Справа № 570/4878/24
провадження № 2/570/1491/2024
У х в а л а
23 вересня 2024 року
Суддя Рівненськогорайонного судуРівненської області Кушнір Н.В., перевіривши виконання вимог ст.175-177, 184 ЦПК України при подачі цивільного позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Великожитинської сільської ради Рівненського району Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
покликаючись на неможливість прийняття спадкового майна позивачі у поданій до суду 23 вересня 2024 року позовній заяві просять визнати право власності по 1/4 частки житлового будинку з надвірними будівлями в порядку спадкування після смерті померлого.
У порушенняч.4ст.177ЦПК Українипозовна заяваоплачена мінімальнимрозміром судовогозбору,без врахуванняоцінки нерухомогомайна.
Крім того, не долучена постанова нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.
У зв`язку з тим, що реквізити заяви не додержані, суддя згідно ч.1 ст.185 ЦПК України постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. Якщо позивач виконає зазначені вимоги, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Інакше заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Перелік ухвал суду першої інстанції, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку окремо від рішення суду визначені ч.1 ст.353 ЦПК України, якою не передбачено оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду такої ухвали. Відповідно до п.4 ч.5 ст.357 ЦПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду та повертається судом апеляційної інстанції, якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Згідно з ч.2 ст.353 ЦПК України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду. Разом зтим,враховуючи вимоги ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, якою передбачено право на справедливий суд, позбавлення за даних обставин права на апеляційне оскарження є фактично порушенням принципів рівності всіх перед законом і судом та доступу до правосуддя.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.185 ЦПК України, суддя
п о с т а н о в и в:
залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Великожитинської сільської ради Рівненського району Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя: Кушнір Н.В.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121895890 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Кушнір Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні