Справа № 645/2064/24
Провадження № 2/645/1331/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2024 року м. Харків
Фрунзенський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Сілантьєвої Е. Є.,
за участі секретаря судового засідання Ятлової Ю.В.,
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання представника позивача Харківського національного медичного університету Павлюк А.В. про залучення третьої особи по цивільній справі за позовом Харківського національного медичного університету до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на утримання будинку й території та житлово-комунальних послуг, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач Харківський національний медичний університет звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на утримання будинку й території та житлово-комунальних послуг у розмірі 120 412,40 грн. та судового збору у розмірі 3028,00 грн.
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 22.04.2024 року прийнято позов до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у цивільній справі за позовом Харківського національного медичного університету до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на утримання будинку й території та житлово-комунальних послуг.
17.05.2024 від відповідача ОСОБА_1 надійшов відзив на позовну заяву.
20.05.2024 року до Фрунзенського районного суду через канцелярію суду надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_2 про участьу судовомузасіданні врежимі відеоконференції в системі відеоконференцприйому «EasyCon».
Ухвалою Фрунзенського районного суду м. Харкова від 20.05.2024 року клопотання про участьусудовомузасіданні врежимівідеоконференції задоволено.
10.06.2024 від Харківського національного медичного університету, в інтересах якого діє ОСОБА_3 надійшла відповідь на відзив.
27.06.2024 від відповідача ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_4 надійшли додаткові пояснення.
08.08.2024 від Харківського національного медичного університету, в інтересах якого діє ОСОБА_3 надійшли додаткові пояснення.
08.08.2024 від Харківського національного медичного університету, в інтересах якого діє ОСОБА_3 надійшло клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні позивача Міністерство охорони здоров`я України. В обґрунтування клопотання зазначено, що Станом на 03.09.2024р. за інформацією з Державного реєстру речових права на нерухоме майно та реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна (інформаційна довідка №393361478 від 03.09.2024р.) щодо об`єкту: будівля літ.А-2-16 (гуртожиток), за адресою: АДРЕСА_1 , власником є держава Україна в особі Міністерства охорони здоров`я України, особа, яка наділяється правом оперативного управління зазначеним об`єктом є - Харківський національний медичний університет (номер запису про інше речове право 48953902). Станом на 04.09.2024р. за інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, Харківський національний медичний університет (код ЄДРПОУ 01896866) є правонаступником юридичної особи Харківська медична академія післядипломної освіти (код ЄДРПОУ 01896872). Відповідно до п.4 розділу 1 загальної частини Статуту ХНМУ затвердженого Наказом МОЗ України від 11 жовтня 2017 року №1244, Харківський національний медичний університет заснований на державній формі власності і належить до сфери управління Міністерства охорони здоров`я України (далі МОЗ України), працює на засадах неприбутковості. Майно Університету є державною власністю. Рішення суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки МОЗ, як розпорядника бюджетних коштів та власника будівлі гуртожитку за адресою АДРЕСА_1 .
24.09.2024 від 27.06.2024 від відповідача ОСОБА_1 , в особі представника ОСОБА_5 надійшли додаткові пояснення у справі, згідно яким сторона відповідача просили відмовити позивачу у задоволенні клопотання про залучення у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні позивача, Міністерство охорони здоров`я України. В обгрунтування зазначили, що 08 лютого 2021 року Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження № 103-р «Про реорганізацію Харківської медичної академії післядипломної освіти», відповідно до пунктів 1, 2 якого визначено: Погодитися з пропозицією Міністерства охорони здоров`я щодо реорганізації Харківської медичної академії післядипломної освіти (код згідно з ЄДРПОУ 01896872) шляхом її приєднання до Харківського національного медичного університету (код згідно з ЄДРПОУ 01896866). Постановою Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 28 травня 2024 року по справі № №520/7440/21 було визнано протиправним та скасовано розпорядження Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2021 року № 103-р «Про реорганізацію Харківської медичної академії післядипломної освіти».. Крім того, 06 червня 2024 року Другий апеляційний адміністративний суд визнав протиправним та скасував наказ Міністерства охорони здоров`я України від 15.03.2021 № 452 «Про реорганізацію Харківської медичної академії післядипломної освіти». Таким чином, на цей час Позивач не може вважатися правонаступником прав та обов`язків Харківської медичної академії післядипломної освіти, що встановлено судовими рішеннями, які набрали законної сили, а отже є неналежним позивачем у цій справі, тобто особою, права та інтереси якої не порушені. Відповідач вважає, що відсутні будь-які підстави для залучення у справі Міністерства охорони здоров`я України як третьої особи у цій справі, адже воно заявлено особою, яка не має процесуальної правосуб`єктності у цій справі.
Сторони по справі не з`явилися, про день та час розгляду справи повідомлялися своєчасно та належним чином.
У зв`язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у відповідність до положень ч.2 ст. 247 ЦПК України, судом не здійснювалося.
Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд: 1) оголошує склад суду, а також прізвища, імена та по батькові секретаря судового засідання, перекладача, спеціаліста, з`ясовує наявність підстав для відводів; 2) з`ясовує, чи бажають сторони укласти мирову угоду, провести позасудове врегулювання спору шляхом медіації, передати справу на розгляд третейського суду або звернутися до суду для проведення врегулювання спору за участю судді; 3) у разі необхідності заслуховує уточнення позовних вимог та заперечень проти них та розглядає відповідні заяви; 4) вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше; 5) може роз`яснювати учасникам справи, які обставини входять до предмета доказування, які докази мають бути подані тим чи іншим учасником справи; 6) з`ясовує, чи повідомили сторони про всі обставини справи, які їм відомі; 7) з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; 8) вирішує питання про призначення експертизи, виклик у судове засідання експертів, свідків, залучення перекладача, спеціаліста; 9) за клопотанням учасників справи вирішує питання про забезпечення позову, про зустрічне забезпечення; 10) вирішує заяви та клопотання учасників справи; 11) направляє судові доручення; 12) встановлює строки для подання відповіді на відзив та заперечення; 13) встановлює строк для подання пояснень третіми особами та відповіді учасників справи на такі пояснення; 14) встановлює строки та порядок врегулювання спору за участю судді за наявності згоди сторін на його проведення; 15) призначає справу до розгляду по суті, визначає дату, час і місце проведення судового засідання (декількох судових засідань - у разі складності справи) для розгляду справи по суті; 16) встановлює порядок з`ясування обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, та порядок дослідження доказів, якими вони обґрунтовуються під час розгляду справи по суті, про що зазначається в протоколі судового засідання; 17) з`ясовує розмір заявлених сторонами судових витрат; 18) вирішує питання про колегіальний розгляд справи; 19) здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до ч.1, 4 ст. 53 ЦПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і в заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Вступ у справу третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, не тягне за собою розгляду справи спочатку.
Відповідно до п.4 розділу 1 загальної частини Статуту ХНМУ затвердженого Наказом МОЗ України від 11 жовтня 2017 року №1244, Харківський національний медичний університет заснований на державній формі власності і належить до сфери управління Міністерства охорони здоров`я України, працює на засадах неприбутковості. Майно Університету є державною власністю.
Відповідно до положення розділу III Статуту, повноваження Міністерства охорони здоров`я України щодо управління Університетом визначаються законодавством України та цим Статутом. МОЗ України зокрема здійснює контроль за фінансово- господарською діяльністю Університету (п.10 розділ ІІІ).
Розділом VІІІ Статуту «Джерела надходження і порядок використання майна Університету» визначено наступне: Матеріально-технічна база Університету включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, службове житло та інші матеріальні цінності. Відповідно до законодавства та з урахуванням організаційно- правової форми Університету з метою забезпечення його статутної діяльності МОЗ України закріплює на праві оперативного управління будівлі, споруди, майнові комплекси, комунікації, обладнання, транспортні засоби та інше майно. (п.1 розділ VІІІ). Фінансування Університету здійснюється за рахунок коштів державного бюджету та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, з дотриманням принципів цільового та ефективного використання коштів, публічності та прозорості у прийнятті рішень. Джерелами формування майна Університету є зокрема: - кошти Державного бюджету України, - власні надходження Університету; - плата за послуги, що надаються згідно з основною діяльністю закладу; - надходження від додаткової (господарської) діяльності. (п.2 розділ VІІІ Статуту.)
Згідно з п. 6 ч. 5 Положення про Міністерство охорони здоров`я України, затвердженого Постановою КМ України від 25 березня 2015р. №267, МОЗ з метою організації своєї діяльності забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
З оглядуна викладене,клопотання прозалучення третьоїособи підлягаєзадоволенню,оскільки рішення суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки МОЗ, як розпорядника бюджетних коштів та власника будівлі та підготовче судове засідання підлягає відкладенню для роз`яснення права третій особі подати висновок та письмові пояснення на підставі ст.181 ЦПК України.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 53, 181, 189, 198, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
У цивільнійсправі запозовом Харківськогонаціонального медичногоуніверситету до ОСОБА_1 простягнення заборгованостіз відшкодуваннявитрат наутримання будинкуй територіїта житлово-комунальнихпослуг,залучити вякості третьоїособи,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмету спору- Міністерство охорони здоров`я України (вул. Грушевського, 7, м. Київ, 01601).
Роз`яснити третій особі, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, її право подати до 12.11.2024 року письмові пояснення щодо позову або відзиву, в яких слід викласти свої аргументи і міркування на підтримку або заперечення проти позову.
Відкласти підготовче судове засідання по цивільній справі за позовом Харківського національного медичного університету до ОСОБА_1 , третя особа - Міністерство охорони здоров`я України про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на утримання будинку й території та житлово-комунальних послуг до 14 години 30 хвилин 12 листопада 2024 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя -
Суд | Фрунзенський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121890233 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг |
Цивільне
Фрунзенський районний суд м.Харкова
Сілантьєва Е. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні