Рішення
від 25.09.2024 по справі 297/3660/24
БЕРЕГІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 297/3660/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 вересня 2024 року м. Берегове

Берегівський районний суд Закарпатської області в особі:

головуючого ІЛЬТЬО І. І.,

пза участю секретаря Гарані О. А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до виконавчого комітету Великобийганської сільської ради Закарпатської області про визначення додаткового строку для подачі заяви для прийняття спадщини,-

встановив:

ОСОБА_1 , мешканка АДРЕСА_1 звернулася в Берегівський районний суд Закарпатської області із позовом до виконавчого комітету Великобийганської сільської ради, що за адресою: с. Велика Бийгань, вул. Головна, 61, Берегівського району, Закарпатської області, про визначення додаткового строку для подачі заяви для прийняття спадщини.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивачки ОСОБА_2 , після смерті якої відкрилася спадщина на належне їй спадкове майно. Разом з тим, про те, що ОСОБА_2 залишила заповіт у 2014 році позивачу відомо не було, а про наявність такого ОСОБА_1 стало відомо лише при консультації із нотаріусом, який пояснив, що позивачка пропустила шестимісячний строк на прийняття спадщини за померлою матір`ю.

Позивачка ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась. При цьому, подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги просила задовольнити.

Представник виконавчого комітетуВеликобийганської сільськоїради Закарпатськоїобласті в судове засідання не з`явився, однак подав заяву про розгляд справи без їх участі за наявними в матеріалах справи документами.

Ухвалою Берегівського районного суду Закарпатської області від 03.09.2024 року провадження у зазначеній справі було відкрито та призначено справу до підготовчого засідання.

Згідно ч. 3ст. 200 ЦПК Україниза результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.

Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Згідно копій свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 24.01.2018 року встановлено, що мати позивачки ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно листа-роз`яснення від 26 серпня 2024 року за № 37/01-16, виданого приватним нотаріусом Берегівського районного нотаріального округу Похил Н. М. роз`яснено, що для оформлення спадщини за померлою ОСОБА_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 позивачка має звернутися до суду для встановлення додаткового строку на прийняття спадщини, оскільки пропущено шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця для звернення до нотаріуса.

Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є донькою померлої та згідно заповіту від 27.11.2014 року, який посвідчений секретарем Великобийганської сільської ради є спадкоємцем її майна, що також підтверджено належними та допустимими доказами, наданими позивачкою.

Матеріалами позовної заяви доведено, що позивачка ОСОБА_1 пропустила шестимісячний строк для подачі заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_2 з поважних причин.

Таким чином, виходячи із завдання справедливості цивільного судочинства, суд приходить до висновку, що хоча строк пропуску складає 6 років, однак причина пропуску строку для прийняття спадщини позивачкою ОСОБА_1 є поважною, тому позовну заяву слід задовольнити та визначити додатковий строк в три місяці, який достатній для подання останньою заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ч. 1 ст. 1270, ч. 3 ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 12,13, 81,141,265,267,268,352,354,355ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до виконавчого комітету Великобийганської сільської ради Закарпатської області про визначення додаткового строку для подачі заяви для прийняття спадщини задовольнити.

Визначити додатковий строк ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга може бути подана до Закарпатського апеляційного суду.

Суддя Іван ІЛЬТЬО

СудБерегівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення25.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121910887
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них

Судовий реєстр по справі —297/3660/24

Рішення від 25.09.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ІЛЬТЬО І. І.

Ухвала від 03.09.2024

Цивільне

Берегівський районний суд Закарпатської області

ІЛЬТЬО І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні