1-в/465/505/24
У Х В А Л А
судового засідання
25.09.2024 року м. Львів
Франківський районний суд м. Львова у складі:
головуючої-судді ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ» (лікара-психіатра): ОСОБА_5
особи,стосовно якоїрозглядається заява: ОСОБА_6
розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Львові в режимі відеоконференції заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня»Центр психічного здоров`я «Кульпарків» на предмет припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України, суд,-
в с т а н о в и в:
В.о. голови ЛПК Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня ОСОБА_5 та лікар-психіатр ОСОБА_5 звернулася до суду із заявою про припинення застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України.
В обґрунтування заяви покликається на те, що 03 серпня 2023 року ОСОБА_6 , доставлений працівниками поліції на виконання Ухвали Кам?янка-Буського районного суду Львівської області для застосування запобіжних заходів у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку особи а саме до КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» в 6-те відділення.
20 квітня 2023 року в обідню пору доби, більш точного часу досудовим розслідуванням не встановлено, у ОСОБА_6 , який перебував за адресою свого проживання, що по АДРЕСА_1 , на ґрунті особистих неприязних відносин, в ході словесної суперечки із ОСОБА_7 , виник умисел на вбивство останнього.
Реалізуючи свій злочинний умисел спрямований на умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині, тобто умисне вбивство, ОСОБА_6 , діючи умисно та бажаючи настання смерті останньому, перебуваючи на території господарства за вказаною вище адресою, знаходячись у безпосередній близькості до ОСОБА_7 , взяв до рук сокиру та, використовуючи її як знаряддя вчинення злочину, будучи обізнаним про підвищені травматичні властивості сокири, усвідомлюючи, що ним можна заподіяти смерть іншій людині, цілеспрямовано, з прикладанням сили, умисно наніс нею два удари по голові ОСОБА_7 , спричинивши йому поєднану травму голови та шиї у вигляді відкритої черепно-мозкової травми з багатолінійним переломом склепіння черепа із ушкодженням головного мозку. У подальшому ОСОБА_6 , схопивши ніж, завдав один удар в ділянку шиї з права, чим спричинив останньому проникаюче ушкодження кровоносних судин, від яких ОСОБА_7 помер на місці події.
Висновок судово-психіатричного експерта № 609 від 27.07.2023 року на досліджуваного ОСОБА_6 . На даний час ОСОБА_6 страждає тяжким психічним розладом - гострим поліморфним психотичним розладом із симптомами шизофренії. Не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. Встановити початок психічного розладу у ОСОБА_6 за наявними даними у теперішній час не надається можливим. ОСОБА_6 рекомендовано застосування примусових заходів медичного характеру - поміщення у спеціалізований психіатричний заклад для надання стаціонарної психіатричної допомоги з метою його обов`язкового лікування та запобігання вчиненню ним суспільно-небезпечних діянь. Питання щодо психічного стану ОСОБА_6 під час інкримінованих діянь та можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними, може бути вирішено після проведеного лікування. Клінічних ознак алкогольної чи наркотичної залежності ОСОБА_6 не виявляє. Встановити чи перебував ОСОБА_6 у період інкримінованих дій у стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння за наявними матеріалами не надається можливим.
Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 11.09. 2023 року застосувати до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с Пикуловичі, Львівсько області,неодруженому, з повною загальною освітою, який не працює, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, відповідно до ст.89 Кк України - примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з наданням психіатричної допомоги із суворим наглядом.
В процесі проводимої терапії психічний стан хворого дещо покращився: впорядкувався в поведінці, гостра продуктивна психосимптоматика втратила актуальність. Орієнтований. Доступний формальному контакту. В розмову вступає, однак, мислення та судження залишаються поверхневими, примітивними, без належної критики як до скоєного, так і до стану. При цьому неадекватно сміється, намагається оправдати себе, свої дії. У пацієнта утримуються слухові елементарні псевдогалюцинаторні розлади, які періодично спонтанно виникають і є не тривалі. Активно маячних ідей не висловлює. Мислення розпливчасте, з послабленням довільності та цілеспрямованості, часом з формальністю, віддаленістю асоціацій, виснажливе. Настрій нестійкий, здебільшого безпричинно веселий. Увага повільно фокусується. Пацієнт виснажливий, астенізується. Процеси пам?яті не порушені. За період перебування в стаціонарі суспільно небезпечних тенденцій та дій не спостерігалось. Залучається до реабілітаційних міроприємств, але потребує спонукання.
Згідно «Закону про психіатричну допомогу» оглянутий комісією лікарів-психіатрів висновок №49 від 07.03.2024р., яка прийшла до висновку: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 діагноз: Гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії. Стан стабілізації хворобливих проявів розладу. За психічним станом потребує продовження застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом.
Пацієнт продовжував перебувати на примусових заходах медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом. На даний час стан пацієнта характеризується впорядкованою поведінкою, відсутністю розладів сприйняття, агресивних та аутоагресивних тенденцій. Маячних ідей не висловлює. Мнестичних розладів не виявляє. Наявна формальна критика до скоєного та стану, активно залучається до реабілітаційних міроприємств.
На підставі аналізу наявної медичної документації, клінічних даних,отриманих за час спостереження за пацієнтом є очевидним те, що ОСОБА_6 , переніс Гострий поліморфний психотичний розлад з симптомами шизофренії, з якого повністю вийшов. Подальшого застосування примусових заходів медичного характеру в умовах закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом не потребує.
Згідно «Закону про психіатричну допомогу» оглянутий комісією лікарів-психіатрів висновок № 204 27.08.2024р: Висновок: ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , із хворобливого розладу психічної діяльності у формі Гострого поліморфного психотичного розладу з симптомами шизофренії повністю вийшов. Потребує припинення застосування примусових заходів медичного характеру в умовах закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом та скерування в розпорядження судово-слідчих органів.
В судовому засіданні лікар-психіатр ОСОБА_5 заяву підтримала з мотивів, зазначених у заяві, зазначила, що ОСОБА_6 не потребує в подальшому застосування примусових заходів медичного характеру.
Прокурор в судовому засіданні заяву підтримав
Захисник в судовому засіданні підтримав подану заяву.
ОСОБА_6 в судовому засіданні не заперечив проти задоволення заяви.
Заслухавши думку прокурора, захисника, лікуючого лікаря-психіатра - представника КНП ЛОР «ЛОКПЛ», хворого ОСОБА_6 , дослідивши матеріали заяви, суд вважає, що заяву слід задовольнити, виходячи з такого.
Згідно з ч.1 ст.95КК України продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів.
Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, її захисника або законного представника у разі, якщо така особа за станом свого здоров`я не може усвідомлювати свої дії (бездіяльність) чи керувати ними, в тому числі не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного нею незалежного лікаря-психіатра.
Згідно з вимогами ч.2 ст.514 КПК України, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється, якщо особа, яка вчинила суспільно небезпечне діяння у стані неосудності, видужала або якщо внаслідок змін у стані її здоров`я відпала потреба в раніше застосовуваних заходах медичного характеру.
Відповідно до ч. 1-3 ст.17Закону України«Про психіатричнудопомогу» перебуванняособи взакладі знадання психіатричноїдопомоги впримусовому порядкуможе здійснюватисялише протягомчасу наявностіпідстав,за якимибуло проведеногоспіталізацію. Особа,яку булогоспіталізовано дозакладу знадання психіатричноїдопомоги впримусовому порядку,повинна оглядатисякомісією лікарів-психіатрівне рідшеодного разуна місяцьз часугоспіталізації зметою встановленнянаявності підставдля продовженнячи припиненнятакої госпіталізації. У разі необхідності продовження госпіталізації в примусовому порядку понад 6 місяців представник закладу з надання психіатричної допомоги повинен направити до суду за місцем знаходження закладу з надання психіатричної допомоги заяву про продовження такої госпіталізації. До заяви, в якій повинні бути викладені підстави госпіталізації особи до закладу з надання психіатричної допомоги в примусовому порядку, передбаченістаттею 14цього Закону, додається висновок комісії лікарів-психіатрів, який містить обґрунтування про необхідність продовження такої госпіталізації. В подальшому продовження госпіталізації особи в закладі з надання психіатричної допомоги проводиться кожного разу на строк, який не може перевищувати 6 місяців.
Згідно з ст.19Закону «Пропсихіатричну допомогу» Питання про продовження, зміну або припинення застосування примусового заходу медичного характеру вирішується судом у разі такої зміни стану психічного здоров`я особи, за якої відпадає необхідність застосування раніше призначеного заходу та виникає необхідність у призначенні іншого примусового заходу медичного характеру чи якщо особа видужала. Продовження, зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру здійснюється судом за заявою представника закладу з надання психіатричної допомоги (лікаря-психіатра), який надає особі психіатричну допомогу. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів, що обґрунтовує необхідність продовження, зміни або припинення застосування таких примусових заходів. Зміна або припинення застосування примусових заходів медичного характеру може здійснюватися судом також за заявою особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру, або її захисника чи іншого законного представника, у разі якщо така особа за своїм станом здоров`я не може усвідомлено подати до суду відповідну заяву. До заяви додається висновок комісії лікарів-психіатрів закладу, в якому особі надається психіатрична допомога, або, у разі наявності, висновок обраного особою незалежного лікаря-психіатра.
Судом встановлено, що у КНП ЛОР «Львівська обласна психіатрична лікарня» Центр психічного здоров`я «Кульпарків» 03 серпня 2023 року ОСОБА_6 , доставлений працівниками поліції на виконання Ухвали Кам?янка-Буського районного суду Львівської області для застосування запобіжних заходів у вигляді поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають небезпечну поведінку особи а саме до КНП ЛОР «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня» в 6-те відділення.
Згідно висновку судово-психіатричного експерта № 609 від 27.07.2023 року на досліджуваного ОСОБА_6 . На даний час ОСОБА_6 страждає тяжким психічним розладом - гострим поліморфним психотичним розладом із симптомами шизофренії. Не може усвідомлювати свої дії та керувати ними. Встановити початок психічного розладу у ОСОБА_6 за наявними даними у теперішній час не надається можливим. ОСОБА_6 рекомендовано застосування примусових заходів медичного характеру - поміщення у спеціалізований психіатричний заклад для надання стаціонарної психіатричної допомоги з метою його обов`язкового лікування та запобігання вчиненню ним суспільно-небезпечних діянь. Питання щодо психічного стану ОСОБА_6 під час інкримінованих діянь та можливості усвідомлювати свої дії та керувати ними, може бути вирішено після проведеного лікування. Клінічних ознак алкогольної чи наркотичної залежності ОСОБА_6 не виявляє. Встановити чи перебував ОСОБА_6 у період інкримінованих дій у стані алкогольного чи наркотичного сп`яніння за наявними матеріалами не надається можливим.
Ухвалою Пустомитівського районного суду Львівської області від 11.09. 2023 року застосувати до ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с Пикуловичі, Львівсько області,неодруженому, з повною загальною освітою, який не працює, громадянину України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, відповідно до ст.89 Кк України - примусовий захід медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з наданням психіатричної допомоги із суворим наглядом.
На виконання ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» 27.08.2024 ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , був оглянутий комісією лікарів-психіатрів.
Як вбачається із висновку комісії лікарів-психіатрів щодо особи, до якої застосовуються примусові заходи медичного характеру № 204 від 27.08.2024 року ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із хворобливого розладу психічної діяльності у формі Гострого поліморфного психотичного розладу з симптомами шизофренії повністю вийшов. Потребує припинення застосування примусових заходів медичного характеру в умовах закладу з надання психіатричної допомоги із суворим наглядом та скерування в розпорядження судово-слідчих органів.
Враховуючи висновок лікарів-психіатрів, пояснення лікаря-психіатра, надані в судовому засіданні, відповідно до яких ОСОБА_6 із тимчасового хворобливого розладу вийшов, застосування примусових заходів у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом не потребує, думку інших учасників процесу, керуючись ст.95КК України ст.ст.376, 512, 514 КПК України, ст.ст.17, 19 Закону України «Про психіатричну допомогу», суд,-
п о с т а н о в и в :
заяву Комунального некомерційного підприємства Львівської обласної ради «Львівська обласна клінічна психіатрична лікарня»Центр психічного здоров`я «Кульпарків» - задовольнити.
Припинити застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із суворим наглядом ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженцю с. Пикуловичі Львівської області, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , який скоїв суспільно небезпечне діяння, передбачене ч.1 ст.115 КК України.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу в порядку та строки визначені ст.395 КПК України, протягом семи днів з дня її оголошення до Львівського апеляційного суду. Оскарження ухвали не зупиняє її дії.
Ухвалу Франківського районного суду м.Львова невідкладно скерувати Пустомитівському районному суду Львівської області, Пустомитівській окружній прокуратурі до відома.
Повний текст ухвали виготовлено 25.09.2024 року.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Франківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121899170 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про продовження, зміну або припинення застосування примусових заходів медичного характеру |
Кримінальне
Франківський районний суд м.Львова
Мартьянова С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні