ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 500/4823/24
26 вересня 2024 рокум.ТернопільТернопільський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Баб`юка П.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Тернопільській області до Приватного підприємства "Біоресурссервіс" про стягнення податкового боргу, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Тернопільській області до Приватного підприємства "Біоресурссервіс" про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) та податку на прибуток, який сплачують інші підприємства в сумі 82954,59 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач має податковий борг перед бюджетом та державними цільовими фондами по платежу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) та податку на прибуток, який сплачують інші підприємства в сумі 82954,59 грн. Відповідачем не вживаються заходи щодо погашення заборгованості самостійно. Так як відповідач в порушення вимог податкового законодавства добровільно не сплатив узгоджену суму податкового зобов`язання у встановлені законодавством строки, тому податковий борг необхідно стягнути в судовому порядку.
Ухвалою Тернопільського окружного адміністративного суду від 06.08.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у цій справі, постановлено справу розглядати за правилами спрощеного позовного без повідомлення учасників справи. Відповідно до статей 162-164 КАС України встановлено відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття у справі для подання відзиву на позовну заяву.
27.08.2024 до суду надійшла заява про закриття провадження щодо частини позовних вимог, у якій позивач, у зв`язку із поданням декларації, якою зменшено податкове зобов`язання з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), просив закрити провадження у справі в частині позовних вимог про стягнення з Приватного підприємства "Біоресурссервіс" податкового боргу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 22661,50 грн
Ухвалою від 29.08.2024 закрито провадження у даній справі в частині позовних вимог про стягнення з Приватного підприємства "Біоресурссервіс" податкового боргу по платежу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 22661,50 грн.
Таким чином, враховуючи вищенаведене за відповідачем станом на 21.08.2024 рахується заборгованість по платежу з податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 58625,69 грн.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, з наступних міркувань.
Суд встановив, Приватне підприємство "Біоресурссервіс" (код ЄДРПОУ 34043267) зареєстроване як юридична особа та знаходиться на обліку в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області як платник податків, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (арк. справи 6-12).
Згідно довідки про наявність податкового боргу (арк.справи 63) у відповідача станом на 21.08.2024 наявна заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) на суму 58625,69 грн (штрафні санкції) та податок на прибуток, який сплачують інші підприємства на суму 1667,40 грн, на загальну суму 60293,09 грн.
Заборгованість по платежу по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла у зв`язку із не сплатою узгодженого податкового зобов`язання нарахованого згідно податкових повідомлень-рішень від 16.11.2022 №00036120408 на суму 44639,70 грн, винесеного на підставі Акта перевірки від 31.10.2022 №4094/19-00-04-08/34043267, яким встановлено факт порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в ЄРПН та від 08.11.2023 №00083570408 на суму 36647,49 грн, винесеного на підставі Акта перевірки від 23.10.2023 №8612/19-00-04-08/34043267, яким встановлено факт порушення граничних термінів сплати узгоджених зобов`язань з податку на додану вартість.
Заборгованість по платежу податок на прибуток, який сплачують інші підприємства виникла у зв`язку із не сплатою узгодженого податкового зобов`язання нарахованого згідно податкового повідомлення-рішення від 08.11.2023 №00083540408 на суму 1667,40 грн, винесеного на підставі Акта перевірки від 23.10.2023 №8612/19-00-04-08/34043267, яким встановлено факт порушення граничних термінів сплати узгоджених зобов`язань з податку на прибуток.
Зазначені податкові повідомлення-рішення, відповідачем не було оскаржено ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а тому грошові зобов`язання визначені ними, вважаються узгодженими.
Виникнення та існування такого податкового боргу також підтверджується наявними у матеріалах справи доказами: виписками з інтегрованої картки платника податку та розрахунками сум боргу.
Враховуючи вищенаведене, у відповідача наявна заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами охоплена в даній справі по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 58625,69 грн та по податку на прибуток, який сплачують інші підприємства в сумі 1667,40 грн.
До спірних правовідносин суд застосовує наступні правові норми.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі ПК України).
Виконанням податкового обов`язку згідно пункту 38.1 статті 38 ПК України є сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов`язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пунктом 57.3 статті 57 ПК України встановлено, що у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 робочих днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 робочих днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до підпункту 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету або на єдиний рахунок як податкове зобов`язання та/або інше зобов`язання, контроль за сплатою якого покладено на контролюючі органи, та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та пеня.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Згідно з пунктом 59.1 статті 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідачу виставлялась та була надіслана податкова вимога форми "Ю" №1028-25 від 01.07.2014 з часу виставлення якої податковий борг не переривався.
Згідно пункту 87.1 статті 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти.
Пунктом 87.2 статті 87 ПК України встановлено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Виходячи з норм статті 95 ПК України податкова заборгованість платників податків стягується органами державної податкової служби на підставі рішення суду шляхом: стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків; реалізації майна платника податків, що перебуває у податковій заставі; стягнення коштів за рахунок готівки, що належить платнику податків. При цьому, право на звернення з позовом про стягнення податкового боргу з платника податків виникає у податкового органу через 30 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 ПК України встановлено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Головне управління ДПС у Тернопільській області після вжиття всіх необхідних заходів, передбачених ПК України для стягнення податкового боргу з платника податків, з дотриманням строків, визначених у статті 95 ПК України, та в межах повноважень, визначених цим Кодексом, звернулося до суду з цим позовом.
Відповідно до положень частин першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Встановлені судом обставини свідчать про те, що відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі сплачував узгоджені суми податкового зобов`язання на суму 60293,09 грн, а тому даний податковий борг підлягає до стягнення в судовому порядку.
Виходячи з наведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до частини другої статті 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Таким чином за відсутності понесених судових витрат у даній справі, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертизи, такі судові витрати не належать стягненню з відповідача на користь суб`єкта владних повноважень.
Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з рахунків у банках Приватного підприємства "Біоресурссервіс" (код ЄДРПОУ 34043267), що обслуговують такого платника та за рахунок готівки, що належить ПП "Біоресурссервіс" кошти у розмірі податкового боргу в сумі 60293,09 (шістдесят тисяч двісті дев`яносто три гривні, дев`ять копійок) з них:
по податку на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) в сумі 58625,69 (п`ятдесят вісім тисяч шістсот двадцять п`ять гривень, шістдесят дев`ять копійок);
по податку на прибуток, який сплачують інші підприємства в сумі 1667,40 (одна тисяча шістсот шістдесят сім гривень, сорок копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.
Повне судове рішення складено 26 вересня 2024 року.
Реквізити учасників справи:
позивач:
- Головне управління ДПС у Тернопільській області (місцезнаходження: вул. Білецька, 1, м. Тернопіль, Тернопільська обл., Тернопільський р-н, 46003 код ЄДРПОУ 44143637);
відповідач:
- Приватне підприємство "Біоресурссервіс" (місцезнаходження: вул. Гагаріна, 19, м. Шумськ, Кременецький р-н, Тернопільська обл.,47101 код ЄДРПОУ 34043267);
Головуючий суддяБаб`юк П.М.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121904699 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк Петро Михайлович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк Петро Михайлович
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баб'юк Петро Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні