Справа № 544/1939/24
пров. № 2-о/544/160/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 вересня 2024 року м. Пирятин
Пирятинський районний суд Полтавської області
в складі: головуючої судді Малицької О. Л.
присяжних Волик О. В.
Міщенка Я. І.
секретар судового засідання Ралець О. С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Пирятин цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Пирятинська міська рада Полтавської області, Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат про звільнення від повноважень опікуна,
ВСТАНОВИВ:
Заявниця звернулась до Пирятинського районного суду Полтавської області із заявою про звільнення від повноважень опікуна, заінтересовані особи Пирятинська міська рада Полтавської області, Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат.
Заяву мотивує тим, що в Пирятинському психоневрологічному будинку-інтернаті з 03 липня 2012 року проживає її син ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який являється особою з інвалідністю 2 групи з дитинства. Відповідно до рішення Пирятинського районного суду від 11 червня 2015 року, її син був визнаний недієздатним. Відповідно до рішення Пирятинського районного суду від 05 січня 2016 року над ним встановлено опіку, а опікуном призначено її ОСОБА_1 . Враховуючи, що її син з 03 липня 2012 року проживає в інтернаті в м. Пирятин, а вона проживає в с. Смотрики Лубенського району Полтавської області і між цими населеними пунктами відсутнє нормальне транспортне сполучення, а також зважаючи на її вік, заявниця не може виконувати повноваження опікуна стосовно її сина та просить звільнити її від повноважень опікуна.
В судове засідання заявниця не з`явилася, надала заяву в якій просила слухати справу без її участі та заявлені вимоги задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Пирятинської міської ради Полтавської області в судове засідання не з`явився, надав заяву в яких просив слухати справу без його участі. При вирішенні справи поклалися на розсуд суду.
Представник заінтересованої особи - Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату в судове засідання не з`явився, надав заяву в яких просив слухати справу без його участі. Не заперечував проти задоволення заяви.
Вивчивши заявлені вимоги, дослідивши матеріали справи суд вважає, що заява обґрунтована і підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до виписки із наказу № 121, ОСОБА_2 був зарахований на всі види державного забезпечення на правах підопічного Пирятинського психоневрологічного будинку-інтернату з 03 липня 2012 року.
Рішенням Пирятинського районного суду від 11 червня 2015 року, ОСОБА_2 було визнано недієздатним.
Рішенням Пирятинського районного суду від 11 червня 2015 року, над ОСОБА_2 було встановлено опіку та призначено ОСОБА_1 опікуном.
Як вбачається з матеріалів справи, то ОСОБА_1 являється людиною похилого віку, оскільки вона 1948 року народження, зареєстрована вона в с. Смотрики Лубенського району Полтавської області, при цьому її син знаходиться в інтернаті в м. Пирятин Лубенського району Полтавської області. Зважаючи на викладене, заявниця не може продовжувати виконувати повноваження опікуна.
Відповідно до ч. 1ст. 64 ЦК України, опікуном або піклувальником не може бути фізична особа: 1) яка позбавлена батьківських прав, якщо ці права не були поновлені; 2) поведінка та інтереси якої суперечать інтересам фізичної особи, яка потребує опіки або піклування.
Відповідно до ст. 55 ЦК Україниопіка та піклування встановлюються з метою забезпечення особистих немайнових і майнових прав та інтересів малолітніх, неповнолітніх осіб, а також повнолітніх осіб, які за станом здоров`я не можуть самостійно здійснювати свої права і виконувати обов`язки.
Відповідно до ч. 1ст. 60 ЦК Українисуд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Відповідно до ч. 1 ст. 75 ЦК Українисуд, якщо він призначив опікуна чи піклувальника, або орган опіки та піклування за заявою особи звільняє її від повноважень опікуна або піклувальника. Ця заява розглядається судом або органом опіки та піклування протягом одного місяця.
Особа виконує повноваження опікуна або піклувальника до винесення рішення про звільнення її від повноважень опікуна або піклувальника чи до закінчення місячного строку від дня подання заяви, якщо вона не була розглянута протягом цього строку.
Відповідно до ч. 2 ст. 300 ЦПК Українисуд за заявою органу опіки та піклування чи особи, призначеної піклувальником або опікуном, у місячний строк звільняє її від повноважень піклувальника або опікуна і призначає за поданням органу опіки та піклування іншу особу, про що постановляє ухвалу. Суд за заявою особи, над якою встановлено піклування, може звільнити піклувальника від його повноважень і призначити за поданням органу опіки та піклування іншого піклувальника, про що постановляє ухвалу.
Суд розглядає питання про звільнення опікуна або піклувальника в судовому засіданні з повідомленням заінтересованих осіб. Неявка цих осіб не перешкоджає розгляду питання про звільнення опікуна або піклувальника.
Враховуючи вищевикладені обставини в їх сукупності, суд вважає, що заява ОСОБА_1 є обґрунтованою та підлягає до задоволення із звільненням від обов`язків опікуна недієздатного ОСОБА_2 .
Зважаючи на те, що суд звільняє від обов`язку опікуна ОСОБА_1 , з врахуванням інтересів недієздатного ОСОБА_2 , обов`язки опікуна над недієздатним тимчасово покладаються на Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат за місцем проживання (перебування) недієздатного, до вирішення питання про призначення опікуна в порядку визначеному законом.
Керуючись: ст. ст. 39-41, 55, 58, 60, 63 ЦК України, ст.ст.293,295-300 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Заяву задовольнити.
Звільнити від повноважень опікуна ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , над недієздатною особою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Тимчасово покласти обов`язки опікуна над недієздатним ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 на Пирятинський психоневрологічний будинок-інтернат до вирішення питання про призначення опікуна, в порядку визначеному законодавством.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Полтавського апеляційного суду шляхом поданняапеляційної скаргив порядку,передбаченому ЦПКУкраїни, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Суддя О.Л.Малицька
Присяжні О.В. Волик
Я.І. Міщенка
Суд | Пирятинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121882910 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Інші справи окремого провадження |
Цивільне
Пирятинський районний суд Полтавської області
Малицька О. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні