Ухвала
від 19.09.2024 по справі 376/2831/24
СКВИРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Сквирський районний суд Київської області

Справа № 376/2831/24

Провадження № 1-кс/376/516/2024

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"19" вересня 2024 р. Слідчий суддя Сквирського районного суду Київської області ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні Сквирського районного суду Київської області клопотання дізнавача СД ВП № 1 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_3 про арешт майна за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024116260000211 від 17.09.2024 за ознаками кримінального правопорушення (проступку), передбаченого ч. 4 ст. 358 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

Дізнавач СД ВП № 1 Білоцерківського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області старший лейтенант поліції ОСОБА_3 (надалі дізнавач) звернувся до слідчого судді з клопотанням про арешт вилученого майна під час проведення огляду 17.09.2024 року особистої медичної книжки з серійним номером «2 Серії ААД № 386401» виданої на ім`я ОСОБА_4 .

В обґрунтуванняклопотання дізнавачпосилається нате,що впровадженні СДВП №1Білоцерківського РУПГУНП вКиївській областіперебуває кримінальнепровадження внесенедо Єдиногореєстру досудовихрозслідувань за№ 12024116260000211від 17.09.2024за ознакамикримінального правопорушення(проступку),передбаченого ч.4ст.358КК України.

Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що 17.09.2024 до чергової частини СПД №1 ВП № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області надійшло повідомлення від поліцейського офіцера громади СПД № 1 ВП №1 Білоцерківського РУП ОСОБА_5 , про те, що в ході спільного рейду з представником ГУ Держпродспоживслужби у Київській області по перевірці суб`єктів господарювання, а саме проходження медичних оглядів та наявності особистих медичних книжок у Володарській ЗДО «Пізнайко», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , де при перевірці ОСОБА_4 надала особисту медичну книжку з серійним номером "2 Серія ААД № 386401" та медичну картку огляду осіб для визначення спроможності займатися відповідним видом діяльності за станом здоров`я на своє ім`я виданими "Товариство з обмеженою відповідальністю "ПОЛОНИНА" ідентифікаційний код 24262207" з ознаками підробки.

З метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, 17.09.2024, в період часу з 15 год. 57 хв. по 16 год. 18 хв., проведено огляд місця події в ЗДО «Пізнайко», що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , в ході якого було виявлено та вилучено: особисту медичну книжку з серійним номером «2 Серія ААД № 386401» видана на ім`я ОСОБА_4 , яка поміщена до спеціального пакету № RIС 2092500, на якому зазначено відповідні написи, підписи.

Оскільки досудовим розслідуванням у формі дізнання встановлено, що було надано для ознайомлення особисту медичну книжку з серійним номером «2 Серія ААД № 386401» видана на ім`я ОСОБА_4 , з явними ознаками підробки, то вказаний документ є речовим доказом, оскільки відповідає критеріям, передбаченим ст. 98 КПК України.

Метою арешту є збереження вказаного майна як речового доказу в даному кримінальному провадженні.

У судове засідання дізнавач не з`явився, проте подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності, окрім того зазначив, що клопотання підтримує в повному обсязі.

Відповідно до ч. 4ст.107КПК України фіксування за допомогою технічних засобів судового засідання не здійснювалось.

Дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з таких підстав.

За змістом ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.

Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.

Відповідно до п.п. 1, 4 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів

Згідно з ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.

Відповідно до ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Згідно з ст. 171 КПК України, підтвердженням права власності на майно, що належить арештувати, є відповідні документи або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження таким майном підозрюваним, потерпілим третіми особами, у даному випадку вказаними документами є відповідні протоколи проведення слідчих дій у вказаному кримінальному провадженні в яких відображено вилучені об`єкти та обставини за яких їх було вилучено.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.

Враховуючи те, що вилучене 17.09.2024 року під час огляду місця події майно є речовим доказом у даному кримінальному провадженні, для запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, враховуючи необхідність проведення ряду слідчих дій та проведення судових експертиз для встановлення об`єктивної істини в кримінальному провадженні наявна необхідність у накладенні на нього арешту із забороною користування та розпорядження вказаним майном.

Приймаючи до уваги вищевикладене, керуючись ст.ст. 167, 170, 171, 173, 369-372 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання дізнавачаСД ВП№ 1Білоцерківського районногоуправління поліціїГоловного управлінняНаціональної поліціїв Київськійобласті старшоголейтенанта поліції ОСОБА_3 проарешт майназа матеріаламидосудового розслідування,внесеного доЄдиного реєструдосудових розслідуваньза №12024116260000211від 17.09.2024за ознакамикримінального правопорушення(проступку),передбаченого ч.4ст.358КК України задовольнити.

Накласти арештна вилучене17.09.2024року вході оглядумайно,а саме:особисту медичнукнижку зсерійним номером«2Серії ААД№ 386401»видану наім`я ОСОБА_4 з метою збереження речових доказів та запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення.

Заборонити розпоряджатися будь-яким чином вказаним майном.

Визначити місцем зберігання вище вказаного майна у матеріалах кримінального провадження при ВП № 1 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, який розташований за адресою: вул. Слобідська, 5, м. Сквира, Білоцерківський район, Київська область.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСквирський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення19.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121894787
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —376/2831/24

Ухвала від 19.09.2024

Кримінальне

Сквирський районний суд Київської області

Батовріна І. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні