Справа № 161/11741/24
Провадження № 2/161/3497/24
У Х В А Л А
25 вересня 2024 року Луцький міськрайонний суд Волинської області
в складі:
головуючого - судді Рудської С.М.
при секретарі - Коржик Н.В.
за участі:
позивача - ОСОБА_1
представника позивача - ОСОБА_2
розглянувши у підготовчому засіданні в залі суду в м. Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Орган опіки та піклування Городищенської сільської ради, про позбавлення батьківських прав
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Луцького міськрайонного суду Волинської області цивільна справа № 161/11741/24, предметом якої є позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітньої ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
24.09.2024 року представником позивача було подано до суду клопотання про витребування доказів. В обгрунтування заявлених вимог останній зазначає, що з метою доведення обставин, якими обгрунтовується факт неналежного виконання відповідачкою своїхбатьківських прав відносно малолітньої дитини існує необхідність у витребуванні відомостей, які стосуються надання ОСОБА_3 медичної допомоги як наркозалежній особі. На підставі наведеного, просить суд витребувати у КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради (КП «ВОПЛ м. Луцька») наступну інформацію: чи перебуває відповідачка на обліку в КП «ВОПЛ м. Луцька» як наркозалежна особа? Чи зверталася відповідачка за наданням медичної допомоги у КП «ВОПЛ м. Луцька», пов`язаної із вживанням наркотичних чи психотропних речовин? чи зверталася відповідачка до КП «ВОПЛ м. Луцька» за наданням психіатричної допомоги?.
Позивачка та її представник у підготовчому засіданні вищевказане клопотання підтримали та просили його задовольнити.
Відповідачка, будучи належним чином повідомленою про дату, час та місце розгляду справи, в підготовче засідання не з`явилася, причини своєї неявки суду не повідомила, заяви, клопотання про відкладення розгляду справи від неї на адресу суду не надходили.
Від представника третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору - Органу опіки та піклування Городищенської сільської ради до початку підготовчого засідання надійшло клопотання з проханням розгляд справи здійснювати у її відсутності.
Суд вважає, що неявка останніх не перешкоджає вирішенню питання про витребування доказів за клопотанням сторони позивача.
Заслухавши думку учасників судового провадження з приводу заявленого клопотання, вивчивши наявні у справі матеріали, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Як було встановлено, предметом спору в цивільній справі № 161/11741/24 є позбавлення ОСОБА_3 батьківських прав відносно її малолітньої доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Свої доводи представник позивача обгрунтовує тим, що відповідачка є наркозалежною особою, а тому її спосіб життя свідчить про невиконання нею батьківських прав відносно своєї дитини. Відтак, витребування у КП «ВОПЛ м. Луцька» підлягають відомості, які стосуються надання ОСОБА_3 медичної допомоги як наркозалежній особі, оскільки така інформація є необхідною для доведення обгрунтованості заявлених позовних вимог.
За загальним принципом диспозитивності при здійсненні судочинства кожен учасник справи розпоряджається своїми правами щодо доведення обставин, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, на власний розсуд.
Зокрема, заявляючи клопотання про витребування доказів, представник позивача у такий спосіб фактично вчиняє процесуальні дії зі своєї сторони щодо збирання доказів для доведення обставин, якими він обґрунтовує заявлені позовні вимоги, що в повній мірі відповідає принципу змагальності сторін.
Суд зауважує, що КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної радиздійснює забезпечення виключно психіатричною допомогою осіб, які страждають на психічні розлади.
На переконання суду, витребуванню у КП «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради підлягає виключно наступна інформація: чи зверталася ОСОБА_3 , за наданням психіатричної допомоги, а саме: чи проходила психіатричний огляд, отримувала амбулаторну психіатричну допомогу або госпіталізовувалася?.
Суд також вважає доведеним, що самостійно надати вищевказану інформацію сторона позивача не має можливості, оскільки така містить обмежений доступ.
Натомість, забезпечення лікування осіб, які страждають наркозалежністю та зловживають психотропними препаратами, а також ведення обліку таких осіб здійснює КП «Волинський медичний центр терапії залежностей» (з огляду на територіальну компетенцію).
Відтак, КП «ВОПЛ м. Луцька» не є володільцем медичної інформації, яка стосується перебування наркозалежних осіб на відповідному обліку, а також звернень та госпіталізації таких, пов`язаних із вживанням наркотичних чи психотропних речовин.
З огляду на наведене, суд не вбачає жодних правових підстав для витребування у КП «ВОПЛ м. Луцька») інформацію, яка стосується перебування відповідачки на обліку в КП «ВОПЛ м. Луцька» як наркозалежної особи та її звернення за наданням медичної допомоги таким медичним закладом, а тому у даній частині клопотання слід відмовити.
Відповідно до ч. 6 ст. 84 ЦПК України будь-яка особа, у якої знаходяться докази, повинна надати їх на вимогу суду.
Частиною 7 ст. 84 ЦПК України передбачено, що особи, які не мають можливості подати доказ який витребує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Частиною 8 ст. 84 ЦПК України визначено, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом.
Згідно з ст. 143 ЦПК України заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених у суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства. Заходи процесуального примусу застосовуються судом шляхом постановлення ухвали.
Суд вважає за необхідне роз`яснити відповідальним посадовим особам КП «ВОПЛ м. Луцька» про можливість постановлення судом ухвали про застосування заходів процесуального примусу, передбачених ЦПК України, у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин.
На підставі ст.ст. 84, 353 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача - адвоката Гаврищука А.О. про витребування доказів - задовольнити частково.
Витребувати у Комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради (код ЄДРПОУ: 05384318) наступну інформацію:
-чи зверталася ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , за наданням психіатричної допомоги, а саме: чи проходила психіатричний огляд, отримувала амбулаторну психіатричну допомогу або госпіталізовувалася?
В задоволенні іншої частини заявлених вимог - відмовити.
Зобов`язати посадових осіб Комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради надати суду докази, зазначені у даній ухвалі, в строк до 15 жовтня 2024 року включно.
Попередити посадових осіб Комунального підприємства «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради про наслідки невиконання ухвали суду про витребування доказів, а саме про можливість застосування до них заходів процесуального примусу, передбачених Цивільним процесуальним кодексом України.
Направити Комунальному підприємству «Волинська обласна психіатрична лікарня м. Луцька» Волинської обласної ради (45601, Волинська обл., Луцький р-н, с. Липини, вул. Теремнівська, 98; e-mail: vopl1@ukr.net) копію даної ухвали до виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала у повному обсязі складена 26 вересня 2024 року.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області С.М. Рудська
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121881667 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Рудська С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні