ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
25.09.2024 Справа № 905/1133/24
м. Запоріжжя, Запорізька область
Господарський суд Запорізької області у складі судді Проскурякова К.В., розглянувши матеріали позовної заяви
До відповідача-1: Приватного підприємства «Автотір» (електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1; пр. Богдана Хмельницького, буд. 34, кв. 25, м. Мелітополь, Запорізька область, 72319; код ЄДРПОУ 37521093)
До відповідача-2: ОСОБА_1 (електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 ; АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
про солідарне стягнення 266 788,85 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 03.09.2024 № 905/1133/24 позовну заяву Акціонерного товариства "Таскомбанк" до Приватного підприємства «Автотір» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення 266 788,85 грн. та додані до неї документи передано за підсудністю до Господарського суду Запорізької області.
23.09.2024 автоматизованою системою документообігу господарського суду Запорізької області здійснено автоматичний розподіл судової справи між суддями, справу розподілено судді Проскурякову К.В.
Розглянувши зазначену позовну заяву господарський суд дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 ГПК України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Частиною 2 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Частиною 5 ст. 164 ГПК України визначено, що до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
До матеріалів позовної заяви додана ксерокопія довіреності № 16 від 19.01.2024 на ім`я Лавріва В.П.
У вищевказаній довіреності зазначено, що Акціонерне товариство "Таскомбанк" уповноважує адвоката Лавріва Віталія Павловича, який діє на підставі Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю № 1739, виданого 15.10.2010 на підставі рішення Львівської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури № 8 від 15.09.2020 року, паспорт НОМЕР_2 , виданий Рожнятівським РВ УМВС України в Івано-Франківській обл.., 17.12.1998р., зареєстрований за адресою: м. Львів, вул. Т. Барановського, буд. 11, гурт. представляти інтереси Банку та вчиняти наступні дії від імені та в інтересах Банку «…».
У вступній частині позовної заяви вказано представника позивача - Лаврів Віталій Павлович, ел. пошта: ІНФОРМАЦІЯ_2 ; тел.: НОМЕР_3 , адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_4 .
Судом встановлено, що позовній заяві не вказано даних Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, паспортних даних та адреси реєстрації представника позивача - Лавріва Віталія Павловича, які зазначені у вищевказаній довіреності, що не дозволяє ідентифікувати заявника як належного представника.
За таких обставин, вказана позовна заява подана з порушенням вимог ч. 5 ст. 164 ГПК України.
Відповідно до ч. 11 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Згідно з ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку щодо необхідності залишення без руху позовної заяви Акціонерного товариства "Таскомбанк" до Приватного підприємства «Автотір» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення 266 788,85 грн. та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків у термін 10 днів з дня отримання вказаної ухвали шляхом направлення на адресу суду та іншим сторонам копії позовної заяви із зазначенням даних Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, паспортних даних та адреси реєстрації представника позивача - Лавріва В.П., які зазначені у довіреності, докази чого надати до суду у вказаний вище строк.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (ч. 3 ст. 174 ГПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась із позовною заявою.
Відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України, ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Керуючись ч. 2 ст. 162, ч. 5 ст. 164, ст.ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Акціонерного товариства "Таскомбанк" до Приватного підприємства «Автотір» та ОСОБА_1 про солідарне стягнення 266 788,85 грн. залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків терміном 10 днів з дня отримання вказаної ухвали шляхом направлення на адресу суду та іншим сторонам копії позовної заяви із зазначенням даних Свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, паспортних даних та адреси реєстрації представника позивача - Лавріва В.П., які зазначені у довіреності, докази чого надати до суду у вказаний вище строк.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту їх підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя К.В. Проскуряков
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121893694 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань банківської діяльності кредитування забезпечення виконання зобов’язання |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Проскуряков К.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні