УХВАЛА
26 вересня 2024 року
м. Київ
справа № 761/17092/19
провадження № 61-11487ск24
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Тітова М. Ю. (суддя-доповідач), Зайцева А. Ю., Коротенка Є. В., розглянувши касаційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Київського апеляційного суду від 15 липня 2024 року в справі за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» про заміну сторони виконавчого провадження в справі за позовом публічного акціонерного товариства «БМ Банк» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення боргу,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» (далі - ТОВ «Українська факторингова компанія») звернулось до суду з заявою, у якій просило замінити стягувача у виконавчому листі у справі№ 2-12455/10 з товариства з обмеженою відповідальністю «ГроуфКапітал Факторінг» (далі - ТОВ «Гроуф Капітал Факторінг») на його правонаступника ТОВ «Українська факторингова компанія»за правом грошової вимоги до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 .
Ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 20 березня 2023 року заяву задоволено.
Заміненостягувача у виконавчому документі у справі №2-12445/10 про стягнення зі ОСОБА_2 , ОСОБА_1 солідарнона користь ТОВ «Гроуф Капітал Факторінг»заборгованості в сумі 1 828 550, 00 грн, а саме ТОВ «Гроуф Капітал Факторінг» на його правонаступника ТОВ «Українська факторингова компанія».
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою суду першої інстанції, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Ухвалою Київського апеляційного суду від 15 липня 2024 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва від 20 березня 2023 року.
06 серпня 2024 року ОСОБА_1 засобами поштового зв'язку надіслав до Верховного Суду касаційну скаргу на ухвалу Київськогоапеляційного суду від 15 липня 2024 року увказаній справі.
Ухвалою Верховного Суду від 20 серпня 2024 року касаційну скаргу залишено без руху з наданням строку для усунення її недоліків.
На виконання вимог ухвали Верховного Суду від 20 серпня 2024 року представником заявника надіслано до суду касаційної інстанції доказ сплати судового збору за подання касаційної скарги в сумі 605, 60 грн.
Згідно з абзацом 2 частини другої статті 389 ЦПК України підставами касаційного оскарження судових рішень, зазначених у пунктах 2, 3 частини першої цієї статті, є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Частиною першою статті 394 ЦПК України передбачено, що одержавши касаційну скаргу, оформлену відповідно до вимог статті 392 цього Кодексу, колегія суддів у складі трьох суддів вирішує питання про відкриття касаційного провадження (про відмову у відкритті касаційного провадження).
Касаційна скарга подана у строк, передбачений законом, за формою та змістом відповідає вимогам статті 392 ЦПК України.
Оскільки наведені в касаційній скарзі доводи містять підстави, передбачені частиною другою статті 389 ЦПК України, для відкриття касаційного провадження та викликають необхідність їх перевірки, слід відкрити касаційне провадження в цій справі та витребувати матеріали справи.
Керуючись статтями 389, 390, 394, 395 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду
ухвалив:
Відкрити касаційне провадження у вказаній справі.
Витребувати з Шевченківського районного суду м. Києва цивільну справу № 761/17092/19 за заявою товариства з обмеженою відповідальністю «Українська факторингова компанія» про заміну сторони виконавчого провадження в справі за позовом публічного акціонерного товариства «БМ Банк» до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 про стягнення боргу.
Надіслати учасникам справи копії касаційної скарги та доданих до неї документів, роз`яснити їм право подати відзив на касаційну скаргу, який за формою і змістом має відповідати вимогам статті 395 ЦПК України, у строк десять днів з дня вручення цієї ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: М. Ю. Тітов
А. Ю. Зайцев
Є. В. Коротенко
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 27.09.2024 |
Номер документу | 121900399 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Тітов Максим Юрійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні