Ухвала
від 25.09.2024 по справі 548/1735/24
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/1735/24

Провадження №2/548/543/24

У Х В А Л А

25 вересня 2024 року м.Хорол

Хорольський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Лідовець Т. М.,

секретаря судового засідання - Листопад В. Л.,

за участю:

позивача ОСОБА_1 ,

відповідача ОСОБА_2 ,

представника відповідача ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, Хорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про оспорювання батьківства,

В С Т А Н О В И В:

позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом ОСОБА_2 , за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, Хорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про оспорювання батьківства, в якому просить виключити відомості про його батьківство з актового запису № 04 від 25 лютого 2013 року про народження ОСОБА_4 .

У поданій позовній заяві ОСОБА_1 зазначене клопотання про призначення молекулярно-генетичної експертизи (тест ДНК), на вирішення просив поставити питання: чи є ОСОБА_5 біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 клопотання про призначення молекулярно-генетичної експертизи підтримав та просив задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 та її представник ОСОБА_3 , не заперечували проти задовлення клопотання про призначення молекулярно-генетичної експертизи, запропонували проведення молекулярно-генетичної експертизи доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (місто Київ, вулиця Докучаєвська, 4, 03141).

Заслухавши позиції сторін, суд доходить до висновку.

Відповідно до статті 12 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.

Положеннями статті 13 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

Як вбачається з положень статті 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.

Відповідно до частини першої статті 103 ЦПК України суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій ,ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до пункту п`ятого частини першої статті 252 ЦПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення експертизи.

Відповідно до пункту дев`ятого частини першої статті 253 ЦПК України провадження по справі зупиняється на час проведення експертизи.

Частиною першою статті 109 Цивільного процесуального кодексу України, зазначено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.

Враховуючи, що для вирішення справи потрібні спеціальні знання, з метою повного та всебічного розгляду справи, суд вважає необхідним призначити молекулярно-генетичну експертизу, проведення якої доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (місто Київ, вулиця Докучаєвська, 4, 03141).

Відповідно до пункту п`ятого частини першої статті 252 ЦПК України суд зупиняє провадження у справі на час проведення експертизи.

Керуючись статтями 84, 103, 104, 135, 252 260, 261, 352-354 Цивільного процесуального кодексу України,

П О С Т А Н О В И В:

призначити уцивільній справі№ 548/1735/24за позовомОСОБА_1 до ОСОБА_2 за участі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, Хорольського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Лубенському районі Полтавської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції про оспорювання батьківства, судову молекулярно-генетичну експертизу.

Проведення експертизи доручити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (місто Київ, вулиця Докучаєвська,4, 03141).

На вирішення експертизи поставити запитання:

1) чи є ОСОБА_5 біологічним батьком ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ?

Попередити експертів про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384, 385 КК України.

Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 , роз`яснивши положення статті 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.

Копію даної ухвали направити експертам Київського міського клінічного бюро судово-медичної експертизи (місто Київ, вулиця Докучаєвська, 4 ) для виконання та надати у розпорядження експертам матеріали цивільної справи.

Зупинити провадження у справі на час проведення експертизи.

Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя Т. М. Лідовець

СудХорольський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення25.09.2024
Оприлюднено27.09.2024
Номер документу121882942
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них

Судовий реєстр по справі —548/1735/24

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Лідовець Т. М.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Лідовець Т. М.

Ухвала від 16.08.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Лідовець Т. М.

Ухвала від 31.07.2024

Цивільне

Хорольський районний суд Полтавської області

Лідовець Т. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні