вересня 2024 рокум. Білгород-Дністровський

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області у складі:

головуючого судді Боярського О.О.,

за участю секретаря Червинської І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву адвоката Давиденко Костянтина Вікторовича про відвід судді Боярського О.О. від участі у розгляді справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення, -

ВСТАНОВИВ:

До провадження судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського О.О. надійшла справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення.

11.09.2024 року адвокат Давиденко К.В., який діє в інтересах заявника ОСОБА_1 подав до канцелярії суду заяву, відповідно до якої просив відвести суддю Боярського О.О. від розгляду даної справи мотивуючи заяву тим, що у неї є сумніви щодо в об`єктивності та неупередженості судді, оскільки станом на 11 вересня 2024 року заявник надсилав до суду заяву клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, але два рази не отримав жодної процесуальної відповіді, а також жодного разу сторона заявника не отримала судову повістку та ухвалу про відкриття провадження, що викликає сумнів в неупередженості судді.

На підставі наведеного у заявника є сумніви щодо неупередженості судді Боярського О.О., у зв`язку із чим просить задовольнити заяву.

Дослідивши матеріали справи та доводи поданої заяви суд приходить до висновку про необхідність відмовити у її задоволенні з огляду на наступне.

Відповідно до частин 1-4 ст. 40 ЦПК України, питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо заява про відвід судді надійшла до суду пізніше ніж за три робочі дні до наступного засідання, така заява не підлягає передачі на розгляд іншому судді, а питання про відвід судді вирішується судом, що розглядає справу.

Згідно із ст.36 ЦПК України, суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді.

Частина 4 статті 36 ЦПК України: незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Частина 3 ст. 39 ЦПК України: відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

Під час розгляду заяви встановлено, що до провадження судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярського О.О. надійшла справа за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення.

11.09.2024 року адвокат Давиденко К.В., який діє в інтересах заявника ОСОБА_1 подав до канцелярії суду заяву, відповідно до якої просив відвести суддю Боярського О.О. від розгляду даної справи мотивуючи заяву тим, що у неї є сумніви щодо в об`єктивності та неупередженості судді, оскільки станом на 11 вересня 2024 року заявник надсилав до суду заяву клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, але два рази не отримав жодної процесуальної відповіді, а також жодного разу сторона заявника не отримала судову повістку та ухвалу про відкриття провадження, що викликає сумнів в неупередженості судді.

На підставі наведеного у заявника є сумніви щодо неупередженості судді Боярського О.О., у зв`язку із чим просить задовольнити заяву.

Підсумовуючи викладене, суд не вбачає достатніх та обґрунтованих підстав для задоволення заяви адвоката Давиденко Костянтина Вікторовича яка не вмотивована жодним чином та зводиться лише суб`єктивної думки заявника.

Разом з тим, суд вважає за доцільним заявити самовідвід від участі у розгляді справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення, з огляду на наступне.

Відповідно до положень ст.83 Закону України «Про судоустрій та статус суддів», суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності в порядку дисциплінарного провадження за порушення вимог щодо неупередженого розгляду справи, зокрема порушення правил щодо відводу (самовідводу).

Під час розгляду справи суд має бути безстороннім і незалежним, не повинен виявляти будь-яку упередженість та особливі переконання, чітко дотримуватися вимог закону. Але, у зв`язку із вказаними обставинами, сторони по справі можуть поставити під сумнів законність дій судді і неупередженість даного складу суду.

Під час прийняття рішення про самовідвід по вищевказаній цивільній справі, суд також приймає до уваги положення ст.3 Європейського статуту судді, яка передбачає, що суддя не тільки повинен бути неупередженим, але й має сприйматися будь-ким як неупереджений.

Другим показником Бангалорських принципів поведінки суддів від 19.05.2006 року, схвалених Резолюцією Економічної та Соціальної Ради ООН 27.07.2006 року №2006/23 визначено, що об`єктивність судді є необхідною умовою для належного виконання ним своїх обов`язків. Вона проявляється не тільки у змісті винесеного рішення, а й в усіх процесуальних діях, що супроводжують його прийняття. При виконанні своїх обов`язків суддя вільний від будь-яких схильностей, упередженості чи забобонів. Поведінка судді в процесі засідання та за стінами суду має сприяти підтримці та зростанню довіри суспільства, представників юридичної професії та сторін у справі до об`єктивності суддів та судових органів. Суддя по можливості обмежує себе у здійсненні дій, що можуть стати приводом для позбавлення його права брати участь у судовому засіданні та виносити рішення у справах. Перед розглядом справи (про який відомо, що він відбудеться, або це тільки передбачається) суддя утримується від будь-яких коментарів, що могли б з огляду на розумну оцінку ситуації якимось чином вплинути на перебіг цієї справи чи поставити під сумнів справедливе ведення процесу. Суддя утримується від публічних та інших коментарів, оскільки це може перешкодити неупередженому розгляду справи стосовно певної особи чи питання. Суддя заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді, зокрема, у судді склалося реальне упереджене ставлення до якоїсь зі сторін або судді з його власних джерел стали відомі певні докази чи факти стосовно справи, яка розглядається.

Отже, для усунення виникнення у сторін будь-яких сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді, з метою повного та всебічного розгляду справи, з метою дотримання учасниками процесу своїх процесуальних прав, виходячи з морально-етичних міркувань, а також обставин, зазначених у ст. 36 ЦПК України, що виключають участь судді в судовому розгляді цивільної справи, вважаю за необхідне заявити собі самовідвід від участі як головуючого по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення.

Керуючись ст.ст. 36, 39, 40, 258 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Заяву адвоката Давиденко Костянтина Вікторовича про відвід судді Боярського О.О. від участі у розгляді справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення - залишити без задоволення.

Заявити судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярському Олександру Олександровичу самовідвід від участі як головуючого по цивільній справі №515/867/24 за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: служба у справах дітей Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації, ОСОБА_2 про усиновлення.

Передати матеріали цивільної справи до канцелярії Білгород-Дністровського міськрайонного суду для подальшого розподілу у порядку встановленому ч. 3 ст.14 Цивільного процесуального кодексу України.

Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.О.Боярський

СудБілгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено27.09.2024
Номер документу121879659
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України

Судовий реєстр по справі —515/867/24

Рішення від 17.10.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Братків І. І.

Рішення від 17.10.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Братків І. І.

Ухвала від 10.10.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Братків І. І.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Братків І. І.

Ухвала від 11.09.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

Ухвала від 27.06.2024

Цивільне

Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області

Боярський О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні